Здоров'я

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків, діагностика і лікування

 • Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційНайпоширенішими скаргами на прийомі у уролога від пацієнтів є сечостатеві інфекції, які можуть виникнути у будь-якої вікової категорії з різних причин.
 • Бактеріальної інфекції органів системи сечовиділення супроводжує болісний дискомфорт, а несвоєчасна терапія може привести до хронічної форми захворювання.
 • Для лікування таких патологій в медичній практиці зазвичай використовуються антибіотики, здатні в короткі терміни позбавити пацієнта від інфекції при запаленні сечостатевої системи швидко і ефективно.
Зміст Показати

Застосування антибактеріальних засобів при МПІ

У нормі сеча здорової людини майже стерильна. Однак уретральний тракт має власну флорою на слизовій оболонці, тому присутність патогенних організмів в сечовий рідини (безсимптомна бактеріурія) фіксується часто.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

Якщо аналіз показав цілі колонії кишкової палички в урине, то антибіотикотерапія обов’язкове. При цьому хвороба має характерними симптомами і протікає в хронічній, або гострій формі. Також показано лікування антибактеріальними засобами тривалими курсами в малих дозах для профілактики рецидивів.

Далі надані схеми лікування антибіотиками інфекцій сечостатевої сфери для обох статей, а також для дітей.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

пієлонефрит

 1. Пацієнтам з патологіями легкої і середньої стадії призначають пероральний прийом фторхінолонів (наприклад, Зофлокс 200-400 мг 2 рази на день), інгібіторозащіщеннимі Амоксицилін, як альтернативу цефалоспорини.
 2. Жінок в положенні і дітей до 2 років госпіталізують і призначають лікування цефалоспоринів парентеральним методом, потім переводять на пероральний прийом Ампіциліну з клавулановою кислотою.
 3. Цистит і запалення в уретральном каналі зазвичай протікають синхронно, тому антибактеріальні засоби використовуються однакові.
Інфекція без ускладнень у дорослих Інфекція з ускладненнями вагітні діти
тривалість лікування 3-5 днів 7-14 днів призначає лікар 7 днів
Препарати для основного лікування Фторхіноли (офлоксин, Офлоцід) Лікування засобами, використовуваними при неускладненій інфекції Монурал, Амоксицилін Антибіотики групи цефалоспоринів, Амоксицилін в комплексі з клавулантом калію
резервні медикаменти Амоксицилін, Фурадонин, Монурал нітрофурантоїн Монурал, Фурадонин

додаткова інформація

При ускладненому і тяжкому перебігу патологічного стану необхідна обов’язкова госпіталізація. В умовах стаціонару призначається спеціальна схема лікування препаратами за допомогою парентерального способу. Слід враховувати, що у сильної статі будь-яка форма сечостатевої інфекції є ускладненою.

При легкому перебігу хвороби лікування проходить амбулаторно, при цьому лікар виписує лікарські засоби для прийому всередину. Можливе застосування трав’яних настоїв, відварів в якості додаткової терапії за рекомендацією лікаря.

Антибіотики широкого спектра дії в терапії МПІ

Сучасні антибактеріальні засоби класифікуються на кілька видів, що володіють бактеріостатичну або бактерицидну впливом на патогенну мікрофлору. Крім того, препарати поділяють на антибіотики широкого і вузького спектра дії. Останні часто використовуються при лікуванні МПІ.

пеніциліни

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

 1. Ампіцилін – засіб для прийому всередину і парентерального використання. Діє руйнівно на інфекційну клітку.
 2. Амоксицилін – механізм дії і підсумковий результат схожий з попереднім препаратом, відрізняється високою стійкістю до кислого середовища шлунка. Аналоги: Флемоксин Солютаб, Хіконцил.

цефалоспорини

Даний вид відрізняється від пеніциліну високою стійкістю до ферментів, продукуються патогенними мікроорганізмами. Препарати цефалоспоринового типу призначаються шпалери полам. Протипоказання: жінки в положенні, період лактації. У перелік поширених терапевтичних засобів МПІ входять:

 1. Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційЦефалексин – засіб проти запалення.
 2. Цеклор – 2 покоління цефалоспоринів, призначений для прийому всередину.
 3. Зіннат – надано в різних формах, нізкотоксічен, безпечний для дітей-немовлят.
 4. Цефтриаксон – гранули для розчину, який в подальшому вводиться парентерально.
 5. Цефобід – 3 покоління цефалоспоринів, вводиться в / в, в / м.
 6. Максипім – відноситься до 4 покоління, метод застосування парентеральний.

фторхінолони

Антибіотики цієї групи є найефективнішими при інфекціях сечостатевої сфери, наділені бактерицидну дію.

Однак є серйозні мінуси: токсичність, негативний вплив на сполучну тканину, здатні проникати в грудне молоко і проходити через плаценту.

З цих причин не призначаються вагітним, жінкам, що годують, дітям до 18 років, пацієнтам з тендинитом. Можуть призначатися при микоплазме.

До них відносяться:

 1. Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційЦипрофлоксацин . Відмінно засвоюється в організмі, позбавляє від хворобливих симптомів.
 2. Офлоксин . Володіє великим спектром дії, за рахунок чого застосовується не тільки в урології.
 3. Ноліцін .
 4. Пефлоксацин.

аміноглікозиди

Вид лікарських засобів для парентерального введення в організм, мають бактерицидну механізмом дії. Антібіоткі-аміноглікозиди застосовуються на розсуд лікаря, так як надають токсичну дію на нирки, негативно впливають на вестибулярний апарат, слух. Протипоказані жінкам в положенні і годуючим мамам.

 1. Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційГентаміцин – препарат 2 покоління аміноглікозидів, погано всмоктується шлунково-кишковим трактів, з цієї причини вводиться в / в, в / м.
 2. Нетроміцин – аналогічний попередньому ліків.
 3. Амікацин – довльно ефективний при лікуванні ускладнених МПІ.

нітрофурани

Група антибіотиків бактеріостатичної дії, що проявляється до грампозитивних і грамнегативних мікроорганізмів. Одна з особливостей – практично повна відсутність резистентності у збудників. Як лікування можуть бути призначений Фурадонин. Він протипоказаний при вагітності, лактації, проте можливий прийом дітьми, після 2 місяців з дня народження.

противірусні препарати

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

 1. Протигерпетичні медикаменти – Ацикловір , Пенцикловір .
 2. Інтерферони – Віферон , Кипферон .
 3. Інші препарати – Орвірем , Репенза , Арбідол .

протигрибкові препарати

Для лікування МПІ використовуються 2 типу протигрибкових засобів:

 1. Системні азоли, що пригнічують активність грибів – Флуконазол , Дифлюкан , Флюкостат .
 2. Протигрибкові антибіотики – Ністатин , Леворин , Амфотерицин .

протипротозойні

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційАнтибіотики цієї групи сприяють придушенню хвороботворних мікроорганізмів. У лікуванні МПІ частіше призначається Метронідазол. Досить ефективний при трихомоніазі.

Антисептики, застосовувані для профілактики інфекцій, що передаються статевим шляхом:

 1. На йодової основі – Бетадин в формі розчину або супозиторіїв.
 2. Препарати з хлоросодержащие основою – розчин хлоргексидину, Мірамістин в формі гелю, рідини, свічок.
 3. Кошти на основі гибитана – Гексикон в свічках, розчині.

Інші антибіотики при лікуванні інфекцій сечостатевої системи

На окрему увагу заслуговує препарат Монурал. Він не належить ні до однієї з вищеописаних груп і є універсальним при розвитку запального процесу в сечостатевій сфері у жінок. При неускладненому перебігу МПІ антибіотик призначається одноразово. Медикамент не заборонений при вагітності, також дозволено для лікування дітей з 5 років.

Препарати для лікування сечостатевої системи жінок

Інфекції сечостатевої системи у жінок можуть викликати такі захворювання (найбільш часті): патології придатків і яєчників, двостороннє запалення маткових труб, вагініт. Для кожного з них використовуються певна схема лікування з використанням антибіотиків, антисептиків, знеболювальних і підтримуваних флору і імунітет засобів.

Антибіотики при патології яєчників і придатків:

 • Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційметронідазол;
 • тетрациклін;
 • Ко-тримоксазол;
 • Комбінація Гентамицина з цефотаксиму, Тетрациклина і норсульфазол.

Антибіотикотерапія при двосторонньому запаленні маткових труб:

 • азитроміцин;
 • цефотаксим;
 • Гентаміцин.

Протигрибкові і протизапальні антибактеріальні засоби широкого спектру дії, які призначаються при вагините:

Антибіотики для лікування сечостатевої системи у чоловіків

У чоловіків патогенні мікроорганізми також можуть викликати певні патології, для яких застосовуються конкретні антибактеріальні засоби:

 1. Простатит – Цефтриаксон, Левофлоксацин, Доксициклин.
 2. Патологія насіннєвих пухирців – Еритроміцин, Метациклин, Макропен.
 3. Захворювання придатків яєчок – Левофлоксацин, Міноциклін, Доксициклин.
 4. Баланопостит – антибіотикотерапія складається, виходячи з присутнього виду збудника. Протигрибкові засоби для місцевого застосування – Кандид, Клотримазол. Антибіотики широкого спектра дії – Левомеколь (основа левоміцетин і метилурацил).

рослинні уроантисептики

В урологічній практиці лікарі можуть призначити уроантисептики як в якості основної терапії, так і в ролі допоміжного лікування.

Канефрон

Канефрон зарекомендувало себе засіб серед медиків і пацієнтів. Основна дія направлено на зняття запалення, знищення мікробів, також має сечогінний ефект.

До складу препарату входить плоди шипшини, розмарин, трава золототисячника. Застосовується всередину у вигляді драже або сиропу.

Фітолізин

Фітолізин – здатний вивести з уретри хвороботворні мікроорганізми, полегшує вихід конкрементів, знімає запалення. До складу препарату входить багато рослинних екстрактів і ефірних масел, випускається засіб у формі пасти для приготування розчину.

Уролесан

Рослинний уроантісептікі, проводиться в формі крапель і капсул, актуальний при циститі. Склад: екстракт хмільних шишок, насіння моркви, ефірні масла.

Ліки для купірування симптомів запалення сечостатевої системи: спазмолітики і діуретики

Лікування запалення сечовивідних трактів доцільно починати з медикаментів, купирующих запалення, при цьому відновлюють діяльність шляхів мочевиведенія. Для цих цілей використовуються спазмолітики і діуретики.

спазмолітики

Здатні усунути больовий синдром, поліпшити відтік урини. До найбільш поширених медикаментів відносяться:

 • папаверин;
 • Но-шпа;
 • бенціклан;
 • Дротаверин;
 • Канефрон;
 • ібупрофен;
 • Кетаноф;
 • Баралгін.

діуретики

Сечогінні засоби для виведення рідини з організму. Використовуються з обережністю, оскільки можуть призвести до ниркової недостатності, ускладнити перебіг хвороби. Основих медикаментозні засоби при МПІ:

 • альдактон;
 • гипотиазид;
 • Діувер.

На сьогоднішній день медицина здатна швидко і безболісно допомогти в терапііінфекціі в сечостатевій системі, використовуючи антибактеріальні засоби. Для цього лише необхідно вчасно звернутися до лікаря і пройти необхідні обстеження, на основі яких буде складена грамотна схема лікування.

Рекомендуємо інші статті по темі

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: симптоми і лікування

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків хоч і зустрічаються значно рідше, але їх рівень діагностування також досить високий. Залежно від багатьох чинників, збудник патологічного процесу (хвороботворна бактерія) може провокувати початок запалення в уретрі, яєчках і їх придатках, статевому члені, простаті.

Якщо своєчасно почати терапевтичний процес, то від патології можна позбутися і домогтися повного одужання. В іншому випадку захворювання придбає хронічну форму і буде регулярно рецидивировать. Щоб зрозуміти, коли варто звертатися до лікаря, розглянемо, яка буває інфекція в сечостатевій системі у чоловіків, її симптоми, методи діагностики і лікування.

захворювання

У медичній практиці відома велика кількість патологічних процесів, що протікають в органах сечовивідної та статевої системи. Всі вони відрізняються за характером перебігу, підходу до терапії. Однак є те, що їх об’єднує в – це класифікація інфекційних захворювань в підгрупи.

Читайте також:   патоспермії або патологічний еякулят, що це таке?

Урогенитальная інфекція у чоловіків може бути специфічною. У цьому випадку захворювання передається статевим шляхом від партнера носія до здорової людини при незахищеною інтимної близькості. При неспецифічної формі поштовхом до початку патології виступає збільшення чисельності і активна життєдіяльність умовно-патогенних представників мікрофлори.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційАнатомічна будова сечостатевої системи представників сильної статі. Джерело: medsest.ru

В урологічній практиці сечостатева інфекція, а точніше захворювання, характеризують місце локалізації запального процесу. При уретриті відбувається ураження сечівника. У випадку з баланітом хвороботворні бактерії розташовуються на голівці члена. Найчастіше діагностується простатит, коли починає збільшуватися передміхурова залоза.

Якщо інфекція позначилася на функціонуванні насіннєвих пухирців, то констатують везикулит. Цистит, який рідко виявляється у чоловіків, говорить про запалення сечового міхура. Прогресування епідидиміту вказує на запалення в яєчках, а орхіт говорить про таке ж процесі в їх придатках. У випадку з пієлонефритом будуть вражені нирки.

причини

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків, лікування яких обов’язково буде розглянуто, можуть виникати в результаті різних провокуючих чинників. Найчастіше запальні процеси локалізуються в нижньому відділі сечовивідної системи. Це відбувається через певні особливості будови цих органів.

Найпоширенішими збудниками вважаються:

 1. Грибкові мікроорганізми роду Candida;
 2. Вірус простого герпесу;
 3. Бактерії (частіше стафілококи і хламідії);
 4. Найпростіші, серед яких в основному трихомонади.

Оскільки інфекції сечовивідних шляхів, симптоми у чоловіків обов’язково нижче будуть представлені, часто передаються при інтимній близькості (якщо не використовується презерватив). Цей шлях найпоширеніший, а переселення мікроорганізмів відбувається при контакті здорових і хворобливих слизових оболонок.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційВид бактерій, які виступають в якості збудників захворювань. Джерело: tdmplus.ru.jpg

Якщо організм людини володіє високими захисними здібностями, то він може самостійно подолати інфекцію. Однак є і супутні фактори, які не дозволяють цього зробити:

 • Низький рівень імунітету;
 • Порушення правил інтимної гігієни;
 • Тривале перебування в стресовому стані;
 • Переохолодження організму;
 • Механічне пошкодження статевих шляхів;
 • Неправильне анатомічна будова уретри або сечоводів;
 • Порушення балансу мікрофлори;
 • Присутність конкрементних формувань;
 • Наявність шкідливих звичок;
 • Поганий відтік сечі;
 • Недотримання гігієни крайньої плоті;
 • Проходження курсу променевої терапії.

Це далеко не повний список, але наведені в ньому пункти найчастіше визначалися лікарями під час збору анамнезу та первинного огляду пацієнта. Інфекції сечовивідних шляхів у чоловіків також можуть розвиватися при наявності супутніх гострих або хронічних захворювань.

симптоматика

Відразу необхідно зазначити, що захворювання, які провокують урологічні інфекції у чоловіків, за клінічним перебігом можуть відрізнятися від таких у жінок. Це обумовлено певною відмінністю в анатомічній будові органів. Нерідко патології протікають в складній формі і важко піддаються лікуванню.

Сечостатева інфекція симптоми у чоловіків має наступні:

 1. Пацієнт явно або періодично відчуває, що при випорожненні є печіння або різь;
 2. Позиви до справляння малої нужди стають прискореними;
 3. Є тягне почуття в поперековому відділі спини;
 4. Біологічна рідина мутніше, в ній присутній осад, кров або гній;
 5. Після походу в туалет здається, що сечовий міхур не повністю спустошений;
 6. З уретри виділяється секрет, що має виражений неприємний запах;
 7. На голівці статевого члена видніше почервоніння;
 8. Знижується рівень сексуального потягу;
 9. Є проблеми з еякуляцією;
 10. Присутній симптоматика інтоксикації (лихоманка, підвищення температури, нездужання, головний біль, нудота і блювота;
 11. У випадку з запаленням нирок відзначається гостра затримка сечі.

Найчастіше в такому стані лікар призначає антибіотики при сечостатевих інфекціях у чоловіків. За формою захворювання можуть бути прихованими, гострими і хронічними. Залежно від цього змінюється ступінь вираженість тих чи інших ознак прогресування запального процесу.

діагностика

Якщо присутні різні симптоми інфекції сечостатевої системи у чоловіків, потрібно негайно вирушати на прийом до уролога. Лікар повинен буде спочатку провести первинний огляд пацієнта, зібрати анамнез. Хворому слід правдиво відповідати на поставлені запитання. Від цього буде залежати успіх терапії.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційПринцип виконання забору мазка з уретри для посіву зразка на живильне середовище. Джерело: wikiderm.ru

Для постановки діагнозу необхідно наступне:

 • Здати кров і сечу на загальне дослідження;
 • Виконати біохімічний аналіз крові;
 • Провести мікроскопічне дослідження мазка з уретри;
 • Зробити детальний ультразвуковий скринінг ураженої зони;
 • Пройти цистоскопию і екскреторну урографію;
 • При необхідності відправитися на КТ або МРТ;
 • Здати бактеріологічний посів на живильне середовище;
 • Відправитися на сцинтиграфию і тест-провокацію.

У тих ситуаціях, коли повноцінне медичне обстеження підтверджує факт того, що дійсно присутні інфекції сечовивідних шляхів у чоловіків, лікування повинна пройти і його постійна статева партнерка, якщо вона є. В іншому випадку буде складно домогтися повного одужання, оскільки захворювання може рецидивувати.

терапія

Сечостатеві інфекції у чоловіків, симптоми і лікування яких слід розуміти кожній людині, насправді є досить небезпечними і підступними. Починати терапевтичний процес слід лише після того, як фахівець точно визначить тип збудника захворювання. Саме тому не варто зволікати візит до уролога, який виставить діагноз.

При відсутності належного лікування на ранній стадії, не виключено, що патогенний мікроорганізм з уретри, хоч вона і досить довга, буде проникати в сечовий міхур, яєчка, а також їх придатки, простату. Потім може розвинутися висхідний запалення. Існує кілька методик терапії, які і будуть розглянуті.

медикаментозна

Антибіотики при інфекції сечостатевої системи у чоловіків призначаються обов’язково. Первинно це кошти широкого спектра дії, потім призначаються вузькоспрямовані препарати. Дуже важливо, щоб лікування було як симптоматичним, так і здатним позбавити пацієнта від ризику можливого рецидиву.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекційЦі препарати використовують при медикаментозному лікуванні захворювання. Джерело: beregipochki.ru

Ось лише деякі медикаменти, які повинні бути в комплексі:

 1. Антибіотики зі здатністю нормалізувати склад мікрофлори;
 2. Засоби, що характеризуються протизапальною дією;
 3. Уросептики, які вбивають деякі види мікробів;
 4. Сульфаніламідні лікарські препарати;
 5. Імунні комплекси для поліпшення захисних здібностей організму;
 6. Спазмолітики і анальгетики, здатні лікувати хворобливі відчуття;
 7. Препарати, що допомагають в зниженні температури тіла;
 8. Діуретики, що виводять зайву рідину і усувають набряки;
 9. Засоби з антигістамінних ефектом.

Інфекційні захворювання сечостатевої системи у чоловіків можуть виявлятися в хронічній формі. У цій ситуації прийом лікарських засобів буде подовженим курсом, щоб мікрофлора встигла повністю відновитися. Якщо домогтися одужання консервативним методом не виходить, лікар може порекомендувати видалити уражену ділянку хірургічним шляхом.

Народна

Багато людей не бажають приймати таблетки від інфекції сечостатевої системи для чоловіків. Вони більше схиляються до того, що слід вдаватися до засобів з народної медицини. Однак останні не завжди допомагають боротися з хворобою, тому їх рекомендують використовувати як допоміжну міру.

Народні цілителі дають такі поради:

 • Потрібно щодня пити натуральний журавлинний або чорничний морс;
 • Можна робити спеціальну настоянку на основі часнику;
 • Для поліпшення виведення води рекомендують їсти багато кавуна;
 • Добрими лікувальних властивостей має коктейль з настоянки ромашки, ананаса і селери;
 • Можна пити сік на основі банана і яблука;
 • Добре робити і приймати відвар з кореня солодки, пирію, золотушника, чорничних листя і стальника;
 • Як диуретика себе добре зарекомендувала кропива;
 • Корисним буде чай з ехінацеї, відвар хвоща і настій алтея спільно з васильком.

Не менш важливо дотримуватися і профілактичні заходи. Чоловікам слід проходити регулярне урологічне обстеження, відправлятися на прийом до фахівця при виявленні перших симптомів захворювання. Варто дотримуватися правил інтимної гігієни, а також не вести безладне статеве життя.

Думка лікаря (відео)

Як лікувати сечостатеві інфекції антибіотиками?

При інфекціях, що проникають в організм статевим шляхом (див. Про статеві інфекції тут), одночасно уражаються і репродуктивні і сечовивідні органи, так як вони пов’язані функціонально. Курс антибіотиків, який обов’язково призначається в таких випадках, може проводитися, як в стаціонарі, так і в домашніх умовах.

Особливості антибактеріальної терапії

Основна мета лікування антибіотиками – знищення певних хвороботворних мікроорганізмів, виявлених при діагностиці.

Після таких діагностичних досліджень, як полімеразна ланцюгова реакція, бактеріологічний посів, виявляється ДНК і антигени до патогенної бактерії. Під час обстежень також відбувається розпізнавання чутливості збудника до різних антибактеріальних препаратів, що і визначає хід лікування .

Терапія антибіотиками має сенс при запальних процесах, що характеризуються порушеннями сечовипускання, гнійними виділеннями, почервонінням слизових тканин геніталій.

 

Їх застосування сприяє зняттю запалень, больового синдрому і попереджає подальше поширення інфекції на прилеглі органи і системи організму.

 

Відчутний і досить швидкий результат антибактеріальної терапії залежить від раннього звернення хворого, коли хвороба перебуває на початковій стадії.

Види антибіотиків і їх основні властивості

Антибактеріальні засоби – це речовини, які застосовуються для уповільнення зростання і розмноження патогенних мікроорганізмів, для їх знищення. Вони можуть бути органічними, тобто, зробленими на основі бактерій, але, в той же час, є згубними для хвороботворних вірусів. Сьогодні також існують комбіновані і синтетичні препарати.

Дані ліки класифікуються:

 • за типом впливу і хімічним складом;
 • по спектру дії (вузькому і широкому).

Бактерицидні препарати викликають порушення життєдіяльності збудника, що призводять до його загибелі. Бактеріостатичні – уповільнюють процеси росту, знижують життєздатність, припиняють дію патогенних організмів на організм.

Існує кілька основних різновидів антибіотиків:

Пеніциліни (клас бета-лактамних препаратів)

Властивості – виражений бактерицидний ефект, що складається в придушенні синтезу клітинної стінки мікроба, що приводить до його загибелі. Хімічний склад цієї групи активний по відношенню до грампозитивних і грамнегативних бактерій – ентерококи, спірохети, стрептококів, стафілококів, Нессер, актиноміцетам, більшості коринебактерий.

Читайте також:   Крем від фімозу у дорослих чоловіків, що розтягує крайню плоть

Препарати – Пеніцилін, Бензилпенициллин, Феноксиметилпеніцилін, з складів широкої дії – Ампіцилін, Хіконцил, Флемоксин Солютаб. Засоби з пролонгованим дією – Екстенцилін, Бициллин, Ретарпен. З напівсинтетики – Оксациллин, активний щодо стафілококів.

При лікуванні сечостатевих запальних процесів часто застосовуються антісінегнойнимі пеніциліни – Піпраціл, Карбеніцилін, Секуропен.

цефалоспорини

Властивості – протимікробні препарати відносяться до менш токсичних речовин, але також згубні для збудників. Активні речовини впливають, безпосередньо, на ДНК бактерій і вірусів.

Препарати I покоління – Цефалексин, Цефазолін, ефективні відносно грампозитивних бактерій.

Цефуроксим аксетил, Цефаклор, Цефуроксим і інші похідні II етапу майже не застосовуються, так як поступаються більш пізнім цефалоспоринів – цефіксимом, Цефтібутену (таблетованими формами), цефотаксиму, цефтазидимом (парентеральним ліків). Склади цього ряду, включаючи Цефепім, використовуються, в основному в умовах лікарні, при ускладнених інфекціях.

аміноглікозиди

Властивості – особливість препаратів полягає в ефективності придушення життєздатності грамнегативнихбактерій. Однак гноєродниє бактерії і ентерококи стійкі до їх діючих речовин.

Препарати – Гентаміцин, амікацин, Тобраміцин, Нетилміцин, Стрептоміцин. На тлі більш безпечних фторхінолонів та цефалоспоринів нового покоління, ці кошти при уроінфекціі останнім часом майже не призначаються.

тетрацикліни

Властивості – мають бактеріостатичну, гальмівну дію на хламідії, мікоплазми, гонококи, коки. Інгібують мікробний синтез білка.

Препарати , найбільш часто призначаються при сечостатевих інфекційних хворобах – Тетрациклін, доксициклін, Міноциклін, Лімеціклін. Це антибіотики широкого спектру дії, які ефективні при інфекціях різної етіології.

фторхінолони

Властивості – фторхінолони викликають загибель патогенних бактерій і вірусів, оскільки пригнічують синтез ДНК клітинного білка збудника. Активно ведуть себе по відношенню до гонококкам, хламідій, мікоплазм, гноєтворним бактеріям – стрептококів і стафілококів.

Препарати – Ломефлоксацин, Офлоксацин, Ципрофлоксацин, Норфлоксацин, еноксацин, Офлоксацин застосовуються для лікування гонореї, мікоплазмозу, інфекційного простатиту, циститу, хламідіозу. На сьогоднішній день існує 4 покоління фторхінолонів широкого спектра дії, ефективних для різних видів інфекцій статевих і сечовивідних органів.

нітрофурани

Властивості – мають виражену бактерицидну дію, спектр активності – трихомонади, лямблії, грамнегативні, грампозитивні бактерії, стрептококи.

Препарати – Нітрофурантоїн, Фуразолідон, Фуразідін, Нифуроксазид. Застосовуються, найчастіше, при неускладнених урогенітальних інфекціях, серед вимог – низька дозування через токсичність, а також, через побічних ефектів.

Крім основних груп антибіотиків, в медичній практиці використовуються макроліди . Вони активні щодо стафілококів, стрептококів, легіонел, хламідій, мікоплазми. Ці ліки особливо ефективні при лікуванні хламідіозу, негонококкового уретриту.

Основна дія – бактеріостатичну, хоча при підвищенні дозування може бути досягнутий бактерицидний ефект.

Препарати ряду – Кларитроміцин, еритроміцин, азитроміцин, Рокситромицин. При сечостатевих інфекціях, в основному, використовується Азитроміцин. Показово, що стійкість вірусів і бактерій до цих препаратів виробляється дуже повільно.

Неправильне, безконтрольне вживання антибіотиків може призвести до стійкості хвороботворних агентів до того чи іншого препарату.Неправильне, безконтрольне вживання антибіотиків може призвести до стійкості хвороботворних агентів до того чи іншого препарату.

Як вибрати антибактеріальні засоби для лікування інфекцій сечостатевих органів?

Незважаючи на відмінності в будові сечовивідних органів у чоловіка і жінки, інфекцією можуть дивуватися нирки, сечовий міхур, уретральний канал, сечоводи. Паралельно вогнища запалення розвиваються і в сусідніх органах. Різні мікроби, потрапляючи в організм різними шляхами, викликають ряд захворювань:

 • цистит – запалення сечового міхура;
 • уретрит вражає сечовипускальний канал;
 • пієлонефрит та інші інфекційні захворювання в нирках, які характеризуються змінами канальцевої системи, тканин чашок і мисок, клубочкового апарату парного органу.

Звичайно, для лікування лікар прописує ліки, яке приносить мінімум шкоди для здоров’я пацієнта, виходячи з індивідуальних особливостей його організму.

Вкрай важливо при антибактеріальної терапії в домашніх умовах регулярно здавати кров і сечу для досліджень. Це дозволяє відстежувати результати лікування і, при необхідності, його коригувати, замінюючи препарати на більш еффектівние.Все ці недуги вимагають застосування певного виду антибіотиків, які вибираються з урахуванням чутливості до них хвороботворних бактерій:

 • При циститі – пеніциліни (Амосін, Цефалексин, Екоклав), фторхінолони (Нолицин, Левофлоксацин, Норфлоксацин, Ципролет), цефалоспорини (Цефотаксим, Азаран, Зіннат). З тетрацикліну може застосовуватися Юнідокс. Гострий цистит проліковується антибактеріальними засобами 5 днів, при хронічній формі потрібно курс від 7 до 10 днів.
 • При уретриті – фторхінолони (Пефлоксабол, Пефлоксацин), застосовуються не більше 10 діб. Тетрацикліни, в основному, Доксициклін, до 7 днів. Якщо захворювання протікає в легкій формі, застосовуються макроліди – Азитроміцин, Хемомицин тривалістю до 3 днів. При гарній переносимості призначаються пеніциліни – Амоксиклав, Тиментин курсом до 14 днів.
 • При пієлонефриті та інших захворюваннях ниркової системи – цефалоспорини (Цефорал Солютаб, Клафоран, Цефалексин), вони ефективні при гнійному запаленні, використовуються 3-5 днів. У разі поразки кишковою паличкою і ентерококами – пеніциліни (амоксицилін і Пеніцилін), не більше 12 днів. При ускладненнях фторхінолони – Левофлоксацин, Моксифлоксацин. При запущеній стадії короткочасно призначаються Амікацин, Гентамицин.

Крім цих захворювань у чоловіків і жінок на тлі інфекційного зараження можуть розвиватися інші, властиві тільки для чоловічого і жіночого організму, недуги.

Значно більше схильні до інфекційних захворювань сечової системи саме жінки. Детально про інфекції сечовивідних шляхів у жінок можна прочитати тут.Значно більше схильні до інфекційних захворювань сечової системи саме жінки. Детально про інфекції сечовивідних шляхів у жінок можна прочитати тут.

Лікування антибіотиками сечостатевих інфекцій у чоловіків

Чоловічі інфекційні хвороби також, як і жіночі, лікуються за строго визначеною схемою.

Правила терапії антибіотиками полягають у наступному:

 • Виявлення винуватця зараження і його чутливості до протибактеріальної засобів шляхом апаратної і лабораторної діагностики.
 • Призначення найбільш ефективного, щадного по своїй токсичності ліки.
 • Вибір форми препарату, його дозування, тривалості лікування.
 • За необхідності поєднання різних засобів.
 • Спостереження і контроль за ходом лікування за допомогою аналізів.

У чоловіків, крім загальних захворювань сечовивідних органів, можуть спостерігатися інші патології, притаманні тільки чоловічій половині. Важливо знати, які антибіотики і інші ліки для усунення патогенної середовища застосовуються при цих захворюваннях.

простатит

Простатит – це інфекційне ураження тканин простати. Лікування простатиту проводиться в декількох напрямках:

 • Антибактеріальний курс, який передбачає застосування таких препаратів, як Доксициклін, Цефтриаксон, Джозаміцин, Левофлоксацин.
 • Протизапальні засоби – свічки Диклофенак, Прополіс ДН, Вольтарен.
 • Болезаспокійливі супозиторії Проктозан.

Уролог додатково може призначати імуномодулюючі ліки, вітамінні комплекси і пробіотики, а також альфа адреноблокатори Доксазозин, Тамсулозін, Теразозин. Застосовується відповідна фізіотерапія – електрофорез, прогрівання, лазерна терапія, спеціальні ванни.

Про симптоми простатиту, за якими можна запідозрити це захворювання, читайте в наступній статті: http://domadoktor.ru/155-simptomy-prostatita.html.

везикуліт

Захворювання насіннєвих пухирців. Для лікування везикуліту застосовуються:

 • Антибіотики – Еритроміцин, Макропен, Сумамед (макроліди), Метациклин і Доксициклин (тетрациклін).
 • Протизапальні засоби – Кетонал, Індометацин.
 • Антисептики – Фурамаг, Фурадонин.
 • Спазмолітичні і знеболюючі свічки – Ібупрофен, Анестезол, Диклофенак.

Показаний прийом імуностимулюючих засобів (пірогенал, тактовно, настоянки женьшеню). Для поліпшення кровообігу - Венорутон, Дартілін, Ескузан. У деяких випадках прописується грязелікування, фізіотерапевтичні процедури, заспокійливі ліки для корекції стану нервової системи.Показаний прийом імуностимулюючих засобів (пірогенал, тактовно, настоянки женьшеню). Для поліпшення кровообігу – Венорутон, Дартілін, Ескузан. У деяких випадках прописується грязелікування, фізіотерапевтичні процедури, заспокійливі ліки для корекції стану нервової системи.

епідидиміт

Викликана інфекцією хвороба придатків яєчок. Епідідіміт лікується з використанням таких препаратів:

 • Антибіотики – Міноциклін, Доксициклін, Левофлоксацин.
 • Жарознижуючі засоби – Парацетамол, Аспірин.
 • Протизапальні ліки – зазвичай прописується Ібупрофен або Диклофенак.
 • Знеболюючі препарати – Кетопрофен, Дротаверин, Папаверин.

При гострій фазі хвороби рекомендуються холодні компреси. Під час ремісії при хронічній стадії – сеанси прогрівання. При важких станах хворого рекомендується госпіталізація.

баланопостит

Запалення голівки і крайньої плоті інфекційного характеру. При баланопоститі антибіотики підбираються залежно від виду збудника.

Основні протигрибкові кошти місцевого призначення – Клотримазол, Мікогал, Кандид.

 

Також можуть застосовуватися антибактеріальні препарати широкого дії, зокрема Левомеколь на основі левоміцетину і метилурацилу. З протизапальних ліків прописуються Лорінден, Локакортен.

 

Додатково призначаються антигістамінні препарати, що знімають набряки і усувають алергічні реакції.

Лікування сечостатевих інфекцій у жінок

Серед суто жіночих захворювань, викликаних інфекційними агентами, можна виділити 3 найчастіші хвороби, які розглянемо далі.

Сальпингоофорит (аднексит) – патології яєчників і придатків у жінок

Аднексит може бути спровокований хламидией, трихомонадой, гонококами і іншими мікробами, тому можуть призначатися антибіотики різних груп – Тетрациклін, Метронідазол, Ко-тримоксазол.

Часто вони комбінуються між собою – Гентаміцин з цефотаксиму, Тетрациклін і Норсульфазол. Монотерапія, фактично, не застосовується.

Введення може бути ін’єкційним, але передбачений і пероральний прийом (всередину).

Крім антибактеріальних засобів, застосовуються антисептики, що розсмоктують і знеболюючі препарати – Фурадонин, Аспірин, Сульфадимезин.

 

Гарну дію роблять вагінальні і ректальні свічки з болезаспокійливу і протимікробну дію – Макмірор, Полижинакс, Гексикон і т.п.

 

При хронічному перебігу хвороби доцільні ванни, компреси, аплікації з парафіну, які проводяться в домашніх умовах за призначенням лікаря.

Сальпінгіт – двосторонній запальний процес маткових труб

Сальпінгіт найчастіше буває викликаний гонококом і хламідіями, тому для лікування застосовуються антибактеріальні препарати різних груп – Азитроміцин, Доксициклін, Гентамицин, Цефотаксим, Кліндаміцин, Цефотаксим.

Застосовувані медикаменти для зняття запалення – Панадол, Нурофен, Ібупрофен, Бутадион. Для захисту кишкової флори при використанні антибіотиків застосовуються Бифидумбактерин, Вітафлор, Лінекс. Жінкам прописується прийом вітаміну Е, аскорбінової кислоти, рутина, а також імуномодуляторів – Поліоксидонія, імунофана.

Для розсмоктування спайок в маткових трубах рекомендуються фібринолітики – Лидаза, Лонгидаза.

Вагинит (кольпіт)

Запалення слизової оболонки піхви. Кольпіт лікується комплексно. Основна мета терапії – нормалізація мікросередовища піхви, зміцнення роботи імунної системи.

З антибіотиків використовуються медикаменти широкого дії, що володіють, одночасно, протигрибковим дією, і знімають запалення – Вокадин, Тержинан.

Передбачена підтримуюча терапія, тому необхідний прийом таких прибутків, як Лінекс і Бифидумбактерин.

 

Гінеколог може прописати комплекси мінералів і необхідних вітамінів, призначити сеанси ультрафіолету, опромінення лазером, які прискорюють лікування.

 

Сучасна медицина пропонує різні шляхи вирішення проблеми при інфекційних ураженнях статевих і сечовивідних органів. Пацієнту для цього потрібно лише вчасно звернутися до лікаря і пройти необхідні обстеження. Тоді можна розраховувати на швидке й успішне одужання.

Читайте також:   Білі плями на мошонці, червоні плями на лобку, пігментні плями у чоловіків, про що говорять?

Інфекція сечовивідних шляхів у чоловіків: основні симптоми і методи лікування

Інфекція сечовивідних шляхів (ІСШ) – це поліетіологічне захворювання, пов’язане з різними факторами. Ключова роль в його розвитку належить мікроорганізмам (особливо кишкової палички).

При цьому в більшій мірі уражаються нирки і сечовий міхур, приводячи до таких патологій, як цистит і пієлонефрит. Хвороби можуть набувати гострий та хронічний перебіг.

У дорослих чоловіків такі патології виникають на тлі різних інфекцій, що передаються статевим шляхом.

Інфекції сечових шляхів (ІСШ) викликаються в більшій мірі грамнегативною мікрофлорою, в 80% випадків причиною стає кишкова паличка. У чоловіків ця група захворювань зустрічається значно рідше, ніж у жінок, що пов’язано з анатомічними особливостями будови.

Збудники можуть вражати такі органи:

 • Уретру з розвитком такого захворювання, як уретрит.
 • Сечовий міхур – цистит.
 • Передміхурову залозу – простатит.
 • Нирки – пієлонефрит або гломерулонефрит.

Ці захворювання найчастіше протікають в гострій формі, особливо якщо їх причиною є кишкова паличка. При зараженні іншими збудниками схильність до хронізації значно вище.

При хламідіозі, микоплазмозе, гонорейний інфекції початкові симптоми можуть бути виражені дуже слабо, тому пацієнти рідко звертаються до лікаря, через що захворювання набуває хронічного перебігу, приводячи до серйозних ускладнень як з боку сечовидільної, так і статевої системи чоловіка.

Залежно від збудника виділяють специфічні і неспецифічні поразки. У першому випадку причиною стають різні венеричні захворювання, у другому – умовно-патогенні мікроорганізми (кишкова паличка).

2 Механізм виникнення патології

Попадання і поширення інфекції в сечовивідні шляхи відбувається кількома способами. Найпоширенішим є перехід бактерії з анального отвору в розташовану близько уретру. Уже на цьому етапі у чоловіка може розвинутися уретрит і простатит.

Надалі по стінці сечовипускального каналу інфекція потрапляє в сечовий міхур, викликаючи його запалення – цистит.

Слизова сечостатевої системи містить спеціальні механізми захисту від бактерій, тому патологія виникає не завжди. Інфекція може пройти транзитом відразу кілька відділів і не привести до хвороби. Останнім пунктом є нирки, де вона здатна викликати самі різні захворювання, найпоширеніше з яких – пієлонефрит.

Інший шлях потрапляння інфекції – занос її з інших вогнищ в сечовидільну систему через кров або лімфу. Цей спосіб характерний більше для такого захворювання, як гломерулонефрит.

3 Причини

Попадання збудника в організм не є обов’язковою умовою для появи хвороби: щоб це сталося, потрібна наявність деяких факторів:

 • Зниження імунної системи внаслідок різних гострих і хронічних захворювань.
 • Сечокам’яна хвороба, яка часто супроводжується інфекціями сечовидільної системи.
 • Часті переохолодження (з цим пов’язана сезонність патології – холодну пору року).
 • Порушення відтоку сечі при доброякісної гіперплазії і запаленні передміхурової залози.
 • Безладне статеве життя.
 • Застосування різних лікарських засобів, особливо антибіотиків.

У дітей інфекція сечовивідних шляхів може виникнути в результаті вроджених аномалій розвитку, пов’язаних з порушенням нервової регуляції моторики. Це призводить до формування рефлюксу і застою сечі.

Доктор Комаровський виділяє основною причиною появи ІМП у грудничка переохолодження, пов’язані з тривалим носінням підгузників. Діти першого року життя більш схильні до різних захворювань, так як імунна система розвинена слабо. Дитина в перші місяці використовує захист матері, одержувану з молоком.

У дітей дошкільного віку запалення виникає після гри в пісочниці, так як в цьому місці знаходиться велика кількість бактерій, а вони безпосередньо контактують з інфікованим піском. Особливо часто від цього страждають дівчинки.

4 Прояви уретриту

Основними ознаками уретриту є порушення сечовипускання. Виділення сечі супроводжується суб’єктивними відчуттями у вигляді:

 • печіння;
 • свербіння;
 • болю;
 • часті позиви до сечовипускання.

З’являються різні виділення – серозні, гнійні, слизові. Симптоми також будуть варіюватися в залежності збудника. При уретриті, викликаному умовно-патогенною флорою, прояви будуть яскраво вираженими, виділення – гнійними або слизовими. Печіння і свербіж інтенсивні.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

Специфічні інфекції раніше також мали характерні і типові ознаки.

На сьогоднішній день всі практикуючі лікарі відзначають, що такі захворювання, як мікоплазмоз, гонорея, хламідіоз, носять уповільнений характер і мізерні симптоми. Це дуже ускладнює діагностику.

У таких ситуаціях пацієнтів можуть турбувати білуваті виділення, мігруючі порушення сечовипускання. Печіння, свербіж і біль виражені слабо.

5 Симптоми циститу

Запалення сечового міхура у чоловіків з’являється значно рідше, ніж у жінок, але схильність до хронізації процесу у них вище.

Хвороба починається раптово – з частих і хворобливих позивів до сечовипускання. Сеча виділяється маленькими порціями, виникає відчуття неповного випорожнення сечового міхура. З’являється біль в надлобковій області, може підвищуватися температура тіла до + 37 … + 38 градусів.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

Запалення сечового міхура – зміни стінки

Часте сечовипускання спостерігається і в нічний час. Сеча стає каламутною, при мікроскопічному дослідженні може відзначатися зміст клітин крові.

При хронічному перебігу захворювання ІМВП проявляється періодами загострення і ремісії. Хворих турбують незначні різі і болю при сечовипусканні, температура не перевищує +37 градусів або не підвищується взагалі.

6 Ознаки пієлонефриту

Гостре перебіг пієлонефриту характеризується різким підвищенням температури тіла до + 38 … + 39 градусів, але бувають випадки і без гіпертермії. З’являється тягне тупий біль у ділянці нирок.

Сеча стає каламутною, підвищується вміст білка, кількість лейкоцитів, спостерігається гематурія (кров у сечі). У клінічному аналізі крові збільшується швидкість осідання еритроцитів і відзначається нейтрофільний лейкоцитоз.

Порушується сечовипускання, з’являються приватні позиви, які стають хворобливими, сеча виділяється малими порціями через спазм сечовивідних шляхів.

Запальний процес призводить до інтоксикації, в результаті чого виникають сильний головний біль, виражена слабкість, можуть виникати блювання, діарея.

Інфекції сечостатевої системи у чоловіків: лікування захворювання і види інфекцій

Нирка при пієлонефриті

Перевірити самостійно наявність пієлонефриту можна шляхом незначної поколачивания по попереку (симптом Пастернацького), після якого відбувається посилення болю.

Хронічний перебіг захворювання зовні здатне не проявлятися, іноді може бути слабка біль в спині. У клінічному аналізі сечі спостерігаються схожі зміни, виражені в меншому ступені. При ультразвуковому дослідженні відзначаються порушення чашечно-мискової системи, що підсилюються з плином часу.

7 Лікування

Основою лікування інфекцій сечовивідних шляхів є призначення антибактеріальних засобів. Таким чином відбувається вплив на етіологічний фактор і повне усунення захворювання. Використовують такі групи антибіотиків:

 • При уретриті призначають Цефтриаксон внутрішньом’язово або внутрішньовенно. Можуть використовувати також Доксициклин, Азитроміцин у вигляді таблеток або ін’єкцій.
 • При неускладненому перебігу циститу призначають препарати нитрофуранов – Фурагин, Фуромаг. Лише один раз можна використовувати 3 г Фосфоміціна. Також призначають Азитроміцин, Нитроксолин.
 • При пієлонефриті в обов’язковому порядку застосовуються антибіотики внутрішньовенно або внутрішньом’язово – Ципрофлоксацин, Левофлоксацин, Цефтриаксон.

У разі гострого процесу препарати призначають емпірично, використовують антибіотики широкого спектру дії, щоб захопити максимальну кількість мікроорганізмів. Ідеальним є проведення перед антибактеріальним лікуванням бактеріологічного посіву, після якого з урахуванням чутливості збудника виписуються ті чи інші медикаменти.

Стан пацієнта загрожує серйозними ускладненнями, тому спочатку призначають антибіотики в залежності від клінічних проявів. Після отримання результату лабораторного дослідження коректують терапію.

7.1 Дезінтоксикація

При сильній інтоксикації необхідно призначати розчини для внутрішньовенного введення, щоб очистити кров від продуктів запальної реакції:

 • Реасорбілакт.
 • Реополіглюкін.
 • Фізіологічний розчин.
 • Розчин глюкози.
 • Полиглюкин.

Така терапія частіше застосовується при пієлонефриті, так як це захворювання дає сильний викид токсичних речовин в кров.

7.2 Симптоматична терапія

Для усунення больових явищ призначають знеболюючі препарати – Анальгін, Дексалгин. Порушення сечовипускання у вигляді частих позивів прибирають шляхом використання спазмолітичних засобів – Но-шпа, Баралгин, Спазмалгін.

При високій температурі застосовують жарознижуючі препарати – Німесил, Ібупрофен, ацетилсаліцилову кислоту.

Паралельно з антибактеріальною терапією призначають засоби з групи пробіотиків, щоб нормалізувати діяльність кишечника.

7.3 Фітотерапія

Інфекції сечовивідних шляхів лікують шляхом застосування народних засобів. Для етогоіспользуют трави і збори з лікарських рослин. Найбільш ефективні такі засоби :

 • Трава хвоща польового – проявляє спазмолітичну, сечогінну, антибактеріальну і протизапальну дію. Показана при всіх видах ІМВП.
 • Лист мучниці – сильний засіб при запальних процесах в сечовивідних шляхах. Знімає запалення, спазм і зменшує дизурию.
 • Бруньки берези – мають антибактеріальну і спазмолітичну ефектом.
 • Насіння петрушки і фенхеля – мають спазмолітичну і протизапальну дії.

Ці лікарські рослини використовують як самостійно, так і у вигляді збору. У домашніх умовах готують настій: на 0,2 л окропу кладуть 1 ст. л. трави або суміші. Краще робити це на водяній бані. Для мучниці час приготування становить 30 хвилин, для інших рослин – 15.

Отриманий розчин проціджують і вживають по 1/3 склянки 3 рази.

7.4 Аптечні фітопрепарати

З готових лікарських засобів в аптеці можна придбати такі препарати, як Уролесан, Канефрон, Трінефрон, Уротон і ін.

Уролесан випускають в капсулах і таблетках. У складі він містить комплекс ефірних масел і екстракт з рослин, що мають сечогінну, спазмолітичну, протизапальну і антибактеріальну дії. Вживають по 20 крапель на цукор 3 рази в день або по 1 капсулі тричі на добу.

Канефрон використовують при запальних процесах сечовивідних шляхів. Він має такі ж показання, як і Уролесан. Найбільш широко застосовується препарат при гострому і хронічному циститі.

Ці кошти призначаються лікарями при ІМП, так як вони значно покращують ефект від основної терапії і зменшують ризик ускладнень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *