Здоров'я

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Пронос супроводжує найрізноманітніші розлади кишечника: від харчового отруєння до важких захворювань органів шлунково-кишкового тракту. Відповідно, для лікування діареї різного походження призначають найрізноманітніші препарати. Фталазол – медикамент, який використовують при інфекційних розладах.

Зміст Показати

фармацевтичне дію

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Антимікробну дію Фталазолу обумовлено дією фталілсульфатіазолу. Для розмноження більшості бактерій потрібно фолієва і дигідрофолієвої кислоти.

Препарат в просвіті кишечника зазнає трансформацію і вивільняє активну частину – сульфатіазол. Це з’єднання проникає крізь стінку клітини і пригнічує обмін фолієвої кислоти.

При її відсутності швидко зупиняється синтез дочірніх ДНК, і бактерія втрачає здатність до розмноження.

Важливо! Фталазол діє тільки на активні бактерії. На інфекційний збудник в латентному стані він не впливає, тому приймати ліки потрібно досить довго.

Медикамент зупиняє пронос на 2-3 добу після початку лікування. Пов’язаний ефект з тим, що придушення патогенної мікрофлори призводить до зменшення кількості токсинів.

Склад і форма випуску

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол від проносу застосовують в тих випадках, коли рідкий стілець викликаний інфекційним агентом. При таких захворюваннях діарея не припиняється, поки в кишечнику розмножуються патогенні мікроорганізми. Зупинити зростання бактерій можуть речовини, які надають бактеріостатичну дію.

Фталазол пропонують споживачеві в формі круглих таблеток білого кольору. Вони пакуються в блістери по 10 штук. У лікарської упаковці міститься 1 або 2 блістери.

У складі препарату від проносу є такі речовини:

 • Фталілсульфатіазол – з’єднання сульфаніламідної групи. Це діючий компонент ліки. Проводять таблетки, що містять 500 мг сполуки.
 • До допоміжних інгредієнтів відноситься тальк, стеарат кальцію, крохмаль в якості наповнювача.

Показання до застосування

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол при проносі призначають тільки після консультації фахівця. Якщо розлад викликано запаленням або отруєнням, антимікробний препарат не впорається із завданням.

Показанням для включення в лікувальний курс Фталазолу є такі захворювання шлунково-кишкового тракту:

 • Гостра дизентерія, дизентерія, спровокована найпростішими, а також загострення хронічної форми захворювання . Фталілсульфатіазол пригнічує ріст і розмноження протеев і шигели, яка і виступає збудником дизентерії та супутнього проносу.
 • Пронос, викликаний інфекційним гастроентеритом, ентероколіт, виразковий коліт. Сульфаніламіди мають активність проти стафілококів, стрептококів, менінгококів.
 • Сальмонельоз, паратіфозние інфекції . Фталазол допомагає впоратися з проносом, викликаним сальмонелою.
 • Гнійні ускладнення після операцій . Препарат пригнічує розмноження синьогнійної палички.

При одночасному отруєнні і зараженні кишковою паличкою або іншими патологічними бактеріями, Фталазол допоможе впоратися з інфекцією.

Фталазол призначають і дітям при проносі, викликаному інфекційними захворюваннями. Препарат можна використовувати, починаючи з 3 місяців.

Спосіб застосування та дозування

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол як ліки від проносу приймають за 30-60 хвилин до їжі. З нападами діареї прийом ліків не пов’язаний, так як ні на перистальтику кишечника, ні на абсорбцію води препарат не впливає. Таблетки п’ють цілими, не подрібнюючи, запивають звичайною водою або лужною рідиною.

Як приймати Фталазол при лікуванні проносу, вирішує лікар. Препарат не накопичується в організмі, тому для підтримки терапевтичної дози необхідно пити таблетки постійно і з дотриманням тимчасового інтервалу.

При проносі, викликаному, наприклад, дизентерію, пити Фталазол дорослому слід 2 курсами.

Перший являє собою власне лікування:

 • У перший день потрібно приймати по 2 таблетки не менше 6 разів.
 • На другий – частота прийомів і доза зберігається.
 • На третій – загальна кількість ліки знижують: п’ють 2 таблетки 4 рази за добу.
 • На четвертий дозування зберігається.
 • У п’ятий і шостий дні п’ють по 2 дози 3 рази за добу. За цей час знищується основна частина бактерій. Однак деяка кількість мікроорганізмів зберігається, так як препарат діє тільки на бактерії на стадії розмноження, тому пронос може поновитися.
 • Через 7 днів дорослому пацієнту призначають закріплює курс.

У перший і другий день 2 курсу слід пити по 2 таблетки 5 разів за 24 години, тобто одну дозу потрібно випити серед ночі. На 3 і 4 день частоту прийому зменшують до 4 разів. На 5 і 6 день п’ють по 2 штуки тричі на день.

Важливо! Ефект Фталазолу проявляється через 5-8 годин після прийому. Однак частота позивів знижується не раніше, ніж на 2-3 день.

Дозування Фталазолу для дітей

Інструкція по застосуванню Фталазолу для лікування дітей при проносі відрізняється тільки дозою препарату. Його призначають з урахуванням не тільки віку, а й ваги дитини: доза не повинна перевищувати 100 мг фталілсульфатіазолу на 1 кг маси.

 • Дозування Фталазолу, рекомендована дітям від 3 до 7 років, становить одну таблетку 4 рази на день.
 • Діти, віком від 7 до 12 років, п’ють до 500-750 мг фталілсульфатіазолу 4 рази за 24 години.
 • Підліткам старше 12 років Фталазол призначають за схемою, аналогічною для дорослих пацієнтів.

Курс для дітей при проносі триває не більше 7 днів. Призначення препарату допускається дітям від 3 років. При природженому токсоплазмозі препарат використовують і в більш ранньому віці.

Протипоказання і побічні ефекти

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Протипоказань у Фталазолу дуже небагато:

 • При індивідуальній непереносимості сульфаніламідів, ліки від проносу замінюють аналогом за призначенням.
 • На тлі порушення згортання крові або при захворюваннях гепатитом Фталазол приймати не можна.
 • При непрохідності кишечника препарат негативно впливає на стан пацієнта.
 • Хронічна ниркова недостатність і дисфункція печінки також є протипоказанням.

Даних про вплив Фталазолу на розвиток плода немає. Також не проводилося досліджень по впливу препарату на дитину під час грудного вигодовування.

Незважаючи на низьку токсичність, ліки можуть викликати деякі побічні дії.

 • Найчастіше спостерігається головний біль і запаморочення.
 • При чутливості до сульфаніламідних препаратів можлива кропив’янка, свербіж, набряклість слизових.
 • Можливе зниження апетиту, а також поява нудоти і блювоти.
 • Дуже рідко спостерігалися такі ефекти, як тромбоцитопенія, лейкопенія, агранулоцитоз.

Фталазол чудово поєднується з іншими медикаментами сульфаніламідної групи і більшістю антибіотиків, але скоєно несумісний з гормональними препаратами, включаючи контрацептиви.

аналоги

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол можна замінити його аналогами, якщо препарат з якихось причин недоступний або не рекомендований. це:

 • Бісептол – діючою речовиною виступає Ко-тримоксазол. Комбінований антимікробний препарат, який діє навіть на збудника холери.
 • Сінерсул – теж включає до складу Ко-тримоксазол. Сінерсул призначають при інфекціях не тільки шлунково-кишкового тракту, а й сечостатевої сфери, ЛОР-органів, шкіри.
 • Фуразолідон – препарат на основі похідного нитрофурана. Діє швидше, ніж Фталазол, тому що знищує бактерії, а не попереджає їх розмноження.
 • Фтазин . Це сульфаніламідний препарат тривалої дії. За хімічним складом фтазин близький до фталазол і сульфапиридазина, по антибактеріальній спектру – до сульфапиридазина.
 • Сульгин. Протимікробний засіб, що містить в складі сульфагуанідін. Показаний при бактеріальної дизентерії, коліті, ентероколіті.

( 1

Як приймати фталазол від проносу і ротавірусної інфекції

Діарея – це ознака багатьох патологічних станів організму. Вона виникає при захворюваннях органів травної системи, отруєннях, гострих інфекційних хворобах. Цей симптом небезпечний, так як веде до стрімкого зневоднення організму, особливо у дітей. Тому важливо підібрати ефективний засіб, який допоможе в короткі терміни усунути розлад кишечника. Фталазол від проносу рекомендують як дорослим пацієнтам, так і малюкам. Препарат не має побічних ефектів, за винятком рідкісних алергічних реакцій шкіри .

дія фталазолу

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітямФталазол – це антимікробний препарат групи сульфаніламідів. Ліки має виражену бактеріостатичну дію . Воно пригнічує розмноження патогенних мікроорганізмів в кишечнику. Препарат згубно діє на бактерії та найпростіші. Такий механізм призводить до зниження симптомів ураження кишечника, усуває пронос.

Патогенні мікроорганізми для своєї життєдіяльності використовують амінокислоти, що містяться в тканинах. Фталазол порушує цей хімічний процес, перешкоджає синтезу нуклеїнових кислот у бактерій. Цей механізм уповільнює, а згодом і зупиняє ріст мікроорганізмів.

Фталазол при діареї повинен прийматися строго по прописаної схемою лікування, навіть якщо у пацієнтів наступило помітне поліпшення, а понос пройшов. Передчасне припинення терапії сприяє утворенню в організмі стійких штамів бактерій. В подальшому це призведе до стійкості до фталазол і його неефективності.

Препарат важко всмоктується слизової, тому знаходиться в кишечнику тривалий час. Виводиться з організму разом з каловими масами. Тому його часто призначають при важких інфекційних хворобах.

Види мікроорганізмів, щодо яких активний фталазол:

 • кишкова паличка або ешерихія, що викликає харчові токсикоінфекції;
 • шигелла – збудник дизентерії;
 • синьогнійна паличка;
 • грампозитивні бактерії – стрептокок, стафілокок, стрептокок, менінгокок;
 • протеї.

Препарат зменшує запальний процес в тонкому і товстому кишечнику . Це обумовлено тим, що фталазол сприяє виробленню гормонів – глюкокортикоїдів, які мають протизапальну дію.

Так як препарат практично не всмоктується в кишечнику, його концентрація і площа активного впливу на патогенні мікроорганізми збільшується.

Максимальна кількість речовини, яка всмоктується в кров, становить не більше 10%, все інше безперешкодно виводиться природним шляхом.

Фталазол не накопичується в тканинах, розщеплюється в печінці, а його продукти розпаду виводяться нирками. Ефект звикання при тривалому прийомі препарату не спостерігається.

Форма випуску і спосіб застосування

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітямФталазол випускається в таблетках з дозуванням по 100, 200 і 500 мг активної речовини .

Допоміжні речовини, які використовують при виробництві препарату:

 • картопляний крохмаль – забезпечує рівну структуру, використовується як стабілізатор;
 • стеарат кальцію – це харчова добавка, емульгатор і допоміжний компонент при виготовленні твердих лікарських форм.

Таблетки випускаються в блістерах по 10 штук, упаковані в картонні коробки. Препарат зберігається при кімнатній температурі не вище 25 ° C.

Фталазол приймають за 30 хвилин до їди або після неї не раніше ніж через годину . Ліки запивають очищеною водою або мінеральної без газу з лужним середовищем (не менше 200 мл).

Дітям, які не можуть самостійно ковтати таблетки, препарат подрібнюють. Малюкам порошок можна додавати в дитячі суміші, пюре, соки, грудне молоко.

Під час лікування необхідно пити багато рідини (для дорослих не менше 2 літрів на добу).

Фталазол від діареї при гострих отруєннях

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітямПрепарат призначають пацієнтам, у яких діагностовано гостре інфекційне захворювання з вираженим гастроентеріческіе синдромом . До інфекцій, які вражають слизову тонкого кишечника, відноситься дизентерія, холера, стафілокок, гостре харчове отруєння, викликане кишковою паличкою.

Перша ознака цих хвороб – це рясний, багаторазовий пронос. Частота стільця в добу досягає 10-15 разів. При дизентерії кількість випорожнень може перевищувати ці цифри. Профузні проноси швидко виснажують організм, призводять до зневоднення організму і розвитку ускладнень. У дітей через втрату рідини вражається нервова система, часто виникають судоми, потім приєднується пневмонія.

Як приймати фталазол при проносі дорослим, якщо у пацієнта інфекційна хвороба:

 • початок хвороби (1-2-й день). Приймають по 2 таблетки дозуванням 500 мг, кожні 4 години.
 • Період стабілізації стану (3-4-й день) – по 500 мг кожні 6 годин.
 • На 5-6-й день хвороби пацієнт приймає по 500 мг 3 рази на день.

Загальна курсова доза призначається лікарем з урахуванням тяжкості захворювання і становить 25-30 м Максимальна одноразова доза для дорослого становить 7 м

 

Немовлятам до 3 років фталазол призначають з розрахунку маса тіла – 0,2 г препарату на 1 кг ваги . Перед вживанням добову дозу подрібнюють в порошок, ділять на три рівні частини і приймають тричі на день. Не рекомендується давати ліки в нічний час, щоб не порушувати сон дитини. Максимальний курс лікування для немовлят становить тиждень.

Фталазол для усунення проносу не рекомендують призначати дітям до 2 років. Про те, наскільки доцільно застосовувати ліки у немовлят, вирішує лікуючий лікар, враховуючи можливі ризики і негативні наслідки.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Залежно від стану дитини, тривалість прийому препарату при проносі може бути збільшена, подальша терапія проводиться під наглядом дитячого або сімейного лікаря.

Фталазол при отруєнні неякісною їжею зменшує понос на 2-3-е добу. За цей час в кишечнику придушуються патогенні бактерії, і відбувається спад симптомів захворювання.

Застосування фталазолу в педіатрії при проносі у дітей

Фталазол – це препарат з низькою токсичністю. Тому його часто використовують в педіатричній практиці і призначають дітям з ранніх років. Ліки щодо безпечне, не викликає серйозних порушень в роботі внутрішніх органів, не впливає на ріст і розвиток дитини.

Дітям призначають фталазол при ротавірусної інфекції (кишковий грип) . Це поширене захворювання, на яке хворіють абсолютно всі діти дошкільного віку.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

У гострий період хвороби важливо швидко купірувати симптоми і запобігти зневоднення. З цією метою призначають фталазол. Його дія на дитячий організм:

 • знижує нудоту;
 • усуває блювоту, пронос;
 • знімає запалення кишечника;
 • усуває больові симптоми в області живота;
 • зупиняє стрімку втрату ваги у немовлят;
 • попереджає розвиток ускладнень, пов’язаних із зневодненням;
 • покращує якість сну, підвищує апетит.

Дозування препарату підбирають залежно від віку та маси тіла дитини , ступеня тяжкості захворювання. Самостійно, без призначення лікарів, давати фталазол дітям не можна.

Застосування фталазолу під час вагітності

Вагітним жінкам таблетки від проносу фталазол призначають з обережністю, не дивлячись на те, що прямих протипоказань немає. Не рекомендується приймати препарат в першому триместрі вагітності , коли йде закладка систем і органів плода. Це пов’язано з тим, що точно не встановлено токсичну дію фталазолу на дитину під час внутрішньоутробного розвитку.

На саме протікання вагітності і родовий процес препарат не впливає. Він не створює загрозу викидня або передчасних пологів.

З обережністю фталазол призначають жінкам у третьому триместрі, з діагнозом «гестоз» (пізній токсикоз). Це патологічний стан, який часто супроводжується набряками. Прийом препарату може утруднити висновок рідини з організму.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітямВ період лактації лікування фталазол не рекомендують , так як невелика його кількість проникає не тільки в кров, але і в грудне молоко. При тривалій терапії у дитини на грудному вигодовуванні може порушитися біоціноза кишечника (кількісний склад кишкової флори) і розвинутися дисбактеріоз. Якщо лікування фталазол неминуче, то, щоб зменшити побічні ефекти, пити таблетки потрібно відразу після годування. Це потрібно для того, щоб до наступного годування концентрація препарату в грудному молоці зменшилася. Для профілактики дисбактеріозу немовлятам призначають еубіотики (живі кисломолочні бактерії) для прийому всередину.

Фталазол вкрай рідко викликає побічні реакції. Вони виникають у людей з підвищеною чутливістю до компонентів препарату і проявляються у вигляді алергічних реакцій – свербіж шкіри, висип, почервоніння, дерматит.

При тривалому прийомі препарату порушується мікрофлора кишечника, що згодом призводить до порушення усмоктуваності і розвитку гіповітамінозу.

Не можна призначати препарат пацієнтам з тяжкою хворобою печінки, нирок, порушенням кровотворення, поганий згортанням крові.

Фталазол від проносу: 8 переваг і дозування

Від інфекційних захворювань кишечника мало хто застрахований. Сучасна медицина пропонує масу фармакологічних препаратів, які здатні вирішити цю проблему. Особливо ефективними є таблетки від проносу Фталазол.

Цей сульфаніламідний протимікробний препарат, розроблений радянськими вченими, активно використовується вже більше півстоліття. За весь період ретельно вивчається його ефективність і безпеку, а також вплив на людський організм.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Ефективність Фталазолу від проносу

Фталазол активно впливає на хвороботворні мікроби в кишечнику і усуває ознаки розладу. Ефективність засобу обумовлюється складом, де головною дійовою активним компонентом є Фталілсульфатіазол.

Препарат має багато позитивних відгуків, завдяки своїм фармакологічним переваг:

 1. Не викликає звички.
 2. Виконує антибактеріальні дії.
 3. Активні компоненти не вбираються в кров.
 4. Нешкідливий, тому його можуть приймати діти з трьох років.
 5. Тривалий термін використання.
 6. Чи не накопичується в організмі.
 7. Доступність, так як його можна купити в будь-якій місцевості.
 8. Низька ціна.

Крім цього, Фталазол усуває харчову токсикоінфекцію, кишкові інфекції та інші запальні процеси. Він активно знищує різні патогенні бактерії, які викликають пронос:

 • стафілококи;
 • гонококи;
 • пневмококи;
 • кишкову, синьогнійну, дизентерійну паличку;
 • протей бактерії.

Призначають в основному Фталазол від проносу. Але він добре справляється з дизентерією, гастроентероколіт, сальманеллезной паратифозної інфекцією, виразково-некротичним колітом.

При прийомі медикаменту бактерії припиняють розмножуватися і гинуть.

Схема прийому і дозування

При виникненні проблем зі здоров’ям потрібно знати, коли і як приймати Фталазол при проносі. Препарат застосовується перорально в дозах, передбачених в інструкції. Порційна дозування залежить від віку, ваги та індивідуальних особливостей хворого.

дорослим

Щоб лікуватися фталазол, не треба мати медичної освіти або користуватися послугами кваліфікованого медичного працівника. Перед прийомом потрібно утриматися від поглинання їжі за півгодини. Чи не розжовуючи таблетку, слід її проковтнути і запити не менш ніж однією склянкою води.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Форма Фталазолу зручна тим, що дозволяє вживати його, не порушуючи свої щоденні побутові дії.

До переваг можна віднести:

 • портативність;
 • зручність зберігання, транспортування;
 • точність лікувальної порції.

При діареї у дорослого рекомендується приймати Фталазол двома курсами. Перший курс призначається для лікування кишкового захворювання. Другий закріплює курс проводиться через сім днів після першого.

1-й курс 2-й курс

1 день – по 2 шт. за 6 прийомів на добу; 1 день – по 2 шт. за 5 прийомів на добу;
2 день – по 2 шт. кожні 4 години (також як і в перший день); 2 день – повторити перший день;
3 день – по 2 шт. за 4 прийоми на добу; 3 день – по 2 шт. за 4 прийоми на добу, вночі не потрібно приймати;
4 день – повторити 3-й день; 4 день – повторити 3-й день;
5 день – по 2 штуки за 3 прийому на добу; 5 день – такий же, як в першому курсі;
6 день – повторити 5-й день. 6 день – повторити п’ятий день, якщо стан стабілізувався, можна цей день скасувати.

Важливим моментом в лікуванні фталазол при проносі і інших кишкових інфекцій у дорослих є прийом через однакові проміжки часу. Не можна переривати терапію, так як активні інгредієнти препарату повинні постійно боротися з кишковими мікроорганізмами. Для цього під час лікування вони повинні бути в організмі у відповідній концентрації.

дітям

Хімічний склад Фталазолу настільки безпечний, що їм можна лікувати маленьких дітей. Препарат не належить до групи ризику, тому абсолютно нешкідливий. Щоб не викликати ніяких побічних явищ у малюка, потрібно ознайомитися, як пити Фталазол при проносі.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Медикамент вже багато років є ефективним методом проти дитячого проносу. До лікування потрібно підходити індивідуально, беручи до уваги вагу дитини, вік і причини захворювання.

Вік до трьох лет3-7 лет7-12 років12 і старше

За половинці 6 разів на добу через кожні 4 години. За половині пігулки в 500 мг 6 разів на день. Приймати 500-700 мг 4 рази на день. Приймати по 1-1,5 штуці в 1-1,5 г 6 разів на перші дві доби, а потім досить 4 раз в наступні дві доби. Потім перейти на триразовий прийом.

Незважаючи на безпечний склад препарату, перед тим як почати їм лікувати дитячий пронос, слід проконсультуватися у педіатра.

Якщо малюкові важко проковтнути пігулку в цілому вигляді, можна її розтовкти або подробити на дрібні шматочки. Давати Фталазол потрібно перед їжею за 30 хвилин і запивати великою кількістю теплої води.

Лікування проводиться до повного зникнення симптомів, але не менше 6-7 днів.

Чи можна при вагітності

Під час вагітності жінкам потрібно якомога менше вживати будь-які ліки. Краще намагатися обійтися без них. При кишкових розладах Фталазол можуть приймати майбутні мами тільки за призначенням лікаря.

Дослідження показали, що складові протимікробної препарату можуть проникнути через плаценту. А це негативно впливає на плід.

Також Фталазол не рекомендується приймати під час лактаційного періоду. Основний компонент Фталілсульфатіазол, потрапляючи в грудне молоко, здатний спровокувати розвиток ядерної жовтяниці з високою кількістю білірубіну в крові у новонародженого. Це важке ураження головного мозку, яке може до трьох років малюка привести до розумової відсталості.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Лікарі не рекомендують вагітним жінкам і під час годування грудьми самостійно приймати Фталазол і будь-які інші медикаменти без призначення фахівця.

Протипоказання

Фталазол, як і всі медичні зілля, має протипоказання. Він може неблагополучно вплинути або погіршити лікування іншого захворювання, яке вже присутня у хворого.

Підставою для непризначення Фталазолу хворому є:

 • індивідуальна непереносимість на інгредієнти препарату;
 • алергічна реакція на сульфаніламіди;
 • ниркові хронічні захворювання;
 • хвороби печінки гострої форми;
 • клубочковий нефрит;
 • хвороба Грейвса;
 • гостре функціональне ураження печінки;
 • захворювання, що супроводжуються порушенням будови клітин крові;
 • паралітична кишкова непрохідність.

Не рекомендується приймати маленьким дітям до трьох років, а також вагітним жінкам і в період годування грудьми.

Побічна дія

Сульфаніламідні протимікробну речовину легко переноситься хворими, так як у нього низька адсорбція. Системний побічний ефект проявляється рідко, тому що тільки незначна частина діючої речовини всмоктується в організм.

Побічні реакції зачіпають різні системи органів:

 • нервову;
 • дихальну;
 • серцево-судинну;
 • кровоносну;
 • шлунково-кишкового тракту;
 • сечовидільну.

Відповідно до цього у хворого можливий прояв ряд негативних симптомів:

 • запаморочення, головний біль;
 • ураження серцевого м’яза, міокарда;
 • ціаноз шкіри;
 • захворювання кровотворної системи;
 • блювота;
 • нудота;
 • еозинофільна пневмонія Леффлера;
 • шкірний висип, свербіж.

Під час прийому медикаменту потрібно дотримуватися точні дози, так як перевищення норм лікувальної порції також призводить до побічних ефектів.

Фармацевтичний ринок пропонує великий асортимент препаратів проти проносу. Фталазол був і залишається ефективним і популярним, завдяки своїм властивостям і ціновій політиці.

Його можна купити як в аптеці, так і через інтернет-магазини. Незважаючи на його легкодоступность і безневинно, самолікуванням займатися все ж не варто.

Перед вживанням будь-якого медичного зілля потрібно проконсультуватися у лікаря, щоб уникнути негативних наслідків.

Як застосовувати Фталазол при діареї?

Фталазол є протимікробним препаратом і ефективно усуває діарею, викликану інфекційно-запальними патологіями шлунково-кишкового тракту. Використовувати медикамент потрібно відповідно до інструкції, строго дотримуючись рекомендовану дозу. У ліки є протипоказання і ризик побічних ефектів.

 

Склад, форма випуску

Медикамент заснований на Фталілсульфатіазол – в одній таблетці міститься 500 мг активної речовини. Склад ліки представлений також додатковими елементами: картопляним крохмалем, стеаратом кальцію і тальком.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Фталазол випускають у формі таблеток, що мають біле забарвлення (можливий жовтуватий відтінок). Пігулки мають плоскоциліндричної форми, ризику і фаску. Їх розміщують по 10 штук в контурні упаковки, які вкладають в пачки з картону по 2 штуки з додатком інструкції.

Принцип дії і переваги прийому Фталазолу при проносі

Діарея має на увазі прискорену дефекацію і водянисті випорожнення. Такий патологічний стан розвивається, коли порушується нормальне функціонування кишечника, а травні процеси прискорюються. Причина часто криється в інфекції бактеріального або вірусного походження, харчове отруєння, тобто патогенної мікрофлори.

Фталазол забезпечує бактеріостатичний ефект, який найбільш виражений відносно вегетативних форм мікробів. Процеси зростання і розвитку патогенної мікрофлори пов’язані з виробленням пуринових і піримідинових основ, участь в якій бере фолієва кислота. При прийомі Фталазолу її освіту порушується за рахунок перешкоджання включенню в цей процес параамінобензойноїкислоти.

Дія препарату здебільшого відбувається в кишковому просвіті. При внутрішньому прийомі спостерігається повільна абсорбція ліки з травного тракту, тому воно в значній кількості концентрується в просвіті товстої кишки. Там на нього впливають мікроорганізми, провокуючи розщеплення на наступні елементи:

 • фталева кислота;
 • аминогруппа;
 • норсульфазол.

Застосування Фталазолу при проносі має на увазі певні переваги:

 • ліки діють безпосередньо на причину діареї (патогенну мікрофлору), а не тільки усуває його симптоми;
 • додатковий протизапальний ефект;
 • доступність – купити ліки можна в будь-якій аптеці, середня вартість становить всього 40 рублів;
 • можливість застосування у дітей (є обмеження);
 • відсутність звикання до препарату;
 • створення високих доз ліків безпосередньо в кишечнику;
 • виведення лікарської речовини природним шляхом (більша частина препарату залишає організм під час дефекації);
 • відсутність накопичення ліки в організмі.

Інструкція по застосуванню

Фталазол призначають при гострій дизентерії та патології хронічного характеру в періоди загострень. Застосовують ліки також при колітах, ентероколітах, гастроентеритах – такі захворювання мають на увазі запальний процес і супроводжуються діареєю.

Особливості застосування медикаменту при проносі залежить від що отримала розлад шлунку причини. Якщо діарею спровокувала гостра дизентерія, то приймати препарат треба за такою схемою:

 1. Перші 2 дні – 6 разів на добу по 2 пігулки (інтервал о 4 годині).
 2. Наступні 2 дні (3-4) – по 2 таблетки 4 рази за добу (6-годинний інтервал).
 3. Наступні 2 дні (5-6) – по 2 пігулки 3 рази на добу (інтервал о 8 годині).

Коли пройде 5-6 днів, необхідно повторити лікування. Схема повторного курсу терапії наступна:

 1. Перші 2 дні 5 разів на добу по 2 таблетки (інтервал для денного прийому – 4 години, нічного – 8 годин).
 2. Наступні 2 дні чотириразовий прийом таблеток по 2 штуки за раз (пити тільки вдень);
 3. 5-й день по 2 таблетки 3 рази (нічні години виключаються, вдень витримувати 4-годинний інтервал).

Така схема прийому може бути застосована по відношенню до дорослих і дітей не молодше 12 років. Максимальна доза на добу становить 7 г ліки, на прийом – 2 м

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Якщо пронос викликаний гострою дизентерією у дитини 3-7 років, то приймати Фталазол треба по 1 таблетці 4 рази на день. Лікування дітей 7-12 років проводиться аналогічно, але дозування може бути збільшена до 1,5 таблеток на прийом.

Якщо діарея спровокована іншою інфекцією, то дорослим препарат слід приймати за такою схемою:

 1. Перша доба на кожен кілограм ваги по 100 мг ліки – розділити цей обсяг на рівні кількості і приймати з 4 годинним інтервалом.
 2. Решту днів приймати по 0,5-1 таблетці з інтервалом в 6-8 годин.

Лікування за такою схемою може проводитися максимум тиждень. Таблетки слід ковтати цілими, але маленьким дітям допускається подрібнювати їх і розводити невеликою кількістю кип’яченої води, попередньо охолодивши її.

Фталазол слід зберігати при температурному режимі до 25 градусів. Місце зберігання препарату повинно бути сухим, недоступним для прямого сонячного світла і дітей. При дотриманні цих умов медикамент придатний до використання протягом 4 років.

Протипоказання

Фталазол не можна застосовувати при індивідуальній непереносимості будь-якого компонента з його складу, а також інших сульфаніламідів. Є також такі протипоказання:

 • дитячий вік до 3 років;
 • гіпертиреоз (Базедова хвороба);
 • захворювання крові;
 • непрохідність кишечника;
 • коліт і ентероколіт грибкового походження;
 • гостра ниркова недостатність;
 • гломерулонефрит;
 • гепатит в гострій формі;
 • вагітність і грудне вигодовування;
 • індивідуальна непереносимість компонентів препарату.
 • Фталазол слід обережно застосовувати пацієнтам з нефритом або нефрозом.
 • Побічні ефекти
 • Застосування Фталазолу може викликати побічні реакції з боку різних систем організму:
 • центральна нервова система: запаморочення, головний біль, пригніченість;
 • травна система: ангіохоліт, гастрит, гепатит, діарея, нудота, блювання, ураження слизової оболонки ротової порожнини (гінгівіт, глосит, стоматит);
 • сечовидільна система: каменеутворення;
 • дихальна система: еозинофільна пневмонія;
 • система крові: агранулоцитоз, анемія (при тривалому прийомі Фталазолу), гемоліз еритроцитів, лейкопенія, тромбоцитопенія;
 • серцево-судинна система: міокардит, синюшність шкірних покривів і слизових оболонок;
 • імунна система: алергічні реакції (шкірний висип у вигляді атопічного дерматиту або кропив’янки, еритема, лихоманка, набряк Квінке).

При використанні Фталазолу порушується утворення фолієвої кислоти, а також інших вітамінів групи B. Необхідно забезпечити їх додатковий прийом на час лікування.

Дозування і схему прийому Фталазолу необхідно співвідносити з інструкцією із застосування. Перевищення допустимої кількості препарату або тривалості його застосування підвищують ризик розвитку побічних реакцій і можуть негативно відбитися на вираженості їх проявів.

Взаємодія з іншими препаратами

 1. При використанні Фталазолу необхідно враховувати його сумісність з іншими лікарськими засобами.
 2. Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям
 3. При взаємодії з іншими медикаментами спостерігаються такі ефекти:
 • посилення активності при одночасному прийомі барбітуратів, парааміносаліцилової кислоти;
 • збільшення токсичності дифенина, метотрексату;
 • посилення активності і токсичності саліцилатів;
 • підвищений ризик агранулоцитозу при прийомі левоміцетину, тіоацетазон;
 • посилення ефекту при поєднанні з антибактеріальною терапією і добре всмоктуються сульфаніламідами;
 • зниження активності оксациліну;
 • підвищення ризику анемії і метгемоглобінемії при поєднанні з нитрофуранами;
 • посилення ефекту антикоагулянтів непрямої дії;
 • інактивація антибактеріальної активності, якщо застосовуються медикаменти з вмістом ефірів параамінобензойної кислоти;
 • повна несумісність щодо кислот, кіслотореагірующіх медикаментів, розчину адреналіну, гексаметилентетрамина, проносних препаратів, ентеросорбентів.

На час лікування слід повністю виключити алкоголь. Офіційна інструкція до фталазол такого обмеження не відображає, але понос свідчить про порушення в роботі організму, тому крім медикаментозної терапії слід дотримуватися певного харчування і питного режиму. Це має на увазі деякі обмеження і абсолютну заборону на ряд продуктів і напоїв.

Аналоги Фталазолу при діареї

Аналогічним засобом при проносі є Сульгин. Він також відноситься до сульфаніламідів, але заснований на сульфагуанідіне. Принцип дії цього препарату і показання аналогічні фталазол.

Аналогами ліки при діареї є також такі медикаменти:

 • Ентерофурил (нітрофурани, активна речовина нифуроксазид);
 • Ніфурал (нітрофурани, активна речовина нифуроксазид);
 • Лоперамід (протидіарейні препарати, активна речовина гідрохлорид лоперамида);
 • Фуразолідон (інгібітор МАО, активна речовина фуразолідон).

Фталазол – ефективний засіб при діареї, викликаної різними інфекціями. Медикамент можна використовувати в лікуванні дорослих і дітей старше 3 років. Дозування розраховують відповідно до причиною проносу і віком пацієнта. Перед лікуванням потрібно ознайомитися з наявними протипоказаннями, особливостями взаємодії з іншими ліками та можливими побічними реакціями.

Фталазол при діареї у дитини: як приймати і ефективність

Фталазол – це антибиотическое протизапальний засіб, спрямоване на відновлення нормальної роботи кишечника, врегулювання процесів дефекації. Відноситься до сульфаніламідовой групі. Фталазол дітям при проносі призначається частіше за інших препаратів

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Склад і дія Фталазолу

У малюків діарея розвивається частіше, ніж у дорослих. Небезпека тривалого проносу для дитячого організму значно вище через ризик розвитку зневоднення. При появі подібного симптому необхідно починати лікування.

Активна речовина Фталазолу – Фталілсульфатіазол. Допоміжні елементи – тальк, стеарат кальцію, картопляний крохмаль. Працює виключно в шлунково-кишковому тракті, всмоктується в кровотік не більше 5%. Чи не накопичується в тканинах, швидко виводиться з організму.

Препарат діє на бактеріальну клітину. Активний компонент блокує вироблення фолієвої кислоти бактерії, перешкоджаючи її подальшого розмноження, життєдіяльності. Фталілсульфатіазол впливає виключно на активні бактеріальні клітини. Якщо на момент терапії не спостерігається синтезу білків, дія ліків відсутня. Цим пояснюється необхідність тривалого лікування.

Фталазол призначається при проносі, викликаного у дітей:

 • Мустафа і стрептококами;
 • пневмококами;
 • кишковою паличкою;
 • протеєм;
 • шигеллами;
 • гонококками;
 • менингококками.

Засіб випускається таблетованій формою, в пластиковому або паперовому блістері.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Ефективність застосування при проносі

Фталазол – відносно безпечне для організму дитини ліки. Його активно використовують в педіатрії для боротьби з інфекційними збудниками, які провокують появу діареї.

Призначають дітям раннього віку при проносі. Через відсутність токсичного впливу і слабкою всмоктуваності в слизові оболонки кишечника, Фталазол не може принести істотної шкоди дитячому організму. Через низьку всмоктуваності збільшується час перебування ліки в організмі, зберігається необхідна концентрація активної речовини.

Ефект від використання антибактеріального засобу залежить від віку малюка, виду інфекції та ступеня її впливу. Якщо пронос рясний, дефекація відбувається більше 10 разів за добу, результат помітний на 2-3 день лікування. При слабовираженном розладі, ефект настає в перший день терапії.

Після прийому Фталазолу спостерігається поліпшення стану пацієнта:

 • зникає хворобливість живота;
 • пропадають симптоми інтоксикації – нормалізується температура тіла;
 • усувається нудота;
 • скорочується кількість відвідувань туалету;
 • калові маси набувають форму.

Незважаючи на безпеку препарату, використовувати допустимо виключно після призначення лікаря, так як крім загального терапевтичної дії існує загроза розвитку алергічної реакції – свербіння, висипу, почервоніння, лихоманки.

Інструкція з використання Фталазолу

Медикамент прописують при ураженнях органів шлунково-кишкового тракту інфекційного характеру, викликаних чутливими до Фталілсульфатіазол організмами – гострої дизентерії, коліті, гастроентериті. Використовується як профілактичний засіб ускладнень або запальних процесів після хірургічного втручання на кишечнику.

Фталазол приймають всередину при проносі, запиваючи великою кількістю води. При дизентерії гострої форми у дорослих призначається по 1 граму активної речовини 6 раз за добу на протязі перших 2 днів терапії.

Далі кількість прийомів зменшується, на 3, 4 день – 4 рази, на 5, 6 – 3 рази. Через тиждень лікування відновлюється. Перший – другий день по 1 г фталілсульфатіазолу 5 разів за добу. Прийоми скорочуються за аналогічною попередньою схемою.

Для дітей дозування в два рази менше.

При інших типах інфекцій дорослим призначають по 1-2 г активної речовини, кожні 4 – 6 годин. У всі наступні дні дозування знижується.

В інструкції з використання медикаменту при проносі прописані побічні ефекти, які можуть проявитися на період терапії фталазол:

 • ЦНС – запаморочення, пригніченість, головні болі;
 • Шлунково-кишкового тракту, печінки – нудота, гастрит, дефіцит вітаміну В, ураження ротової порожнини;
 • сечовивідна система – поява каменів;
 • система дихальних органів – запальні процеси;
 • серце, судини – ціаноз, міокардит;
 • кровоносна система – лейкопенія, еритроцитарний гемоліз, тромбоцитопенія;
 • алергічні прояви з вигляду шкірного висипу.

 

Побічні явища при фталазол виникають у дітей рідко, тільки при надмірному вживанні лікарського засобу. Якщо спостерігаються симптоми погіршення стану на тлі прийому, необхідно відмінити лікування і звернутися за допомогою.

Препарат необхідно зберігати в сухому, захищеному від світла місці поза зоною досяжності для дитини. Термін зберігання ліки 4 роки від моменту виготовлення. В аптеках відпускається тільки за рецептом лікаря.

Фталазол від проносу: як приймати дорослим і дітям

Курс і дозування

Дозування Фталазолу при усуненні проносу визначається індивідуально, відповідно до віку і ваги дитини.

При гострій дизентерії дітям молодше трьох років необхідну кількість розраховується за співвідношенням 0.2 грама активної речовини на кілограм маси тіла. Ця кількість є загальною добовою дозою.

Для зручності використання Фталазол подрібнюється до порошкоподібної форми, розлучається на 250 мл прохолодної кип’яченої води. Пити необхідно тричі на день. Середній період лікування займає 1 тиждень.

При необхідності лікар може скоригувати терапевтичний курс в залежності від вираженості прояву симптомів.

Малюкам від 3 до 7 років призначається 0.5 грама речовини з 4-разовим добовим прийомом. Дітям від 7 до 12 років – 0.5 – 0.75 г Для підлітків старше 12 років разова доза, яку слід пити, відповідає дорослому.

При інших видах інфекційного ураження використовується інша схема вживання препарату. Застосовується співвідношення 0.1 грамам на кілограм ваги добової дози. Прийом здійснюють кожні 4 години з перервою на ніч. Починаючи з другого дня, концентрація ліків зменшується.

Незалежно від віку, курс і дозування Фталазолу дітям підбирається педіатром індивідуально. При порушенні даної умови, всю відповідальність за можливі наслідки батька беруть на себе.

Завантаження …

Чим можна замінити

Існують і аналоги медикаменту Фталазол, які допустимо використовувати від діареї у дітей. ефективні:

 1. Левоміцетин – антибіотик широкого спектру дії. Ефективний по відношенню більшості грампозитивних і грамнегативних бактеріальних збудників. Призначається малюкам старше 3 років. Принцип впливу базується на пригніченні синтезу білка в клітинах бактерій. Випускається у формі таблеток і порошку для приготування ін’єкцій.
 2. Метронідазол – має протимікробну і протипротозойний вплив. Ліки існує в формі таблеток, суспензії і розчину для ін’єкцій. Виписується з народження. Курс лікування не перевищує 4 доби.
 3. Амоксицилін – антибиотическое засіб, що відноситься до групи пеніцилінів. Проводиться у формі таблеток, капсул, суспензії і порошку для приготування ін’єкцій. Молодше 10 років – виключно у вигляді суспензії. Допустимі застосування з раннього віку.
 4. Ципрофлоксацин – протимікробний препарат групи фторхінолонів. Застосовується в педіатрії для пацієнтів старше 1 року. Препарат ефективно впливає на бактерії, як в активному, так і спокійному стані. Для дітей раннього віку використовується виключно за рекомендацією лікаря під наглядом.

Крім антибактеріальних препаратів і Фталазолу, актуально використання сорбентів і пробіотиків для швидкої нормалізації стану шлунково-кишкового тракту і відновлення імунітету після проносу. Призначають активоване вугілля, Смекту, Ентеросгель, Ентерофурил, Пангрол, Ентерол, Лактовіт, Бифидумбактерин.

Протипоказання до використання Фталазол

В інструкції вказані протипоказання до прийому лікарського засобу.

Фталазол не призначається пацієнтам з чутливістю до окремих компонентів. Таблетки заборонені при захворюваннях печінки, кровоносної системи. Лікування від проносу не проводиться при діагностованою у пацієнта базедовій хвороби, токсичному зобі і гепатиті. Заборонено призначати вагітним і годуючим жінкам.

Можливий прийом дітям старше 3 років. При необхідності лікар може прописати ліки пацієнтам молодше допустимого віку. Самостійне лікування даної категорії вкрай небажано.

Препарат – ефективний і доступний від діареї у пацієнтів будь-якого віку. Батькам необхідно розуміти, що засіб є сильнодіючим, при невмілому використанні може принести істотної шкоди організму. Починати лікування потрібно тільки після відвідин доктора і призначення ліки. Перед вживанням при проносі повинна бути вивчена інструкція із застосування Фталазолу.

Стаття була схвалена редакцією

Як приймати Фталазол при проносі

Вживання зіпсованих продуктів може привести до розладу травлення.

Лікарі рекомендують приймати Фталазол від проносу не тільки при інфекційному зараженні. Препарат сприяє виведенню токсинів при отруєнні.

Повний зміст

зміст

Фталазолу впливає на синтез фолієвої кислоти в клітинах патогенних мікроорганізмів. Шкідливі бактерії після прийому препарату не можуть розмножуватися. Однак засіб знищує тільки активні клітини бактерій.

На шкідливі бактерії, що знаходяться в латентному стані препарат не діє. Тому засіб необхідно приймати досить довго. Фталазол ефективний проти широкого спектра патогенних мікроорганізмів. Його застосовують не тільки при діареї. Засіб сприяє виведенню токсинів, провокують розвиток діареї.

Ліки пригнічує діяльність стрептококів, стафілококів, пневмококів і гонококів. Засіб бореться з кишковою паличкою, яка призводить до діареї.

Протизапальну дію Фталазолу полягає в зменшенні міграції лейкоцитів. Саме лейкоцити провокують запалення в слизових кишечника.

Препарат підсилює вироблення глюкокортикоїдів, які зупиняють запальний процес.

Фталазол випускається тільки у вигляді таблеток білого кольору. До складу 1 таблетки входить 500 мг діючої речовини – фталілсульфатіазолу. Цей компонент впливає на процеси утворення в клітинах мікроорганізмів необхідних кислот.

Фталілсульфатіазол починає всмоктуватися ще в шлунку і потрапляє в кров. Засіб використовується для знищення кишкових інфекцій.

У препараті присутні допоміжні речовини:

 1. Картопляний крохмаль використовується в якості наповнювача.
 2. Стеарат кальцію – загущувач, який дозволяє зберегти форму препарату.
 3. Тальк запобігає прилипання маси під час пресування при виготовленні таблеток.

Засіб призначений для лікування таких захворювань:

 1. При виявленні у людини збудників дизентерії та ротавірусної інфекції.
 2. Засіб допомагає при коліті і гастроентероколіті.

Засіб застосовують при лікуванні дисбактеріозу. Активна речовина засіб пригнічує патогенні мікроорганізми і сприяє відновленню нормальної мікрофлори.

Засіб знищує патогенну мікрофлору, яка часто призводить до проносу. Активна речовина ліки виводиться з організму природним шляхом разом з калом.

Після прийому таблетки відбувається всмоктування тільки десятої частини препарату. Лікарські речовини, що потрапили в кров, не накопичуються в організмі. Їх переробляють нирками і потрапляють в сечу.

У хворого не виникає звикання до засобу. Препарат не втрачає ефективність навіть після неодноразового використання при лікуванні діареї.

Таблетки «Фталазол» потрібно приймати не розжовуючи. Їх не можна подрібнювати перед прийомом, так як засіб активізується тільки в кишечнику. Таблетки запивають великою кількістю води. Метод лікування залежить від причини проносу.

Щоб позбутися від шкідливих бактерій при дизентерії потрібно приймати засіб за наступною схемою:

 1. Спочатку захворювання необхідно приймати по 2 таблетки 6 рази на добу. Це знищить велику частину патогенних мікроорганізмів. Хворий буде рідше ходити в туалет.
 2. Надалі необхідно знизити кількість препарату до 8 таблеток на добу. Їх потрібно приймати до прийому їжі. У добу дозволяється приймати не більше 7 грам.

Цікавий малюк тягне в рот не тільки іграшки. Він цікавиться різними предметами, які знаходяться в кімнаті. На їх поверхнях можуть перебувати шкідливі бактерії.

Патогенні мікроорганізми, що потрапили в кишечник, є основною причиною розладу травлення. Інфекція швидко розмножується в організмі немовляти. У цьому віці у дитини ще не сформовані органи травлення. Імунна система не в змозі протистояти інфекційним захворюванням.

Після зараження необхідно дати маляті четвертинку таблетки фталазолу 3 рази на добу. Якщо дитина не може проковтнути таблетку, то її подрібнюють і розчиняють у воді. Це спосіб підходить для лікування малюків до 6 місяців.

Малюкам до 3 років необхідно давати по половині таблетки через кожні 4 години.

Для лікування дітей старше 7 років разову дозу збільшують до цілої таблетки. Це кількість препарату буде сприяти припиненню симптомів діареї. Протягом декількох днів після прийому засобу нормалізується робота травної системи малюка.

Тривалість прийому препарату не повинна бути більше 7 днів. Як бути, якщо пронос у малюка припинився раніше цього терміну? В такому випадку необхідно припинити лікування. Батьки часто відчувають утруднення при розрахунку кількості засобу, яке не заподіє шкоди здоров’ю малюка.

Добова доза залежить не тільки від віку, але і від ваги дитини. Для малюка, що важить 10 кг, оптимальна кількість препарату становить 1000 мг. Це маса 2 таблеток Фталазолу.

Важливо! Не варто перевищувати дозу, вказану в інструкції. При розрахунку дози враховуйте, що на 1 кг ваги малюка має припадати 100 мг препарату.

В процесі лікування фталазол у деяких хворих виникають:

 • головні болі, які можуть привести до порушення сну;
 • запалюється серцевий м’яз;
 • в крові відбувається зменшення кількості лейкоцитів;
 • руйнуються еритроцити;
 • з’являються ознаки дефіциту заліза;
 • загострюється гастрит, і з’являються напади блювоти.

Фталазол не можна приймати в наступних випадках:

 • при підвищеній чутливості до речовин, що містяться в препараті;
 • в разі анемії і порушення згортання;
 • засіб погіршить стан пацієнта, що страждає від непрохідності кишечника;
 • препарат протипоказаний при гепатиті, так як може погіршити стан пацієнта.

У разі перевищення дози препарату у пацієнта з’являється нудота і головний біль. Висока концентрація діючої речовини призводить до різкого зниження лейкоцитів. Таким методом можна зупинити запальні процеси, що відбуваються в кишечнику пацієнта.

У людини порушується згортання крові. Можуть з’явитися ознаки сечокам’яної хвороби. При передозуванні необхідно приймати препарати, що містять фолієву кислоту. Це допоможе відновити роботу органів травлення.

Виробник не рекомендує використовувати засіб для лікування проносу під час виношування дитини. Причина такого підходу пов’язана з відсутністю результатів клінічних випробувань при лікуванні вагітних жінок.

Дослідження препарату не було проведено з етичних міркувань. Хоча теоретично препарат всмоктується в кишечнику матері і не може пошкодити малюкові.

Засіб не можна приймати одночасно з наступними препаратами:

 1. Дифенін підсилює токсичність Фталазолу.
 2. Ліки знижує ефективність Оксациліну.
 3. Діюча речовина підвищує ризик виникнення анемії при лікуванні нітрофуранами.
 4. Фталазол несумісний з гормональними препаратами.

особливі вказівки

При проходженні курсу лікування фталазол можна приймати різні антибіотики. У людей, які страждають від нефриту, можуть виникнути побічні ефекти. Фталазол не можна приймати одночасно з вітаміном K.

Разом з фталазол фахівці раджу приймати вітаміни групи B. Це пов’язано з тим, що в процесі лікування відбувається не тільки придушення росту кишкової палички. У хворого знижується синтез вітамінів цієї групи.

Ліки не робить ніякого впливу на психомоторні функції. Хворий має право керувати транспортним засобом без будь-яких обмежень.

Не варто приймати засіб при зневодненні, нудоті, запамороченні і блювоті. При появі цих ознак необхідно звернутися до лікаря.

Активна речовина препарату взаємодіє зі спиртом. При цьому виділяються токсичні речовини, що отруюють організм. Під час лікування не можна приймати алкогольні напої.

Фталазол зберігає лікувальні властивості протягом 2 років. Пам’ятайте про те, що прямі промені сонця згубні для препарату. Тримайте його в місці, недоступному для дітей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *