Здоров'я

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки

Біль в ліктьовому суглобі – одна з найпоширеніших проблем. У літніх болять суглоби в лікті досить часто, але і у молодих теж цілком може виникнути подібна патологія.

Цей дискомфорт не просто заважає жити, але і здатний досить обмежити працездатність і привести до неприємних наслідків.

Для початку необхідно діагностувати причину появи болів, звернувшись до фахівця, а після встановлення діагнозу можна лікувати відповідне захворювання за допомогою різноманітних методів, алопатичних і народних способів. Головне – з’ясувати точну причину болю.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняБолі в лікті

Зміст Показати

будова ліктя

При слові «лікоть», як правило, більшість думає про згині суглоба (ударі ліктем). У старі часи так називали місце від зап’ястя до згину ліктя, була навіть така міра довжини: лікоть – 35,6 см. Анатомічно чітко розрізняти:

 1. Плече – від плечового до ліктьового зчленування.
 2. Сам суглоб.
 3. Передпліччя – від ліктя до кисті.

Ліктьовий суглоб являє собою блоковидной складне зчленування з трьох простих суглобів, об’єднаних в загальну зв’язку. Три кістки людського тіла (променева, ліктьова і плечова) укупі з відповідними м’язами (біцепс, трицепсом і плечовий м’язом) дають можливість згинати й розгинати руку, піднімати і опускати її, а також здійснювати інші дії.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняСхема будови суглоба

Часті причини хворобливості

Патології суглобових кісток, зв’язок, м’язів провокують болі в ліктьових суглобах. Причини цього можуть бути різноманітними.

Найчастіше проблема викликається:

 1. Зовнішнім або внутрішнім епіконділіта (в 80% випадків).
 2. Хребетними патологіями – міжхребцевої грижею грудного відділу, коли з’являються «відбиті» ліктьові болю (близько 20%).
 3. Артрозом (до 10%).
 4. Артритом (близько 7%).
 5. Травмами.

епікондиліт

Одна з основних причин хворобливості – епікондиліт, яким людина здатна захворіти в будь-якому віці. Болі зростають при навантаженнях, підйомі і перенесенні вантажу, причиною бувають травми і перенапруження. При обмацуванні неприємні відчуття виникають по сторонам суглоба, у бічних кісточок.

хребетна грижа

При проблемах з грудним вигином хребта характер болю дещо іншою. Вона, як правило, віддає в руку, тому здається, що болить вся кінцівку.

Зазвичай больові відчуття викликаються затисненням нервів при хребцевих грижі грудного відділу спинного хребта.

Спочатку вони незначні і проявляються лише при навантаженнях, але далі посилюються, стають різкими і гострими. Такі напади мають назву простріли.

Важливо! Раптовий напад болю в правій руці буває показником інфаркту міокарда.

артроз

При артрозі ниючі болі – це наслідок руйнування суглобових хрящів. При повному згинанні / розгинанні рук з’являється дискомфорт і хрускіт.

артрит

При артритах болю бувають навіть у спокої, а під час дотику вони посилюються. Уражене місце отечное, червоне на вигляд, відзначається підвищення температури.

Артритів часто супроводжує бурсит – запалення навколосуглобових сумки як результат травми або постійного роздратування цієї області (людина опирається ліктями).

При цьому із зовнішнього боку руки виникає освіту, при натисканні еластичне, яке наповнене рідиною.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуваннябурсит

травми

З травм найбільш часті переломи, вивихи, а також розтягування і розриви сухожиль. Причиною патологій бувають механічні пошкодження, удари, аварії. У таких випадках виникає сильний біль, яка наростає при русі або дотику. Є набряки, гематоми, сам суглоб деформується.

При падіннях і ударах нерідко з’являються удари тканин, а вивихи трапляються, якщо людина впаде на витягнуту руку. При підвивихах симптоми схожі, хоча дещо слабше.

Подібні травми можуть супроводжуватися розривами зв’язок і навколосуглобових капсули, при цьому болить дуже сильно, стає неможливо рухати ушкодженою кінцівкою.

Інші причини патології

Крім перерахованих захворювань існує маса інших причин появи болю, наприклад проблеми іннервації, патології м’язів і інших тканин:

 • Хондрокальциноз – суглобовий порушення, викликане відкладеннями солей. Хворий страждає від сильних болів, є порушення рухливості, лихоманка, почервоніння, суглоб опухає.
 • Остеофіти – формування виростів на кісткових тканинах. При активності виникають травми тканин, проблема посилюється.
 • Синовіальний хондроматоз. Він також пов’язаний з обмінними збоями, з’являються патологічні хрящові структури в суглобі. Характеризується болями, набряками, труднощами згинання і випрямлення руки. Болі проявляються при активності, а далі можуть бути вже і в спокої.
 • Подагра – запалення, яке викликається відкладеннями солей уратів. Воно, в свою чергу, провокує відчуття печіння і ломоту.
 • Пухлини, які здатні проявлятися слабкими болями, що тягнуть. У міру їх зростання нездужання посилюється аж до необхідності застосування наркотиків для їх придушення.
 • Тендиніт – сухожильну запалення, хвороба спортсменів. Буває внаслідок постійних перевантажень, травм і інфекцій. Ліктьова область набрякає, гіперемована, суглоб сильно болить.
 • Синовит – запалення суглобової капсули, в якій накопичується рідина, що веде до виникнення сдавливающей болю.
 • Дифузний фасциит – це захворювання фасцій (зв’язок) і найближчих до них тканин. Хворобливість спочатку слабка, з розвитком патології посилюється. Шкіра на руці стає на вигляд як кірка апельсина, під нею прощупується ущільнення.
 • Синдром кубитального каналу, пов’язаний з утиском ліктьового нерва. До такої патології ведуть постійні травми, одержувані від здійснення тривалих одноманітних рухів, аутоімунні захворювання та запалення. При цьому відчувається скутість, пацієнту складно тримати предмети, німіють кисті і пальці, особливо мізинці.
 • Неврит – запальний процес ліктьового нерва, при якому з’являється різка хворобливість, рука починає німіти, пропадає чутливість, може навіть розвинутися параліч.
 • Хвороби крові (гемофілія), коли в результаті внутрішнього крововиливу відбувається тиск на нерви, що викликає больовий синдром.
 • Нейротрофічна артропатия Шарко – ознака порушень спинного мозку і периферичних нервів. Рука набрякає, її чутливість знижується.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняхворобливість суглоба

Класифікація больових відчуттів і особливості їх прояву

Якщо больовий синдром з’являється при натисканні близько ліктьових кісточок, рухах і навантаженні руки, то причиною, швидше за все, є занадто інтенсивне тренування або фізична робота.

Біль також може бути:

 • Ниючий і тягне (суглоб тягне) – симптоматика невриту, онкології, артриту, синдрому кубитального каналу, кісткового туберкульозу.
 • Різкою, високої інтенсивності, що вказує на травми. Будь-які запалення також дають подібну реакцію.
 • Гострою, яка буває при артритах, епіконділітах і будь-яких травмах.
 • Пекучої, що може сигналізувати про стенокардії або інфаркті.
 • Постійної – симптом деформації суглоба, недолікованих травм або онкології.
 • Стріляє – показник затиснення нерва.
 • Хронічної (ломить суглоби) з періодичними погіршенням і поліпшеннями. Характерна при подагрі, артрозі і артриті.

особливості діагностики

Ліктьове зчленування добре доступно для огляду і досліджень, тому діагностика зазвичай не викликає особливих труднощів у медиків. Спочатку лікар проводить огляд і збирає анамнез. Іноді цього буває навіть досить, але для уточнення потрібне додаткове обстеження. Зазвичай лікар призначає аналіз крові і направляє на:

 • ультразвук;
 • рентгенівський знімок хребта і суглобів, радіоізотопне сканування;
 • МРТ;
 • КТ;
 • електроміографію;
 • біохімію, загальний аналіз крові, ревмопроби;
 • пункцію суглоба.

Болі: перша допомога

Якщо раптово розболівся лікоть, але немає можливості звернутися до медиків, то перша допомога може полягати в знятті цих відчуттів шляхом прийому знеболюючих препаратів.

Можна прийняти будь-який анальгетик або нестероїдний протизапальний медикамент (ібупрофен, німесулід). Уколи, як правило, набагато ефективніше, ніж мазі і таблетки.

Необхідно постаратися забезпечити ліктя спокій, иммобилизовать його, надавши руці комфортне положення.

 

Якщо болі гострі і тривають довго, обов’язково слід відвідати лікаря. Також потрібно негайно звертатися до лікувального закладу при отриманні травми.

 

Якщо хворобливість з’явилася після перевантаження руки (внаслідок спортивних занять, підняття і перенесення важких предметів, важкої роботи і т. П.), То слід почекати пару днів.

У разі посилення болю, набряку, почервоніння і подальшого погіршення самопочуття необхідно негайно звернутися до лікаря.

лікування

Якщо хворий не вернувся за допомогою вчасно, терапія займе більше часу, а хвороба стане хронічною, погіршуючи якість життя і знижуючи працездатність. При травмі потрібно зафіксувати кінцівку шиною і звернутися в травматологію. Якщо у пацієнта:

 • перелом зі зміщенням, лікар зіставить відламки і накладе гіпс;
 • вивих, він буде вправлений;
 • порвані сухожилля, їх, як правило, зшивають хірургічним шляхом.

Якщо проблема не є результатом травми, то потрібно звертатися до ортопеда.

При втраті чутливості, оніміння, слабкості допоможе невролог. Обмежена рухливість, біль, набряки вимагають обстеження ревматолога.

Для правильного лікування болю необхідно поставити правильний діагноз:

 • Головним способом позбавлення від неприємних відчуттів є лікування викликав їх основного недуги, виняток навантажень і забезпечення спокою хворої кінцівки.
 • При запаленнях призначають протизапальні засоби, іноді додатково – антибіотики.
 • Якщо болі нестерпні, іноді роблять блокаду. Застосовують фізіопроцедури, гелі, мазі, на пошкоджену область наносять лікарський крем.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняМазі і гелі

Медикаментозне лікування

Якщо виникає хворобливість при згинанні і розгинанні, ніж лікувати проблему – вирішує лікар. Зазвичай призначаються такі препарати:

 • нестероїдні протизапальні – диклофенак;
 • гормональні – дипроспан;
 • хондропротектори – алфлутоп;
 • анальгетики – кетаро;
 • ліки, що містять гиалурона, – сінвіск;
 • антидепресанти – для захворювань неврологічної етіології;
 • вітаміни групи В.

Купірування больового синдрому за допомогою фіксаторів

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняОртез

Якщо болі викликані травмами, сильними фізичними навантаженнями, інтенсивними спортивними вправами, то подібні проблеми часто лікують ортопедичними способами. Лікарі рекомендують носіння лангет, гіпсу, ортезів, інших видів фіксаторів для обмеження мобільності постраждалої кінцівки або для того, щоб спортсмен міг продовжувати тренуватися.

методи фізіотерапії

З фізіотерапевтичних способів лікування максимально результативними є:

 • кріотерапія;
 • електро- і фонофорез;
 • лазеро- і магнітотерапія;
 • УВТ, УВЧ;
 • аплікації з парафіну;
 • ЛФК;
 • масаж.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняУдарно-хвильова терапія УВТ

Хірургічне рішення проблеми

Якщо процес уже зайшов далеко, позбутися від проблеми вдасться лише операційним шляхом. Хірурги роблять розрізи і видаляють гній або рідина, змінюють суглоб, видаляють кісткові відростки або уражені місця кістки.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняУВЧ

Лікування народними засобами

Якщо у хворого:

 • Артрит, рекомендують подрібнити яєчну шкаралупу і додати трохи молока. Отриману кашку застосовувати для компресів.
 • Артроз, потрібно перемішати оцет (яблучний) і мед, взяті порівну, втерти в лікоть, укутати теплою.
 • Епікондиліт, заморозити настій зеленого чаю, прикладати кубики до хворого ліктя.
 • Бурсит, заварюють однакову кількість квітів ромашки, сировину лопуха, траву звіробою. Настій п’ють місяць тричі на день перед їжею.

профілактичні заходи

Профілактика полягає в уникненні перенапруги суглоба в роботі та спорті. Останнім часом для цього часто застосовують ортези або тейпірованіе.

По можливості потрібно уникати різких і неадекватних навантажень на руки, застуд та переохолоджень, здатних викликати запалення.

 

Також слід своєчасно лікувати інші захворювання, які здатні викликати хвороби суглобів, і регулярно відвідувати лікарів для своєчасного визначення розвиваються патологій.

 

Хворобливість ліктя може бути спровокована масою різних патологій. Для призначення ефективного лікування необхідна коректна медична діагностика. Вчасно розпочата терапія дозволяє уникнути серйозних наслідків.

Біль в ліктьовому суглобі

Як болить лікоть, багато випробували на собі, вдарившись їм про тверду поверхню або зробивши незручне рух. Різка болючість, яка виникає відразу після удару, здатна викликати больовий шок і вивести людину з рівноваги. Однак в ряді випадків дискомфорт виникає без видимої причини, коли ніякої травми не було.

Читайте також:   Ознаки подагри у жінок і способи лікування

Які особливості больових відчуттів при різних станах і що потрібно зробити, розповімо далі.

трохи анатомії

Ліктьовий суглоб утворений плечової, ліктьової і променевої кістками. Він відноситься до складних зчленування, оскільки складається з трьох простих суглобів, укладених в загальну капсулу. Із зовнішнього боку лікоть оточений зв’язками, стабілізуючими суглоб, і м’язами, які беруть участь в рухах не тільки ліктьовий зони, але і кисті.

Між м’язами і зв’язками проходять кровоносні судини і нервові закінчення. В області ліктьового суглоба розташовані навколосуглобових сумки, підшкірна клітковина.

Шкіра на ліктях досить тонка і практично не має гіподерми – жирової клітковини, що складається з сполучної тканини і жирових включень.

 

Саме тому навіть не дуже сильний удар може не тільки викликати пекучий біль, але і привести до пошкодження ліктьового нерва, що проходить безпосередньо під шкірою.

 

Навколосуглобових сумки – це сполучнотканинні освіти, містять синовіальну рідину.

За будовою вони схожі на капсулу суглоба, але відрізняються меншим розміром і не містять в собі кісткових елементів.

Призначенням навколосуглобових сумок є запобігання тертя між кістками і м’язово-зв’язковими структурами, істотно полегшує вчинення рухів без ризику травматизації.

 

Поруч з ліктьовим згином знаходяться 3 сумки (бурси) – ліктьова підшкірна, лучеплечевой і ліктьова межкостная. Найбільш часто травмування піддається підшкірна ліктьова бурса, розташована на задній поверхні суглоба поблизу ліктьового відростка.

 

Причиною пошкодження однієї або відразу декількох структур може бути як травма (забиття, перелом, вивих), так і різні патології – остеомієліт, епікондиліт, хондроматоз, артрит, артроз, а також розвиток пухлинних новоутворень.

поширені причини

Якщо болить ліктьовий суглоб, то найбільш імовірною причиною є суглобові захворювання. Позасуглобових структури – сумки, зв’язки, сухожилля і ін.

– можуть дивуватися бурситом, епіконділіта або запалюватися через перерозтягнення зв’язкового апарату.

Пусковими факторами для розвитку хвороб служать аутоімунні і обмінні порушення, спадкова схильність, інфікування, а також онкологічні процеси і травми різного ступеня тяжкості.

Важливо: ліктьовий суглоб може піддаватися як одномоментним травм, лікування яких частіше за все не викликає складнощів, так і систематичного травмуючого впливу. Постійна однотипна фізичне навантаження в поєднанні з іншими факторами сприяє розвитку дистрофічних процесів в суглобі з наступною деформацією (остеоартроз).

Найбільш часто при болях в ліктях діагностуються:

 • епікондиліт;
 • бурсит;
 • травми – розтягнення, переломи, вивихи, забиті місця;
 • артрит;
 • синовит;
 • хондроматоз;
 • артропатия і суглобовий синдром (гідрартроз);
 • остеомієліт;
 • пухлини;
 • тендиніт;
 • хондрокальциноз;
 • дифузний фасциит;
 • тунельні невропатії;
 • остеохондроз і міжхребетні грижі.

Болі в ліктях лівої чи правої руки можуть також спостерігатися при патологіях серцево-судинної системи – інфаркті міокарда і гемофілії.

До якого лікаря звернутися

При гострого болю, викликаної травмою, слід звертатися до травмпункту або до хірурга-травматолога. У всіх інших випадках потрібно відвідати терапевта, який при необхідності направить до вузького спеціаліста або призначить обстеження. Діагностикою та лікуванням аутоімунних патологій, зокрема, ревматоїдного артриту, займається лікар-ревматолог.

Захворювання неврологічного характеру, що виникають внаслідок компресії (защемлення) нервових закінчень, а також остеохондроз і його ускладнення (грижі, протрузії) знаходяться у веденні лікаря-невролога. При необхідності коригування різних деформацій кісткових структур терапевт направить на консультацію до ортопеда.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікуванняОскільки кістки передпліччя міцно з’єднані кільцеподібної і межкостной зв’язками, вони, як правило, вивіхівается спільно. Найчастіше відбуваються задні вивихи, дещо рідше – бічні. В поодиноких випадках реєструються передні і ізольовані вивихи променевої та ліктьової кісток

травми

Найбільш сильно лікоть можна пошкодити при падінні, коли через втрату рівноваги напівзігнуті руки інстинктивно витягуються вперед і служать своєрідною амортизацією. Саме упор на лікті найчастіше призводить до вивихів і переломів. Потрібно відзначити, що травми ліктя вимагають своєчасної діагностики і лікування, щоб уникнути ускладнень в майбутньому.

Найчастіше наслідки травм виникають через рубцево-фіброзних утворень в сухожиллях. Дещо рідше діагностуються нелікованих вивихи, і в поодиноких випадках – неправильне зрощення кісток після перелому.

Розтягнення зв’язок можна отримати в ході спортивних тренувань або при виконанні важких робіт. Різкі рухи плеча або передпліччя іноді призводять до часткового або повного розриву зв’язок. Пошкодження зв’язкового апарату супроводжується наступними симптомами:

 • больовий синдром і набряклість;
 • підшкірні крововиливи (синяк);
 • біль наростає при дотиках і рухах;
 • рухова здатність знижується.

Чим сильніше біль, тим серйозніше пошкодження: при звичайному розтягуванні больовий синдром слабкий або помірний. Сильні болі свідчать про розрив однієї або декількох зв’язок, а також можуть бути ознакою вивиху або перелому.

Діагностика і лікування

Щоб виключити більш серйозні травми і визначити ступінь пошкодження, проводиться рентгенографія. Лікування полягає в іммобілізації (знерухомлення) хворий руки і прийомі протизапальних препаратів. Щоб обмежити мимовільні рухи, руку фіксують еластичним бинтом або закріплюють косиночной пов’язкою.

Для зниження набряклості і запобігання великої гематоми рекомендується прикладати холодні компреси. Робити це доцільно тільки в першу добу після травми.

Вивихи і переломи

Вивих в ліктьовому суглобі супроводжується вираженим больовим синдромом, а також утрудненим згинанням-розгинанням руки. Локоть візуально деформований, м’які тканини набряклі, рухи різко обмежуються. Неможливо або зігнути, або розігнути руку, що залежить від локалізації вивиху.

Варто зазначити, що біль при згинанні і розгинанні в суглобі може виникати і з інших причин, про які можна прочитати тут.

При зміщенні кісток відносно один одного нерідко пошкоджуються сусідні структури – нервові закінчення, судини, хрящова тканина і окістя. Можуть також розриватися синовіальна капсула, зв’язки і сухожилля. Серйозні вивихи іноді тягнуть за собою переломи окремих кісток або виростків.

Вивих в правому або лівому лікті вимагає негайного звернення до травматолога.

 

Самостійне вправляння кісток категорично забороняється! Спочатку необхідно з’ясувати, який саме вивих стався, оскільки існує кілька видів – передній і задній, зовнішній і внутрішній, а також дівергірующім. В останньому випадку променева і ліктьова кістки передпліччя зміщуються так, що відстань між ними збільшується.

 

Тільки після визначення типу вивиху лікар здійснює його вправлення із застосуванням місцевої анестезії. Рентген може проводитися з використанням контрастної речовини, щоб виявити пошкодження суглобової капсули і оточуючих зв’язок.

Переломи трапляються в різних ситуаціях, коли на руку виявляється сильна механічна дія. Найчастіше це дорожньо-транспортні пригоди, спортивні змагання, ходьба по обмерзлих тротуарах, а також побутові та виробничі травми.

 

Перелом може бути відкритим і закритим. При закритому переломі біль посилюється при пальпації, суглоб опухає, шкірний покрив набуває синюшного відтінку. Рухати рукою стає неможливо.

 

При відкритому переломі на поверхні видно кісткові уламки, через порушення цілісності шкірного покриву виникає рана. Відкриті переломи можуть ускладнюватися кровотечею, інфікуванням і больовим шоком.

Діагностика і лікування

Терапевтична тактика залежить від типу перелому, при якому може зламатися одна кістка або кілька. Крім того, перелом буває оскольчатим, коли кістка буквально роздроблена, і змішаним, що поєднує простий і осколковий перелом. Для оцінки тяжкості і характеру пошкодження проводиться рентген і комп’ютерна томографія.

Якщо діагностовано простий перелом, що не супроводжується зміщенням кісткових уламків, пацієнту накладається гіпс на 1-2 місяці. Загоєння проходить в домашніх умовах, після чого гіпс знімається.

При наявності зміщення кістки зіставляють в анатомічно правильному положенні хірургічним способом.

епікондиліт

Епікондиліт відноситься до дегенеративно-дистрофічних патологій і розвивається на ділянках прикріплення м’язових сухожиль як з зовнішньої, так і з внутрішньої сторони ліктя.

Причиною виникнення є систематичне вчинення однотипних рухів. При зовнішньому епікондиліті це розгинання ліктя і обертання передпліччя назовні.

Внутрішній епікондиліт викликають згинальні руху і ротація передпліччя всередину.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікування

Характерним симптомом захворювання є больовий синдром при навантаженнях на руку. Біль посилюється при піднятті і перенесенні ваги, а також заважає виконувати дії, що вимагають обертального зусилля: наприклад, важко повернути гайковий ключ, тугий водопровідний кран або довго працювати з викруткою.

Болі при навантаженні характерні не тільки для епіконділіта, вони супроводжують і інші порушення. Щоб дізнатися, які саме, натисніть тут.

Потрібно відзначити, що в спокої больовий синдром не турбує і рухова здатність повністю зберігається. Зовнішніх ознак запалення або деформації також не спостерігається.

Однак є ще один типовий ознака: при епікондиліті болить кісточка на ліктьовому суглобі.

Це так звані виростків плечової кістки – кісткові виступи по обидві сторони від суглоба, службовці місцем прикріплення м’язових сухожиль.

Поразка при епікондиліті, як правило, односторонній – правші зазвичай скаржаться на хворобливість правої руки, а у лівшів вона виникає в лівому лікті.

Діагностика і лікування

Припустити епікондиліт дозволяє наявність характерних ознак, для підтвердження діагнозу призначаються рентген або комп’ютерна томографія.

Основним принципом лікування є виключення травмуючих рухів, причому не тільки ліктьового, але і лучезапястного суглоба.

Пацієнтам рекомендується носити фіксуючу пов’язку, прикладати холодні компреси і використовувати протизапальні мазі на основі Диклофенак і Ібупрофену.

артропатія

Якщо ліктьовий суглоб ниє, червоніє і збільшується в розмірах, причиною може бути пірофосфатная артропатия. Цей стан виникає на тлі системних патологій і порушення обміну речовин. Характерні ознаки з’являються внаслідок відкладень кальцієвих солей в суглобі, чому більшою мірою схильні до особи похилого віку.

Пірофосфатная артропатия може проявлятися періодично або турбувати постійно ниючим больовим синдромом. Напади хвороби починаються, як правило, несподівано, і біль посилюється протягом декількох годин. Досягнувши свого піку, хворобливість поступово проходить і зникає зовсім через тиждень або два. Однак через деякий час вона повертається знову.

Клінічна картина має деяку схожість з подагрою, при якій в тканинах суглобів відкладаються солі сечової кислоти. Відмінність в тому, що прогресування артропатії призводить до деформації суглоба і появи кісткових наростів, що викликають біль і обмежують рухи.

Діагностика і лікування

Діагностичні заходи проводить лікар-ревматолог, який направляє хворого на рентгенологічне дослідження або комп’ютерну томографію. Може призначатися суглобова пункція, необхідна для виявлення в синовіальної рідини пірофосфатів кальцію і виключення інфікування.

У ряді випадків проводиться артроскопія, що дозволяє оцінити стан порожнини суглоба і провести диференційну діагностику з іншими захворюваннями. В ході процедури виробляється також забір біоматеріалу для цитологічного дослідження, за допомогою якого встановлюється наявність пірофосфатних кристалів.

Основним напрямком терапії артропатии є корекція основного захворювання. Для купірування болю і запалення призначаються кошти з групи НПЗЗ, кортикостероїди, а також противоподагрической препарат Колхицин.

Читайте також:   Розрив передньої хрестоподібної зв’язки колінного суглоба

Синдром кубитального каналу

Даний синдром виникає при регулярному механічному впливі на лікоть в області кубитального каналу, сформованого ліктьовим відростком, внутрішнім виростків і об’єднують їх зв’язкою.

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікування

Чому ще може з’являтися синдром кубитального каналу? Є кілька причин:

 • інтенсивні спортивні тренування, при яких основне навантаження припадає на верхні кінцівки;
 • суглобові патології – артрити, артрози, гемартроз, синовіт;
 • отримані раніше переломи кісток плеча або передпліччя;
 • одноманітна діяльність, при якій багаторазово відбуваються однотипні руху рукою.

Характерною ознакою синдрому є біль і оніміння в руці, обумовлені компресією ліктьового нерва. Пацієнти скаржаться, що руку ломить в лучезапястном суглобі, больовий синдром поширюється на область плеча і кисті.

Спочатку симптоми з’являються тільки після відповідних навантажень, коли лікоть довго перебуває в напівзігнутому стані, а також при натисканні на нього. Згодом біль набуває постійний характер, в руці відчувається слабкість, яка заважає утримувати предмети.

При тривалому перебігу синдром кубитального каналу призводить до м’язової атрофії кисті.

Діагностика і лікування

Щоб поставити діагноз, проводять функціональні тести, перевіряють чутливість в руці і пальцях. При легкому простукуванні неврологічним молоточком по ходу нерва виникає відчуття прострілу в два останніх пальця. Це означає, що діагностичний симптом Тіннеля позитивний.

У більшості випадків наявності зовнішніх ознак достатньо, але для уточнення діагнозу можуть призначатися такі дослідження, як рентген, магнітно-резонансна та комп’ютерна томографія, електронейроміографія. Лікування проводиться переважно консервативними методами. При відсутності терапевтичного ефекту протягом року проблему вирішують хірургічним шляхом.

Операція полягає в частковому видаленні стінок кубитального каналу і розтині сухожильних дуг. Якщо немає можливості розширити канал, вдаються до більш радикального методу, і нерв переміщують з каналу в м’які тканини.

Болі в самому ліктьовому суглобі

Больові відчуття в самому суглобі можуть бути обумовлені на ревматоїдний артрит, деформуючий артроз, подагрою і интермиттирующим гідрартроз. При даних патологіях нерідко уражається кілька суглобів – лікоть, коліно і ін.

Интермиттирующий гідрартроз характеризується розтягуванням синовіальної капсули зсередини, що є наслідком скупчення рідини.

При гідрартроз кістки, хрящі та інші елементи не пошкоджуються, що відрізняє його від інших суглобових хвороб.

 

Після видалення патологічної рідини і підтвердження попереднього діагнозу лікування проводиться за допомогою протизапальних і при необхідності гормональних засобів.

 

Про лікування болю в ліктьовому суглобі при різних патологіях читайте тут.

Таким чином, біль в лікті може виникати з різних причин, і визначити їх самостійно навряд чи вдасться. Виняток становлять травми, які в більшості випадків також вимагають лікарського спостереження. Щоб позбутися від болю в короткі терміни і не допустити ускладнень, звертатися до лікаря слід якомога раніше.

Біль в ліктьовому суглобі: причини, терапія, діагностика

Коли  виникає біль в ліктьовому суглобі , причина майже завжди лежить безпосередньо в області цього суглоба.

Біль в лікті рідко є прогресуючою болем, що виникає в інших місцях, наприклад, в плечовому поясі.

Які найбільш поширені причини болю в ліктьовому суглобі, які обстеження лікар проводить для їх з’ясування і як шукати можливі способи лікування, читайте тут!

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікування

Біль в лікті: причини і можливі захворювання

Біль в лікті може бути викликана травмою або перевтомою або може бути ознакою гострого або хронічного захворювання. Важливі причини болю в лікті:

тенісний лікоть

За зовнішньої болем в лікті дуже часто зустрічається так званий epicondylitis radialis, в просторіччі званий «тенісний лікоть», ті, хто постраждав, відчувають біль тиску в області виступу кістки на зовнішній стороні ліктя. Часто біль в лікті при розтягуванні передпліччя помітна, при повному розтягуванні стає помітно чутливої.

У ураженої руки також спостерігається втрата сили: пацієнти не можуть примусово притиснути руки до куркуля, потримати чашку або зробити рукостискання. Крім того, розтягувати пальці проти опору досить боляче.

Тенісний лікоть є болючим дратівливим станом сухожильних м’язів кисті і розгиначів пальців в лікті, що може привести до запалення. Можлива причина – перевантаження через односторонньої активності (гра в теніс, прасування, робота з комп’ютерною мишею, гра на інструменті і т. Д.) Або нестабільність зв’язок в ліктьовому суглобі.

Локоть гольфіста

Якщо біль у лікті виникає зсередини, тобто в області нижнього кісткового випинання в лікті, виникає epicondylitis medialis ( «лікоть гольфіста»). Це хворобливе роздратування при введенні сухожилля м’язів згиначів кисті і пальці в кістковий виступ на внутрішній стороні ліктя.

Біль в лікті помітна при згинанні руки і передпліччя – особливо, коли руху повинні бути виконані проти опору. Навіть боляче стиснути кулак.

«Лікоть гравця в гольф» набагато рідше, ніж тенісний лікоть, і часто спостерігається у спортсменів, які займаються метанням. Але він також зустрічається, наприклад, у гімнастів, а також у людей, які багато тренуються у вільній вазі.

роздратування нерва

Вібруюча, збудлива біль в лікті може бути викликана роздратуванням ліктьового нерва. Цей важливий нерв руки проходить в нижній частині ліктя в кістковому жолобки трохи нижче шкіри і тут відносно не захищений.

Цей уривок в розмовній мові називається «Музична кістка». Навпаки, удар викликає описану біль в лікті.

Вони можуть поширюватися уздовж області харчування нерва до 4-му і 5-му пальцях і супроводжуватися відчуттями парестезії.

 

У цьому чутливому місці на лікті також може бути хронічне подразнення ліктя, що викликає описані болю і дискомфорт в лікті.

 

Причиною цього синдрому Sulcus ulnaris можуть бути, наприклад, повторювані дрібні травми нерва, наприклад, в спортивних змаганнях з метання. Крім того, кісткові зміни в суглобі, які звужують шийний нерв в його кістковому жолобки, а також вивих нерва ( «вислизання» з кісткової залози) можуть бути причиною такого болю в лікті.

синдром Шассеньяка

Зазвичай виникає гостро у веденого за руку дитину при різкому (ривком) її натягу. Виявляється тим, що рука повисає в стані пронації, пасивні руху і особливо супінація руки в такому випадку виявляються болючими.

Фактором може бути малий розмір головки променевої кістки, а також слабкість кругової зв’язки, що і створює умови для підвивиху променевої кістки і виникає при цьому травматичного ураження (удару) променевого нерва на рівні ліктьового суглоба.

вивих

Іноді біль у лікті обумовлена ​​вивихом суглоба. Лікоть не може бути переміщений і має неправильне положення. Часто падіння на руку з зігнутим або надмірно розтягнутим ліктем призводить до того, що лікоть вивихнути.

Сильне перекручування руки, наприклад, в бойових мистецтвах, може викликати вивих ліктя. У той же час вивих часто призводить до пошкодження інших структур в області ліктя, таких як сухожилля, кістки або нерви.

Зламані кістки (переломи)

Перелом кістки навколо суглоба також може бути причиною болю в лікті.

Дистальний розрив сухожилля біцепса

Біль в лікті, а також втрата сили при згинанні і повороті передпліччя (так, щоб долоня була звернена вгору) часто є ознаками розриву дистального сухожилля біцепса: розрив сухожилля потужної м’язи пахв, прикрепляющейся до хребта (одна з кісток передпліччя). Причиною розриву сухожилля біцепса може бути нещасний випадок або хронічне перевантаження сухожилля.

“Студентський лікоть”

Іноді біль у лікті стає помітною під час підтримки і супроводжується набряком, почервонінням і перегрівом ліктя. Тоді за цим зазвичай стоїть гостре бурсит.

Бурси – це маленькі заповнені рідиною «подушечки», які зменшують тертя і тиск між м’язами, кістками, сухожиллями і зв’язками – наприклад, в області суглобів, таких як ліктьовий суглоб. Надмірний стрес, роздратування або травма можуть викликати запалення цієї бурси (bursitis olecrani).

Оскільки студенти на лекціях або під час навчання часто підтримують свої лікті, це захворювання в розмовній мові називають «студентським ліктем». Якщо бурса на лікті не гостра, а хронічно запалена, симптомів майже немає.

артрит

В таких умовах, як ревматизм (ревматоїдний артрит) і подагра, запалення виникає в багатьох суглобах, пов’язаних з болем у суглобах. Ліктьові суглоби також можуть бути порушені ревматизмом.

Спільне зношування (артроз)

Знос одних суглобів може вплинути на інші суглоби – в тому числі ліктьового суглоба. Люди, які страждають ці симптомом спочатку відчувають біль в лікті, коли він заряджається. Пізніше біль виникає при кожному русі ліктьового суглоба – і, нарешті, в спокої.

Якщо знос суглобів супроводжується запальними процесами (активоване артроз), це також може викликати біль в лікті.

остеохондрит діссеканс

Біль в лікті і закупорка суглоба можуть бути ознаками так званого остеохондріта діссекана. Це захворювання викликає ушкодження хряща і кістки ліктя.

Це може бути через повторюваних крихітних травм або деформацій (таких, як повторювані засмічення) В цьому випадку можна відірвати невеликі фрагменти хряща і / або кістки, які можуть бути захоплені в вигляді вільного суглоба в суглобовому просторі.

Хвороба дріб (ювенільний остеохондроз)

Особливо у хлопчиків у віці від 6 до 10 років іноді виникають болі в ліктях, іноді супроводжуються набряком. Для Morbus Panner характерна загибель кісткової тканини в області ліктьового суглоба (некроз кістки). Він проходить поетапно і також може бути пов’язаний з утворенням вільного суглоба тіла.

Біль в лікті: коли потрібно звернутися до лікаря?

Вам слід звернутися до лікаря, якщо ви відчуваєте сильну і / або постійний біль в лікті. Це особливо вірно, коли з’являються додаткові симптоми, такі як набряк і перегрів суглоба, неправильне положення ліктя або значно знижена рухливість передпліччя.

У таких випадках ви можете звернутися за порадою до свого сімейного лікаря, ортопеда або спортивного лікаря.

Біль в лікті: що робить доктор?

Щоб докопатися до болю в лікті, лікар спочатку поговорить з пацієнтом. Він опише тип болю в лікті. Можливі запитання під час інтерв’ю:

 • Де саме тобі боляче? Це гострі або хронічні?
 • Відколи ви відчуваєте біль в ліктьовому суглобі?
 • Чи був конкретні причини для скарг, наприклад, аварії?
 • Яка у вас професія? Ти займаєшся спортом?
 • Коли саме ви відчуваєте біль в лікті – наприклад, коли ви берете предмет за руку або піднімаєте передпліччя і т. Д.?
 • Чи є інші скарги, такі як обмежена рухливість ліктя?
 • Чи є у вас системні захворювання, такі як артрит ( «ревматизм») або подагра?

Потім слід медичний огляд. Лікар сканує лікоть, звертаючи увагу, серед іншого, на набряклість, перегрів, випіт в суглобах і біль під тиском. Він також перевіряє активну і пасивну рухливість ліктьового суглоба і виконує різні тести. При необхідності лікар також огляне інші суглоби (наприклад, плечовий суглоб).

подальші дослідження

Фізичне обстеження, рух і функціональні тести, а також інформація з розмови у багатьох випадках є достатніми для того, щоб лікар міг визначити причину болю в лікті. Якщо немає, або якщо є сумніви в діагнозі, при необхідності будуть використовуватися додаткові клінічні або інструментальні обстеження.

Читайте також:   Хрускіт в колінах: при згинанні і розгинанні, чи варто турбуватися?

Таким чином, наприклад, за допомогою рентгенологічного дослідження, пошкодження кісток можуть бути виявлені або виключені як причина болю в лікті. Ультразвукове сканування ліктьового суглоба може допомогти діагностувати бурсит. Іноді магнітно-резонансна томографія (МРТ) або комп’ютерна томографія (КТ) можуть знадобитися для з’ясування болю в лікті.

Пошкодження нерва при синдромі Sulcus ulnaris може бути виявлено електронейрографіческім дослідженням.

 

Якщо є підозра, що запалення зазвичай викликає біль у лікті, може допомогти вимірювання параметрів запалення в крові (швидкість осідання еритроцитів, СРБ, лейкоцити).

 

У разі випоту або опухання суглоба хірург може використовувати прокол, щоб видалити накопичилася рідина для більш ретельного вивчення в лабораторії. У той же час прокол полегшує суглоб і, отже, також має терапевтичну користь.

Як лікар лікує біль в лікті

Залежно від причини болю в лікті, лікар запропонує відповідне лікування. Деякі приклади:

Лікоть тенісиста або гольфіста зазвичай консервативно лікується шляхом відновлення і захисту суглоба. Для ослаблення болю використовують холод (в гострій стадії) або тепло (в хронічній стадії), а також знеболюючі препарати.

Ін’єкції анестетика з кортизоном безпосередньо в суглоб, а також ударно-хвильова терапія є додатковими варіантами лікування болю в лікті при епікондиліті. Якщо біль у лікті дуже постійна і не може бути усунена за допомогою консервативних методів лікування, проводиться операція.

Навіть якщо різкий біль в лікті викликана бурсит, консервативне лікування є первинним вибором: воно складається з іммобілізації суглоба, протизапальних і знеболюючих препаратів і, можливо, проколу (в разі сильного набряку). Хірургія це тільки останній варіант лікування.

 

Біль в лікті через вивиху або паралічу Шассагака вимагає професійного вивиху «вислизнули» структур.

 

Біль в лікті, викликана хворобою дріб, часто заживає спонтанно. Симптоматичні заходи, такі як мазеві пов’язки і уникнення обтяжливих суглобів спортивних змагань (таких як теніс), підтримують процес загоєння.

Тільки при роботі на вільному суглобі або блокування суглоба.

Точно так же терапія болю в лікті через остеохондріта dissecans (консервативне лікування краще, хірургічне втручання лише на пізніх стадіях)

Якщо біль у лікті викликана системним захворюванням, таким як артрит або подагра, це захворювання необхідно лікувати належним чином.

Вас також може зацікавити

болять лікті

Ліктьовий суглоб утворюється зчленуванням плечової, променевої та ліктьової кістки. Суглобові поверхні кісток покриті гіалінових хрящем, що сприяє м’яким і плавним рухам в суглобі. Ліктьовий суглоб належить до найскладніших частин тіла, так як в його порожнини можна виділити три дрібніших суставчіков: лучелоктевой, плечелоктевой і плечелучевой.

Діагностика різних захворювань ліктьового суглоба зазвичай не викликає у фахівців труднощів. Це пов’язано з тим, що ліктьовий суглоб добре доступний для проведення огляду та різних діагностичних процедур.

Біль в ліктьовому суглобі може виникати з багатьох причин. Ретельне клінічне дослідження для підтвердження діагнозу може доповнюватися різноманітними функціональними тестами. Особливу увагу слід звернути на положення ліктя. При випоті в суглоб, утолщении синовіальної оболонки і дегенеративних хворобах суглобів, рука буде злегка зігнута в ліктьовому суглобі.

Захворювання і причини, при яких виникає біль в ліктьовому суглобі:

Біль в ліктьовому суглобі з внутрішньої сторони руки: причини, діагностика та лікування

1. Остеохондроз , запальні захворювання, такі як ревматоїдний артрит і подагра, хондрокальциноз, пухлини, тендиніти і остеоартрози є найпоширенішими причинами болю в ліктьовому суглобі. Однак компресійні синдроми, такі як ліктьовий тунельний синдром, можуть також виникати в ліктьовому суглобі через остеофитов, які звужують борозенку ліктьового нерва.

2. Однією з найбільш частих причин болю в ліктьовому суглобі є латеральний епікондиліт або «лікоть тенісиста». Рідше розвивається медіальний епікондиліт, іменований також «ліктем гравця в гольф».

 • Крім локальної хворобливості при пальпації, до типових ознак належить виникнення болю в відповідній ділянці ліктя при пасивних рухах: розгинанні – «лікоть тенісиста», або при згинанні кисті – «лікоть гравця в гольф», а також біль від м’язової напруги.
 • Специфічні тести допомагають відрізнити симптоми патології надмищелка від симптомів, пов’язаних з іншими захворюваннями.
 • 3. Зовнішній епікондиліт ( “лікоть тенісиста»)

До латерального надмищелку плечової кістки прикріплюються м’язи, які беруть участь в розгинанні кисті, – довгий і короткий променеві розгиначі зап’ястя (м’язи стиснутого кулака) і плече-променева м’яз.

Запалення сухожиль цих м’язів в місці прикріплення їх до кістки носить назву латерального епіконділіта.

М’язи є слабкими сгибателями передпліччя, тому при їх ураженні функція ліктьового суглоба практично не страждає.

 

Цією патологією, як правило, страждають люди старше 35 років. Появі болю в ліктьовому суглобі передує незвичайна навантаження – робота на садовій ділянці, заняття спортом після великої перерви і т.д.

 

Пацієнт точно вказує місце найбільшої хворобливості, відповідне зовнішньому надмищелку плечової кістки. Можлива іррадіація болю вниз по зовнішній поверхні передпліччя до кисті.

Біль легко відтворити при опорі активного розгинання в лучезапястном суглобі.

4. Внутрішній епікондиліт ( “лікоть гольфіста»)

Уражаються сухожилля м’язів, що прикріплюються до медіального надмищелку – круглий пронатор, ліктьовий і променевої згиначі кисті, довга долонна м’яз. Медіальний епікондиліт зустрічається рідше зовнішнього. Визначається пальпаторно болючість в місці прикріплення м’язів. Можлива іррадіація болю по ліктьовий поверхні передпліччя до кисті.

5. Бурсит ліктьового відростка

 

Поверхнева сумка ліктьового відростка розташовується над піднесенням ліктьового відростка, і не сполучається з порожниною ліктьового суглоба.

 

Запалення сумки зустрічається ізольовано як наслідок хронічної травми задньо-нижньої поверхні ліктя (у водіїв автомобілів, впирається лікоть у дверцята), або в поєднанні з артритами при подагрі і РА.

В області ліктьового відростка виникає малоболезненное округле утворення розміром до курячого яйця м’якої консистенції. Воно стає добре помітним при розігнути в ліктьовому суглобі руці. При ізольованому бурситі функція ліктьового суглоба помітно не страждає.

Інші причини болю в ліктьовому суглобі:

1. Поразки одного ліктьового суглоба часто спостерігається при гемофілії і нейротрофічної артропатии Шарко . Моноартрит ліктьового суглоба, також як і деформуючий артроз зустрічаються рідко.

 

2. Причиною виникнення «суглобових блокад» може бути розтинає остеохондрит епіфіза плечової кістки або синовіальний хондроматоз . При цих захворюваннях в порожнині ліктьового суглоба часто виявляються «суглобові миші».

 

3. Обмеження рухливості ліктьового суглоба, при відсутності видимих ​​змін, може бути викликано дифузним фасціітом. При цій патології шкіра на внутрішній поверхні передпліч і плечей стає схожою на апельсинову кірку, її неможливо зібрати в складку, а під нею прощупується абсолютно безболісне ущільнення.

4. Болі в ліктьовому суглобі можуть носити і відбитий характер.

Її причиною може бути обмеження нервових корінців при остеохондрозі хребта або міжхребцевих грижах, локалізованих в сегменті C5 – C6 і ThI – ThII.

При цій патології відзначається порушення згинання в ліктьовому суглобі, розлади шкірної чутливості по поверхні передпліччя, можливий розвиток атрофії двоголового м’яза.

 

5. Травми ліктьового суглоба . Найчастіше спостерігаються задні вивихи ліктьового суглоба, рідше – передні і бічні. Вивихи можуть поєднуватися з переломами кісток, складових ліктьовий суглоб, а також з відривом сухожиль. Механізм травми: падіння на кисть руки, спортивна, виробнича, автомобільні травми.

 

При задньому вивиху ліктьовий суглоб деформований , передпліччя укорочено, видний виступаючий ліктьовий відросток. Турбує сильний біль, рухи в суглобі різко обмежені. При спробі розгинання в суглобі визначається пружинисте опір.

При передньому вивиху передпліччя подовжене в порівнянні зі здоровою кінцівкою, в області ліктьового відростка визначається западіння. При бічних вивихах передпліччя зміщене всередину або назовні. При передніх і бічних вивихах нерідко є ушкодження ліктьового або серединного нерва з втратою чутливості на кисті.

При розриві сухожиль найчастіше страждає двоголовий м’яз плеча, іноді можуть відриватися сухожилля кількох м’язів. У цьому випадку порушується функція активних рухів верхньої кінцівки, знижується сила згинання в ліктьовому суглобі, виникає асиметрія форми м’язів у порівнянні з непошкодженою кінцівкою, відзначається набряк і біль.

ЯК ТИБЕТУ МЕДИЦИНА УСУВАЄ болі в ліктьовому суглобі

Тибетська медицина має воістину величезний досвід в лікуванні захворювань опорно-рухового апарату, який вимірюється тисячоліттями. Одними з головних принципів лікування тибетські медики вважають корекцію способу життя і харчування.

Тобто людина повинна уникати переохолодження, носити відповідний сезону одяг, тримати тіло (руку) в теплі, не проводити гартують процедури (обливання водою). Їжа повинна бути теплою (гарячої), слід виключити з раціону прийом холодної їжі і пиття.

 

Лікарі тибетської медицини звертають увагу і на психоемоційний стан пацієнта з подібною недугою. Порушення функцій нервової системи ( «вітер»), впливаючи на весь організм, «б’є» в найбільш вразливі і слабкі місця людини.

 

Тому такі зігріваючі процедури як моксотерапія (прогрівання полинними сигарами), монгольський метод олійно-трав’яного масажу «Хормі» надають седативну дію на нервову систему укупі з бесідами лікаря і його рекомендацій.

Що роблять лікарі клініки тибетської медицини «Нара» в першу чергу:

 1. Проводять діагностику методом опитування, огляду, пульсодіагностіка, пальпації
 2. Грунтуючись на поєднаних даних східних технік діагностики, встановлюють точну причину виникнення болю
 3. Купируют біль протягом одного-двох сеансів за допомогою випробуваного методу голковколювання
 4. Приступають до лікування, скомбінувавши кілька методів з урахуванням особливостей захворювання, що викликало подібний симптом.

РЕЗУЛЬТАТИ ЛІКУВАННЯ В КЛІНІЦІ «Нара»

 1. купірування болю
 2. Відновлення рухливості ліктьового суглоба
 3. Поліпшення крово- і лімфообігу і харчування в хрящової ткані
 4. Поліпшення проведення нервових імпульсів
 5. Усунення загального і місцевого застою енергетичних потоків
 6. підвищення імунітету
 7. Нормалізація обміну речовин
 8. Усунення м’язових спазмів

Клініка «Нара» в 2019 році відзначає свій 30-річний ювілей, що, само собою, скромно в порівнянні з «вічністю», але вражає в масштабах Росії.

 

Першими відкрити клініку тибетської медицини в Москві, а потім – філії в найбільших містах Санкт-Петербурзі, Казані, Єкатеринбурзі, Відні (Австрія), тримати високу планку протягом тривалих понад тридцять років, бути затребуваними вимогливими москвичами, вилікувати тисячі людей, заслужити їх визнання, безумовно, це говорить про лікарів високого класу, професіоналів своєї справи.

Рекомендація

На жаль, багато пацієнтів не звертають уваги на такі «дрібниці» як неприємні больові відчуття в суглобах. Знаходьте час і звертайтеся до фахівців, які займаються лікуванням таких хвороб, давно. Приходьте при перших же сигналах нездоров’я, цим уникнете багатьох страждань в майбутньому.

Якщо ви вважаєте, що суглобові хвороби – доля «старих» і вам до цього далеко, не спокушайтеся сильно. Якщо вам зараз 40, то ви і в 60-70 років захочете бути такими ж рухливими й активними як сьогодні.

 

Тим більше, зараз вікові рамки розсунулися і люди довго залишаються сильними і привабливими.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *