Здоров'я

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

При досягненні повноліття практично кожної молодої людини цікавить, чи беруть в армію з плоскостопістю, з яким плоскостопістю візьмуть, а при якому покладена відстрочка. Ця патологія досить поширена. При різних ступенях розвитку хвороби тяжкість стану людини відрізняється.

Зміст Показати

Плоскостопість 3 ступеня чи беруть в армію

Але в будь-якому випадку підвищені навантаження на стопу протипоказані, також не можна бігати при плоскостопості. Але служити в армії без виконання регулярних фізичних навантажень неможливо. Крім того, при плоскостопості необхідно лікування, так як захворювання може привести до ускладнень. Хворому необхідно носити ортопедичне взуття або стелькі.Ето пояснює, чому з плоскостопістю не беруть в армію.

Законодавча база

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняРозібратися в тому, закличуть чи молодої людини в армію чи ні, допоможе законодавство його країни. У Росії це регулюється Положенням №123 від 25. 02. 2003 року. Цей документ містить хвороби, при яких людина не придатний для військової служби. Плоскостопість відноситься до захворювань кістково-м’язової системи, інформація про яких описується подробно.В Україні також необхідно звернутися до «розпорядку хвороб», плоскостопість вказується в розділі, присвяченому хворобам кістково-м’язової системи та сполучної тканини – Стаття №62. Остання актуальна редакція датована 14. 08. 2008 року.У Білорусії призовникам допоможе документ, затверджений постановою Міністерства самооборони і Міністерства охорони здоров’я №51 / 170 від 20. 12. 2010 року.Щодо плоскостопості інформація вказана в статті №68 «Інструкції про визначення вимог до стану здоров’я. ».У будь-якому з цих документів щодо призовників з хворобою на 1, 2 і 3 стадії вказується одна і та ж інформація. Пов’язано це, по всій видимості, з тим, що погляд на придатність призовників в цих країнах бере своє коріння з законодавства СССР.Чаще призовників цікавить, чи беруть в армію з плоскостопістю 3 ступеня, так як це порушення досить серйозне. Розділи про хвороби кістково-м’язової системи включають інформацію про те, чи можна служити при сколіозі.що погляд на придатність призовників в цих країнах бере своє коріння з законодавства СССР.Чаще призовників цікавить, чи беруть в армію з плоскостопістю 3 ступеня, так як це порушення досить серйозне. Розділи про хвороби кістково-м’язової системи включають інформацію про те, чи можна служити при сколіозі.що погляд на придатність призовників в цих країнах бере своє коріння з законодавства СССР.Чаще призовників цікавить, чи беруть в армію з плоскостопістю 3 ступеня, так як це порушення досить серйозне. Розділи про хвороби кістково-м’язової системи включають інформацію про те, чи можна служити при сколіозі.

Поділ плоскостопості на групи в армійській медицині

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняХвороба ділиться на 4 групи. Чи відноситься захворювання людини до тієї чи іншої групи, залежить від того, який ступінь хвороби діагностована, а також наявності супутніх патологій. Групі «А» відповідає стан людини, пов’язане з серйозними функціональними змінами, викликаними уплощением зводу стопи. В цьому випадку людини відносять до категорії «Д», що означає його непридатність до служби в арміі.Группа «Б» включає стан хворого і ступеня плоскостопості, при яких функції стопи у людини порушені умеренноПрізивнікі з такими порушеннями відносяться до категорії «В». Це означає, що за станом здоров’я людина не придатний до служби в мирний час (обмежено придатний). Людину з таким порушенням можуть закликати до служби тільки в разі військових дій. Група «В» відносить людини до тієї ж категорії «В».Якщо порушення відноситься до групи «Г», то це означає, що патологія у нього є, але функціональних порушень при цьому не виявлено. В цьому випадку призовника відносять до категорії «Б-3». Це означає, що людина придатний до армійської служби, але законодавством Росії і Білорусії передбачено виключення деяких родів військ.

Ступеня розвитку, види плоскостопості та їх співвідношення з групами

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняЩоб визначити ступінь плоскостопості і поставити точний діагноз, лікар повинен враховувати такі фактори:

 1. Рентгенограма. Діагностичну процедуру проводять в положенні стоячи, коли стопа під навантаженням. Після отримання знімка рентгенолог становить його опис – це основна інформація, на основі якої лікар може визначити, придатний людина чи ні. В описі вказується кут і висота поздовжнього склепіння.
 2. Визначення кута Белера. Цей показник вказує на ступінь деформації п’яткової кістки.
 3. Комп’ютерна томографія . Дослідження проводиться в коронарної площині. В результаті вдається вивчити стан підтаранного суглоба.
 4. Вивчення позиції першого пальця і ​​його плеснової кістки. Ця величина визначається кутом відхилення від нормального стану.

Різні види діагнозу плоскостопість залежить від багатьох супутніх чинників. Заклик можливий, якщо стан людини сумісно з фізичними навантаженнями. Розподіляють діагнози і вирішують, чи можна брати в армію, по таким категоріям:

 1. 1 і 2 ступінь плоскостопості, що розвиваються на тлі деформуючого артрозу 1 ступеня. Діагноз відносять до цієї категорії в тому випадку, якщо у людини не виявляється контрактура пальців і екзостозів.
 2. Плоскостопість 2 ступеня, що супроводжується артрозом другого ступеня.
 3. При третього ступеня плоскостопості.
 4. Сплощення стопи, носіння армійського взуття при якому неможливо. До цієї категорії відноситься плоско-вальгусна стопа, еквіноварусная плоскостопість, варусне, кінське, порожнисте, пяточное.

Такий поділ показує, що людина буде визнаний придатним до служби в армії, якщо у нього діагностують плоскостопість 1 або 2 ступеня поздовжнього або поперечного типу, яка не обтяжена супутніми захворюваннями. У більш важких випадках людина може отримати звільнення в мирний або воєнний час – в залежності від складності стану болезні.Определіть ступінь плоскостопості і складність стану хворого повинен лікар-ортопедДіагноз ставиться на основі досліджень. Тільки після затвердженого лікарем діагнозу військовий комісар може вирішити питання про придатність або непридатність людини до служби.

Спірні питання

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняІноді призовники стикаються зі спірними ситуаціями, коли людину забирають в армію, хоча у нього є законні підстави, щоб не служити. До таких спірних ситуацій відносяться:

 1. Військовий комісар вирішує, що призовник придатний без попередньо поставленого діагнозу, тільки на підставі опису знімка. Якщо лікар не ставить діагноз, то ця ситуація може бути розцінена як відмова від медичної допомоги. Призовник може поскаржитися до вищих інстанцій і домогтися постановки діагнозу.
 2. Лікар місцевої поліклініки відправляє призовника до військкомату при виникненні питання про те, закликають Чи з плоскостопістю в армію. У цьому випадку також можна поскаржитися на лікаря, щоб домогтися лікування.
 3. Є підозра, що лікар навмисно ставить діагноз, який не відповідає реальному стану здоров’я. Можливо, лікар знижує ступінь розвитку хвороби. У такій ситуації людина може бути визнаний придатним навіть в тому випадку, якщо реально він непридатний. Найкраще звертатися в іншу клініку для обстеження у іншого лікаря. Після отримання підтвердження більш складного діагнозу можна подати скаргу на лікаря, а в крайньому випадку – подати в суд.

Людині, у якого плоскостопість, можна виконувати тільки правильно підібрані фізичні навантаження. Тому, якщо стан здоров’я людини не дозволяє служити в армії, але у військкоматі вирішують, що він придатний, то свої права необхідно відстоювати. Бігати не рекомендується навіть при патології на одній нозі, якщо його ступінь достатня, щоб людина не служив. Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняУВАГА! Вся інформація на цьому сайті є лише довідковою або популярною. Діагностика та призначення ліків вимагають знання історії хвороби і обстеження лікарем. Тому ми настійно рекомендуємо з питань лікування та діагностики звертатися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Плоскостопість третього ступеня і армія: чи сумісні ці речі?

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняВсі жителі Російської Федерації без винятку знають або чули про те, що до служби в армії непридатні молоді люди з плоскостопістю. Як з цим йде справа в 2017 році, беруть зараз в армію з плоскостопістю, звідки взялися всі ці чутки, давайте розберемося подробно.Начіная з дитячого садка, всім хлопцям регулярно проводять тести на плоскостопість, тому що ця хвороба може викликати серйозні ускладнення в майбутньому і має бути виявлено якомога раніше, щоб прийняти коригуючі лікувальні заходи, поки організм ще знаходиться в стадії роста.Как правила, у багатьох дітей результати тестів не ідеальні, тому в пам’яті багатьох хлопчиків залишається інформація, що «у мене плоскостопість якийсь там ступеня ». Однак дитяче плоскостопість далеко не одне й те саме що і плоскостопість у дорослого человека.В юному віці це захворювання легко коригується,не впливає на якість життя і при своєчасному впливі зникає до 16-18 річному возрасту.Также з 90-х років в Росії існує міська легенда про те, що з плоскостопістю не беруть в армію. Цей міф дуже неконкретний, не включає уточнень про ступінь захворювання і так далее.Не дивлячись на це, у 95% молодих людей старшокласників в голові сформована безумовна впевненість, що їх дитяче плоскостопість, виявлене 10 років тому, забезпечить їм військовий квиток по здоров’ю.що їх дитяче плоскостопість, виявлене 10 років тому, забезпечить їм військовий квиток по здоров’ю.що їх дитяче плоскостопість, виявлене 10 років тому, забезпечить їм військовий квиток по здоров’ю.

Але вже в 10 класі школи, коли юнаки встають на військовий облік у військовому комісаріаті, ця впевненість розсіюється. Все тому, що хірург ставить майбутньому призовнику категорію «придатний», що означає «абсолютно здоровий».

Чому так відбувається? Тут необхідно звернутися до першоджерела, а саме до нормативних регламентуючих документів, головним з яких в цьому питанні є Розклад хвороб 2017 года.Етот документ включає всі захворювання, з якими не беруть в армію, ступеня захворювань, методику і порядок підтвердження, в тому числі і плоскостопості першої, другої, третьої ступені. В даному випадку нас цікавить 68 стаття цього документа.В ній зазначено, що навіть при «незначних порушеннях функцій», викликаних цим захворюванням, призовник отримає звільнення від армії. Але не все так просто, давайте подивимося коментар до 68 статті і розберемося, з яким ступенем плоскостопості не беруть в армію?

Плоскостопість 3 ступеня

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняУ документі явно зазначено, що з плоскостопістю 3 ступеня, зокрема поздовжнім, а так же поперечним 3 або 4 ступеня призовнику повинна бути поставлена ​​категорія «В» і виданий військовий квиток по здоров’ю. Це повинно відбуватися незалежно від ступеня больового синдрому, викликаного цим захворюванням, біль може бути яскраво вираженою або незначною, проте саме наявність больових відчуттів є важливим фактором для класифікації за цією статтею. Одночасне наявність поставленого діагнозу «деформуючий артроз» суглобів стопи не є обов’язковим для звільнення по 68 статті, але при наявності такого діагнозу одночасно з третім ступенем плоскостопості буде однозначно розцінена по категорії «В», так що в загальному можна сказати, що у експертів не виникає питання, чи беруть в армію з плоскостопістю 3 ступеня.

 

Плоскостопість 2 ступеня

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняНапевно, найбільш цікава для багатьох призовників частина Розкладу хвороб, тому що цей діагноз поширений ширше, ніж третя ступінь це захворювання. І дійсно раніше з плоскостопістю 2 ступеня в армію не брали. Однак поправки до деяких законів і підзаконні акти, зокрема Розклад хвороб, прийняті 2 роки тому в корені змінили ситуацію. У актуальної версії документа явно зазначено, що призовники з цим діагнозом будуть визнані придатними для військової служби лише з незначними ограніченіямі.Другімі словами, в елітні війська, де потрібно ідеальний стан здоров’я служити такого юнака не візьмуть, але в звичайні військові частини (більше 80% ) візьмуть без проблем. Часи, коли відповідь на питання «чи беруть в армію з плоскостопістю 2 ступеня» був негативним, давно пройшли. Звичайно, в закон можуть внести поправки,але на найближчий рік таких не заплановано.

Плоскостопість 1 ступеня

Як вже можна було здогадатися, якщо друга ступінь плоскостопості не є протипоказанням для служби, то перша теж перешкод не створить. У документі так і зазначено: службі у військовій частині плоскостопість першого ступеня не перешкоджає (докладніше – придатність до військової служби). Розклад хвороб складалося так, щоб в нього потрапили діагнози, які реально перешкоджають несення служби або можуть ускладнитися в процесі і негативно вплинути на здоров’я солдата. Відповідно так, що юнак бігає, грає в футбол, займається спортом, а у нього в картці написано «плоскостопість», і в підсумку йому видають військовий квиток по здоров’ю, бути не повинно. З цих міркувань і складався цей нормативний документ. Таким чином, якщо призовник не відчуває больових відчуттів при ходьбі,сподіватися на «легке» звільнення від армії за плоскостопості не варто.

висновок

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняНемає сенсу думати, що призовника звільнять від армії через виявлений в дитинстві плоскостопості, адже для цього потрібно, щоб в діагнозі фігурувала 3-й ступінь цього заболеванія.Человек, що страждає таким ступенем захворювання, знає про це. Випадково виявити в ході обстеження навряд чи вдасться. Тому є сенс ретельно вивчати Розклад хвороб і провести комплексне обстеження організму на потенційно можливі у конкретного юнаки захворювання, а не починати обстеження з перевірки на плоскостопість, покладаючись на чутки і омани. У цьому питанні будуть корисні організації, чиїм профілем є юридична допомога призовникам. в зв’язку з тим, що вони співпрацюють з лікарями-фахівцями, що знають Розклад хвороб 2017 року на експертному рівні.

Чи беруть з плоскостопістю в армію. Причини плоскостопості, стадії і лікування

Хто не чув, що з плоскостопістю в армію не беруть? Але наскільки правдиві ці слова? Найчастіше молоді люди не в курсі, чи беруть з плоскостопістю в армію. Хоча всі нюанси і прописані в ст. 68 ‘Розкладу хвороб’, для отримання точної відповіді слід розібратися, що це за недуга і наскільки важким буває його перебіг.

Плоскостопість – це …

Плоскостопість – це захворювання, при якому відбувається деформація стопи з опущеними її склепіння. При цьому недугу стопа припиняє виконувати свої ресорні і амортизуючі функції. У нормальному стані вона має два зводи: подовжній і поперечний. Поздовжній розташовується уздовж внутрішнього краю стопи, а поперечний – під основою пальців.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняЗвід стопи грає роль амортизаторів при ходьбі, а також утримує людське тіло в равновесіі.Прі порушення еластичності зв’язок і м’язів цієї ділянки ноги вони перестають функціонувати належним образом.Прі цьому стопа втрачає свою форму, просідає, стає плоскою і перестає виконувати ресорні функції. В такому випадку на питання ‘чи беруть з плоскостопістю в армію’ можна відповісти отріцательно.Впоследствіі навантаження, яка мала припадати на стопи, розподіляється між хребтом і ногами. Оскільки вони не можуть витримати додаткового навантаження, це призводить до порушення роботи даних органів.

види плоскостопості

У медичній практиці виділяють кілька видів плоскостопості. За своєю природою спотворення стопи може бути:

 • поздовжнім;
 • поперечним;
 • комбінованим.

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняРозглянемо кожен з них подробнее.Продольное плоскостопість. Чи беруть в армію з таким видом хвороби? З цим питанням варто розібратися докладніше. При такій формі патології стопа стикається з підлогою практично всією своєю поверхнею, не утворюючи характерного вигину на внутрішній стороні. При цьому довжина її збільшується. При наявності такого виду плоскостопості носіння звичайного взуття протівопоказано.Поперечное плоскостопість. При цьому виді хвороби передній відділ стопи розширено і розпластаний. Стопа приймає опору на плеснові кістки, що виробляє додаткове навантаження на 2 і 4 головки плеснових кісток і знімає навантаження з великого пальця ноги.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

ступеня плоскостопості

У медицині виділяють три ступеня плоскостопості. Якщо має місце поздовжня форма, то ступінь захворювання залежить від величини деформації стопи, а якщо поперечна – то від ступеня викривлення першого пальця. Після досягнення певного віку у юнаків виникає питання: ‘Чи беруть з плоскостопістю в армію?’ Щоб відповісти на нього, необхідно визначити ступінь болезні.Плоскостопіе як хвороба має 3 ступеня прогресування. Для більшої наочності і кращого сприйняття матеріал ми вирішили помістити в таблицю.

ступінь захворювання ознаки
I ступінь Характеризується ослабленням зв’язок стопи, без деформацій. У пацієнта больові відчуття з дискомфортом при ходьбі або тривалому перебуванні в положенні стоячи. При невеликому відпочинку симптоми проходять.
II ступінь Є характерне сплощення стопи, помітне при поверхневому огляді. Звід відсутня. Стопа широка і плоска. У пацієнта відзначається почуття постійного болю в гомілковостопному суглобі і гомілки. Змінюється хода, стає схожою з ведмежою. Пацієнт швидко втомлюється.
III ступінь Деформація стопи має яскраво виражений характер з сильними відхиленнями загального здоров’я. Захворювання передається на інші системи та органи, провокуючи сколіоз, артроз, грижу міжхребцевих. Деформація зачіпає не тільки звід ступні і пальці ніг: перший палець загинається на зовнішню сторону, а сама нога має схожість з ластамі.Как результат – сильні болі постійної локалізації в гомілки, колінах, в стегнах і попереку. До всього іншого додаються головні болі, зниження активності, спостерігається занепад сил.

Плоскостопість і армія

Питання ‘беруть чи з плоскостопістю в армію’ турбує не тільки призовників, які страждають на цю недугу, а й їхніх батьків. Адже на останній стадії захворювання при ходьбі відчуваються болі, і носіння звичайного взуття не показано лікарями. Так, при плоскостопості 1 і 2 ступеня призовник придатний до служби в арміі.Прі діагностуванні цього захворювання поздовжнього або поперечного виду 3 або 4 ступеня з характерними відхиленнями у здоров’ї призовник звільняється від призову. При цьому його зараховують в запас з припискою про те, що він ‘частково придатний’, і видають йому військовий білет.Еслі у призовника виявлено плоскостопість 2 ступеня, то йому присвоюється придатність категорії Б-3 – придатний до нестройової служби. Як правило, це служба кухарем, двірником або будівельником.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

причини плоскостопості

Плоскостопість може розвинутися у будь-якої людини незалежно від віку. Діти можуть мати вроджене захворювання, а багато дорослих набувають цей недуг.Плоскостопіе може розвинутися під впливом деяких факторів:

 • спадковість – слабкі м’язи і зв’язки стоп;
 • зайва вага;
 • важка робота, пов’язана з перенесенням тягарів;
 • неправильна взуття;
 • наявність натоптишів або п’яткової шпори.

Найчастіше недугу схильні люди, професії яких пов’язані з тривалим перебуванням в положенні стоячи – продавці, вчителі та інші. Але також може бути вроджене плоскостопість 1 ступеня. ‘Чи беруть в армію з таким діагнозом?’ – тут же виникає питання у юнаків та їхніх батьків. Спочатку варто пройти повне обстеження для встановлення точного діагнозу, а потім вже обговорювати з фахівцем перспективи.

діагностика

Діагностування плоскостопості включає вислуховування скарг, огляд зовнішнього стану стопи і її промацування. Уточнення діагнозу проводять за допомогою рентген-знімка. Маючи рентгенограму, лікар визначає вид і стадію болезні.Так, на питання про те, чи беруть в армію з плоскостопістю 3 ступеня, можна відповісти негативно, маючи на руках знімки стоп і висновок ортопеда. Існує також простий спосіб визначити, чи є захворювання у призовника. Йдеться про метод планторгамми. Для цього підошва ноги забарвлюється нешкідливою фарбою, після чого ставиться відбиток стопи на лист бумагі.Проаналізіровав слід, можна судити про наявність і ступінь недуги і, відповідно, визначитися, чи беруть з плоскостопістю в армію.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняПри візуальному огляді легко діагностувати поперечна плоскостопість, адже при ньому великий палець ноги загинається до зовнішньої частини стопи і накладається зверху другого.

симптоми

Головними симптомами плоскостопості є:

 • стаптиваніе взуття у внутрішню сторону;
 • під час ходьби відзначається швидка стомлюваність ніг;
 • по завершенні дня відчуття втоми, тяжкості і болю в ногах, а також наявність судом;
 • у стопи змінюється форма, вона як би розростається вшир, це помітно за розміром взуття;
 • стопа змінилася в розмірах і не поміщається в взуття по ширині.

Така симптоматика може свідчити про наявність інших недуг, але при схожих симптомах все ж слід звернутися до ортопеда.

лікування

Найчастіше плоскостопість у людини є хронічним. Однак вживати заходів з лікування захворювання все ж потрібно. Зазвичай це різні фізичні процедури, лікарські мазі і креми, що знімають больові симптоми. Не варто забувати про тяжкість перебігу такого недуги, як плоскостопість 3 ступеня. Чи беруть в армію з таким діагнозом? На це питання кожен ортопед відповість отріцательно.В залежності від виду та ступеня плоскостопості призначають:

 • масаж;
 • мануальну терапію;
 • лікувальну фізкультуру;
 • супінатори і ортопедичні устілки у взуття.

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняПри діагностуванні плоскостопості I ступеня необхідно переглянути спосіб життя. Збалансовано харчуватися і відмовитися від шкідливих звичок. Займатися щоденними фізичними вправами, рекомендованими врачом.Следует відвідувати санаторно-курортні зони для лікування плоскостопості грязями і мінеральними водамі.Еслі мануальна терапія не приносить належного ефекту, то залишається лише вдатися до оперативного втручання.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

 

профілактика

Так як повне позбавлення від плоскостопості практично неможливо, то простіше проводити профілактичні заходи. Для цього виконують деякі рекомендації:

 • при виборі взуття необхідно зупинитися на моделях, щільно фіксують голеностоп (відповідно до розміру), що мають твердий задник і невеликий каблук (не більше 5 мм);
 • тренуватися в домашніх умовах – ходьба босоніж, захоплення дрібних предметів пальцями ніг, застосування масажних килимків;
 • ходити необхідно вміти на всіх частинах стопи;
 • застосування лікувальної гімнастики при I стадії плоскостопості зупиняє процес розвитку недуги.

Комплекс вправ розробляється індивідуально в кожному випадку лікарем-ортопедом. Він враховує стадію захворювання, вид, вік пацієнта і його жалоби.Еті дії будуть ефективні в основному при наявності недуги на 1 стадії. Піддається терапії, хоча і з труднощами, плоскостопість 2 степені.Берут чи в армію з таким діагнозом – вирішується вже в військкоматі на підставі наданих медичних документів.

Чи беруть в армію з плоскостопістю

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняНапередодні закінчення школи юних призовників хвилює питання, чи беруть в армію з плоскостопістю. Законодавством РФ встановлено критерії придатності молодих людей до військової служби. Звільнення від армії допускається при наявності вагомих підстав, підкріплених кваліфікованим медичним висновком.

наслідки плоскостопості

Звід стопи виконує амортизуючі функції при ходьбі, бігу, допомагає утримувати рівновагу, витримувати фізичні навантаження. Вроджена або придбане плоскостопість супроводжується значними змінами всієї скелетно-м’язової системи людини. Захворювання неминуче прогресує, має серйозні наслідки і ускладнення, що перешкоджають службі в армії:

 • сильні болі в нижніх кінцівках при ходьбі;
 • незграбна хода, порушення постави, сколіоз;
 • поява контрактур (сплетіння) пальців ніг;
 • веерообразное розбіжність плеснових кісток;
 • сплощення стопи, шишки, мозолі, натоптиші;
 • екзостоз (шиповидного кістково-хрящове розростання);
 • артрози, остеохондрози, остеоартрози.

Плоскостопість у запущеній формі супроводжується дегенеративними змінами кістково-хрящової тканини, стає джерелом суглобових і м’язових болів. Перебування в армії і пов’язані з нею підвищені фізичні навантаження сприяють прогресуванню хвороби. Щоб уникнути необоротних змін важлива правильна діагностика недуги і об’єктивна оцінка придатності юнака до військової повинності.

категорії придатності

Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняЯкщо ознаки деформації склепіння ступні виявляються в ранньому дитинстві, то вони повинні бути внесені в медичну анкету. Симптоми прогресування плоскостопості, використані методи лікування хвороби, їх ефективність також відображаються в документі. Збережені дані полегшують проходження медичного обстеження у військкоматі. Виходячи з наявних відомостей і власних спостережень, медкомісія дає висновок за категоріями придатності до армії: Ступінь плоскостопіяКатегоріяПрігодность призовника до служби

1-ша А годен
2-а Б, Б-3 Годен з обмеженнями
3-тя і 4-я В Обмежено придатний (непридатний в мирний час)
Г Не придатний на деякий термін (відстрочення)
Значні патології стопи Д Не придатний

На замітку! Згідно з останніми змінами в законодавстві, для юнаків з діагнозом плоскостопість не передбачені відстрочки від армії. Залежно від складності захворювання призовник потрапляє в категорію А, Б або В.

Коли за законом не візьмуть в армію

Положенням про військово-лікарську експертизу №123 (від 25 лютого 2003р.) І новою редакцією Розкладу хвороб 2018 роки (68-а стаття Додатки до Постанови Уряду РФ №565 від 04.07.2013г.) Визначено коло захворювань, що перешкоджають виконанню військового обов’язку. Документи встановлюють, з яким ступенем плоскостопості не беруть в армію: Лікування плоскостопості хірургічним путемЕслі в медичному висновку зазначено ці захворювання, то призовник визнається обмежено придатним до військової служби. Його зараховують до категорії В, видають військовий квиток за станом здоров’я з позначкою – в запас (резерв). Це говорить про те, що юнакові доведеться служити в армії тільки в разі військового времени.Но замітку! Виявлення у призовника артрозу 2-ий стадії не є обов’язковою умовою звільнення від армії.Але такий діагноз у поєднанні з плоскостопістю 3-го ступеня дозволяє розраховувати на отримання військового квитка по категорії В.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

Коли плоскостопість не заважає службі

Законодавчо визначено види деформації стопи, які не є перешкодою до служби в армії або навчання у військовому училищі:

 • при виявленні поздовжнього плоскостопості 1-ої і 2-го ступеня;
 • при плоскостопості поперечного типу 1-го ступеня;
 • при плоскостопості 1-го ступеня без артрозу, контрактур, екзостозів.

При плоскостопості 1 ступеня не спостерігається серйозних анатомічних змін стоп. Людина здатна повноцінно пересуватися, виконувати певні фізичні вправи. З цієї причини хвороба на даній стадії розвитку не звільняє від призову в армію (категорія А) .На замітку! До 2016-2017гг. призовника з двостороннім плоскостопістю 2 ступеня могли звільнити від виконання військового обов’язку. Зараз юнак з таким діагнозом буде нести армійську службу, але з деякими обмеженнями в умовах служби. Його не призвуть повітряний десант або інші елітні підрозділи, однак перебування в звичайних військових частинах не заборонено.

Як ставиться діагноз

Для встановлення придатності до армійської служби призовники підлягають медичному огляду у військкоматі. Перед його відвідуванням рекомендується мати при собі всі документи, що підтверджують факт плоскостопості і патологічні зміни, викликані хворобою. Діагноз встановлюється ортопедом або Подіатрія – фахівцями з кістково-хрящовим змін. Ступінь хвороби визначається методами:

 • плантографії (експрес-метод) – по відбитку-сліду, знятому на аркуш паперу зі стопи, змащеній кремом;
 • подометрія (метод Фрідлянда) – по виміряним параметрам стопи з розрахунком коефіцієнта;
 • рентгенографія – точний метод встановлення форми, ступеня занедбаності захворювання;
 • комп’ютерна томографія – виявлення ускладнень, кістково-хрящових змін.

Як вилікувати у дитини плоскостопість в домашніх умовах Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняДля постановки діагнозу використовується один або кілька методів. Результати обстеження з висновком лікаря-ортопеда додаються до документів призовника для військкомату. Це дозволяє військової комісії об’єктивно оцінити стан здоров’я юнаки і за ступенем хвороби оцінити його придатність до службе.На замітку! При медогляді у військкоматі дійсними визнаються результати обстеження, проведеного в держустанові. Висновки фахівців приватної клініки можуть бути поставлені під сумнів членами військового комісаріату.

рекомендації призовникам

У практиці військово-лікарської експертизи для встановлення ступеня плоскостопості та деформації стопи використовується рентгенографія. Рентгенограми обох стоп знімаються в поздовжньому і поперечному перерізі (пряма і бічна проекції). Для отримання об’єктивних знімків рекомендується:

 • прийняти рівну вертикальну позу;
 • не спиратися на стіни або стійку обладнання;
 • не знижувати навантаження на стопи.

Після розгляду всіх документів призовна комісія приймає рішення про придатність призовника до армійської службе.Еслі комісаріат сумнівається в правильності діагнозу або виникають спірні питання, то юнака направляють на додаткове медобследованіе.Нередко виникають чинники, які перешкоджають законному звільненню від армії. У призовника завжди є можливість оскаржити несправедливе рішення комісаріату.

Помилка лікаря Провести обстеження в іншій клініці.
Неправильно встановлена ​​ступінь захворювання Повторне комісійну медобстеження.
Спірна ситуація в військкоматі Скарга до вищих інстанцій.
Незгода з рішенням комісаріату. Звернення до суду.

Нерідко у призовника є всі підстави бути звільненим від армії. Але у військкоматі дотримуються протилежної думки. Для вирішення подібних суперечок залучаються експерти в галузі юридичної допомоги призовникам. Це дозволяє уникнути серйозних ускладнень і наслідків плоскостопості, зберегти здоров’я.

Плоскостопість і армія. Чи беруть в армію з плоскостопістю?

При наявності відхилень у здоров’ї призовник звільняється від проходження служби в армії. Одним з таких захворювань є плоскостопість. Розглянемо, чи завжди можна уникнути призову, і що робити в разі незгоди з винесеним рішенням ВЛК.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

Що таке плоскостопість?

Плоскостопість – це захворювання стопи, пов’язане з опущеними поздовжнього або поперечного склепіння. Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеняВивделяют плоскостопість: При поперечної різновиди захворювання:

 • ущільнюється поперечний звід;
 • зменшується довжина стопи в результаті деформації плеснових кісток (веерообразное стан);
 • присутня деформація середнього пальця;
 • помітна зміна положення першого пальця.

Ознаки поздовжнього плоскостопості:

 • ущільнення поздовжнього склепіння;
 • повне зіткнення підошви стопи з твердою поверхнею;
 • подовження стопи.

З причин появи розрізняють:

 • Травматичне плоскостопість, пов’язане з отриманням травми: перелом п’яткової або плеснових кісток, щиколотки.
 • Паралитическое зміна стопи, що є негативним наслідком перенесеного поліомієліту.
 • Рахітичних плоскостопість, пов’язане зі слабким кістковим апаратом і великою вагою.
 • Статична, обумовлене слабкістю кісток і м’язів.

На формування плоскостопості впливають:

 • Зовнішні фактори: професія, пов’язана з постійним перебуванням стоячи, велика маса тіла, слабкі м’язи і кістки і т.д.
 • Внутрішні чинники: спадкова схильність.

Чи беруть в армію з плоскостопістю?

Плоскостопість і армія сумісні в більшості ситуацій. Розглянемо, в якому випадку призовник звільняється від призову і несення служби.

Плоскостопість і армія Перелік захворювань

Серед жителів нашої країни існує стійкий стереотип, що будь-яка ступінь ступінь плоскостопості гарантує звільнення від призову в армію. Але якщо у людини плоскостопість 1 ступеня, армія має законне право закликати його на службу.В даній статті ми постараємося відповісти на популярні питання про те, з яким плоскостопістю не беруть в армію, чому з плоскостопістю не беруть служити і скільки діє відстрочка від армії, якщо у людини є дане заболеваніе.Ета інформація буде корисна всім, хто хоче дізнатися, чи беруть в армію з плоскостопістю.Чи беруть в армію з плоскостопістю 1,2,3 і 4 ступеня

Стаття 68 Розкладу хвороб

Стаття 68 Постанови Уряду РФ «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу» повністю присвячена плоскостопості та інших деформацій стопи. Тут перераховані всі нюанси, які повинні враховуватися членами призовної комісії при установці придатність прізивніка.В цю статтю кілька разів вносилися зміни, тому сьогодні зробити укіс з плоскостопості набагато складніше. Кожен призовник повинен розуміти, що, якщо у нього є плоскостопість і армія маячить на горизонті, він може легко відправитися служіть.Чтоби цього не сталося, потрібно заздалегідь звернутися за допомогою до досвідчених фахівців, які підготують всі необхідні документи і відправлять молодої людини на медичне обстеження до незалежним лікарям.

Ступеня плоскостопості для армії

Діагноз «плоскостопість» ставиться, якщо у людини відбувається зміна форми стопи. Через те, що стопа стає плоскою, вона повністю стикається з підлогою при ходьбі. В результаті цього страждають кістки і суглоби, так як стопа починає втрачати свої амортизаційні свойства.Еслі в звичайному житті це приносить людині різні незручності, пов’язані з пошуком спеціального взуття та зниженням фізичного навантаження на ноги, то в армії плоскостопість стає мукою. Новобранцеві доводиться постійно рухатися, відчуваючи при цьому сильні болі в колінах, тазостегнових суглобах, поясніце.Іменно тому в армію не беруть, якщо плоскостопість викликає яскраво виражений біль, а також супроводжується постійними набряків, відчуттям важкості і болючими судомами в литках.

 

Плоскостопість 3 ступеня

Поздовжнє плоскостопість 3 ступеня дає повне звільнення від служби в армії. Тому, якщо у людини є третя стадія плоскостопості, армія йому не страшна. Але не варто думати, що призовнику не доведеться нічого робити до проходження медогляду у військкоматі. Навіть якщо у юнака виявлено плоскостопість 3 ступеня, армія може не дати освобожденія.Дело в тому, що члени призовної комісії вкрай неохоче ставлять у військовому квитку позначку «Категорія В, обмежено придатний до військової служби». Краще не чекати, коли почнеться заклик, і заздалегідь підготувати всі медичні документи, які підтверджують наявність плоскостопості 3 степені.В цьому випадку шанси призовника на звільнення від служби значно зростають.

Плоскостопість 2 ступеня

Ще десять років тому всіх призовників з 2 ступенем плоскостопості не брали служити. Але кілька років тому до статті 68 «Положення про військово-лікарську експертизу» внесли зміни, і тепер ця ступінь плоскостопості не дає звільнення від арміі.Едінственное виняток становить служба в елітних войсках.Еслі у людини діагностована 2 ступінь плоскостопості, то він не може служити в повітряно-десантних військах, в морській піхоті, в прикордонних військах, а також в підрозділах спеціального або особливого призначення.

Плоскостопість 1 ступеня

На думку людей, які розробляли «Положення про військово-лікарську експертизу», плоскостопість 1 ступеня жодним чином не перешкоджає службі в рядах Російської арміі.Прі плоскостопості 1 ступеня юнак навіть не буде відправлений на додаткове обстеження, а відразу буде визнаний годним.Некоторие призовники часто запитують: «Плоскостопість з артрозом і армія сумісні?» На жаль, навіть наявність захворювань суглобів при першого ступеня мінімального плоскостопості не стане причиною відстрочки або звільнення від несення служби.

Чи беруть з плоскостопістю в армію 2019?

Наша компанія пропонує професійну допомогою всім призовникам, які бояться йти у військкомат. Ми прекрасно розуміємо, що, якщо у людини є плоскостопість, армія може завдати серйозної шкоди його здоровью.У нас працюють досвідчені фахівці, які здатні оперативно розглянути всі документи призовника, що підтверджують наявність даного захворювання. Після цього юнак вирушає до медичних установ, які отримали офіційну акредитацію від членів призовної коміссіі.Здесь молода людина ретельно обстежується досвідченими лікарями, які готові розглянути будь-яку скаргу і прийняти до уваги всі симптоми деформаціі.Все результати обстеження та діагностики фіксуються в медичних документах.

Коли юнакові приходить повістка про проведення медогляду, то до військового комісаріату він повинен взяти з собою всі медичні довідки та виписки, які повинні бути в обов’язковому порядку розглянуті членами призовної комісії.

Це має велике значення при процедурі одержання ступеня придатності. Адже потрапить людина в армію, безпосередньо залежить від того, яка група здоров’я при плоскостопості була встановлена ​​під час медосмотра.Помімо цього, у нас є досвідчені юристи, які знають, що потрібно робити, якщо з третім ступенем плоскостопості відправляють в армію.К наприклад , у призовника виявлено поперечна плоскостопість, армія йому не загрожує, але його все одно визнають придатним до несення стройової служби.

У цьому випадку наші юристи допоможуть правильно скласти скаргу на неправомірні дії призовної комісії, відправлять її до судових інстанцій і буде представляти інтереси молодої людини в суді.

Для того щоб скористатися послугами нашої компанії або отримати відповіді на всі додаткові питання про те, як можна уникнути служби в армії за станом здоров’я, достатньо зателефонувати за номером 8 (800) 200-66-46.

Чи беруть в армію з плоскостопістю в 2017-2018 році?

Всі жителі Російської Федерації без винятку знають або чули про те, що до служби в армії непридатні молоді люди з плоскостопістю. Як з цим йде справа в 2017-2018 р, чи беруть зараз в армію з плоскостопістю, звідки взялися всі ці чутки, давайте розберемося подробно.Начіная з дитячого садка, всім хлопцям регулярно проводять тести на плоскостопість, тому що ця хвороба може викликати серйозні ускладнення в майбутньому і має бути виявлено якомога раніше, щоб прийняти коригуючі лікувальні заходи, поки організм ще знаходиться в стадії роста.Как правила, у багатьох дітей результати тестів не ідеальні, тому в пам’яті багатьох хлопчиків залишається інформація, що «у мене плоскостопість якийсь там ступеня ». Однак дитяче плоскостопість далеко не одне й те саме що і плоскостопість у дорослої людини.В юному віці це захворювання легко коригується, не впливає на якість життя і при своєчасному впливі зникає до 16-18 річному возрасту.Также з 90-х років в Росії існує міська легенда про те, що з плоскостопістю не беруть в армію. Цей міф дуже неконкретний, не включає уточнень про ступінь захворювання і так далі.

Не дивлячись на це, у 95% молодих людей старшокласників в голові сформована безумовна впевненість, що їх дитяче плоскостопість, виявлене 10 років тому, забезпечить їм військовий квиток по здоров’ю. Але вже в 10 класі школи, коли юнаки встають на військовий облік у військовому комісаріаті, ця впевненість розсіюється.

Все тому, що хірург ставить майбутньому призовнику категорію «придатний», що означає «абсолютно здоровий» .Чому так відбувається? Тут необхідно звернутися до першоджерела, а саме до нормативних регламентуючих документів, головним з яких в цьому питанні є Розклад хвороб 2017 года.Етот документ включає всі захворювання, з якими не беруть в армію, ступеня захворювань, методику і порядок підтвердження, в тому числі і плоскостопості першої, другої, третьої ступені. В даному випадку нас цікавить 68 стаття цього документа. У ній зазначено, що навіть при «незначних порушеннях функцій», викликаних цим захворюванням, призовник отримає звільнення від армії. Але не все так просто, давайте подивимося коментар до 68 статті і розберемося, з яким ступенем плоскостопості не беруть в армію? Плоскостопість 3 ступеняУ документі явно зазначено, що з плоскостопістю 3 ступеня, зокрема поздовжнім, а так же поперечним 3 або 4 ступеня призовнику повинна бути поставлена ​​категорія «В» і виданий військовий квиток по здоров’ю.

Це повинно відбуватися незалежно від ступеня больового синдрому, викликаного цим захворюванням, біль може бути яскраво вираженою або незначною, проте саме наявність больових відчуттів є важливим фактором для класифікації за цією статтею.

Одночасне наявність поставленого діагнозу «деформуючий артроз» суглобів стопи не є обов’язковим для звільнення по 68 статті, але при наявності такого діагнозу одночасно з третім ступенем плоскостопості буде однозначно розцінена по категорії «В», так що в загальному можна сказати, що у експертів не виникає питання, чи беруть в армію з плоскостопістю 3 степені.Наверное, найбільш цікава для багатьох призовників частина Розкладу хвороб, тому що цей діагноз поширений ширше, ніж третя ступінь це захворювання. І дійсно раніше з плоскостопістю 2 ступеня в армію не бралі.Однако поправки до деяких законів і підзаконні акти, зокрема Розклад хвороб, прийняті 2 роки тому в корені змінили ситуацію. У актуальної версії документа явно зазначено,що призовники з цим діагнозом будуть визнані придатними для військової служби лише з незначними обмеженнями.

Іншими словами, в елітні війська, де потрібно ідеальний стан здоров’я служити такого юнака не візьмуть, але в звичайні військові частини (більше 80%) візьмуть без проблем. Часи, коли відповідь на питання «чи беруть в армію з плоскостопістю 2 ступеня» був негативним, давно пройшли.

Звичайно, в закон можуть внести поправки, але на найближчий рік таких не запланіровано.Как вже можна було здогадатися, якщо друга ступінь плоскостопості не є протипоказанням для служби, то перша теж помех не создаст.В документі так і зазначено: службі у військовій частині плоскостопість першого ступеня не перешкоджає (докладніше –  придатність до військової служби ).

Розклад хвороб складалося так, щоб в нього потрапили діагнози, які реально перешкоджають несення служби або можуть ускладнитися в процесі і негативно вплинути на здоров’я солдата.

Відповідно так, що юнак бігає, грає в футбол, займається спортом, а у нього в картці написано «плоскостопість», і в підсумку йому видають військовий квиток по здоров’ю, бути не повинно. З цих міркувань і складався цей нормативний документ. Таким чином, якщо призовник не відчуває больових відчуттів при ходьбі, сподіватися на «легке» звільнення від армії за плоскостопості НЕ стоіт.Нет сенсу думати, що призовника звільнять від армії через виявлений в дитинстві плоскостопості, адже для цього потрібно, щоб в діагнозі фігурувала 3-й ступінь цього захворювання. Людина, що страждає таким ступенем захворювання, знає про це. Випадково виявити в ході обстеження навряд чи удастся.Поетому є сенс ретельно вивчати Розклад хвороб і провести комплексне обстеження організму на потенційно можливі у конкретного юнаки захворювання,а не починати обстеження з перевірки на плоскостопість, покладаючись на чутки і омани.

У цьому питанні будуть корисні організації, чиїм профілем є  юридична допомога призовникам , в зв’язку з тим, що вони співпрацюють з лікарями-фахівцями, що знають Розклад хвороб 2017 року на експертному рівні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *