Здоров'я

Плоскоклітинний рак шийки матки, симптоми і лікування недуги

Плоскоклітинний рак шийки матки називають онкологічне захворювання, це новоутворення яке починає формуватися з плоских клітин епітелію даного органу.

Патологія може тривалий час протікати без будь-яких ознак, що часто робить постановку діагнозу запізнілою, якщо жінка не проходить профілактичний огляд у гінеколога.

Освіта пухлини шийки матки починається з боку піхви, адже саме цю частину шийки вистилає багатошаровий плоский епітелій.

 

Є кілька видів даного захворювання. Найбільш часто онкологія плоских клітин слизового шару шийки починає розвиток у жінок вікової категорії сорок – шістдесят років.

 

В цей же час є чимало випадків діагностування плоскоклітинної карциноми у пацієнток після двадцяти років. Часто симптоматику можна помітити лише на останньому етапі розвитку онкопатології, тому нерідкі випадки запізнілого виявлення хвороби.

Цей факт сильно погіршує прогностичні дані плоскоклітинної карциноми.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Зміст Показати

причини розвитку

Ракове ураження ШМ дуже поширене, воно займає шосту позицію за частотою після карциноми грудей, шлунково-кишкового тракту і маточного тіла.

Особливо часто онкологи стикаються з плоскоклітинної формою карциноми, у жінок з онкологією шийки матки дана різновид раку діагностується в дев’яноста п’яти відсотків випадків.

Якщо своєчасно проходити планові огляди на гінекологічному кріслі, то плоскоклітинний пухлина найчастіше вдається попередити, так як їй передують процеси, які цілком успішно піддаються терапії.

 

Основною причиною, через яку може почати розвиватися плоскоклітинний рак ШМ, доктора вважають ВПЛ. Найбільш небезпечними є підтипи 16 і 18. Цей же вірус часто призводить до такої хвороби, як цервікальна інтраепітеліальна неоплазия (в народі – дисплазія шийки матки). Крім неоплазии, передраковими станами є ерозії, поліпоз, гормональні збої, ектопії.

 

Серед основних причин виникнення плоскоклітинної карциноми ШМ також знаходяться хламідіоз, цитомегаловірус, а так само другий тип герпетичного вірусу.

Є й інші причини розвитку даної онкопатології, а вірніше, фактори, через які часто починає розвиватися хвороба:

 • ранній початок статевих контактів (до сімнадцяти років);
 • родова діяльність до вісімнадцятиріччя;
 • велика кількість чоловіків або їх часта зміна;
 • ведення аморального способу життя;
 • запалення статевої системи та інші гінекологічні захворювання;
 • наявність ВМС (внутрішньоматкової спіралі);
 • травматичні ушкодження шийки під час пологової діяльності, при штучному перериванні вагітності, вискоблюваннях, неодноразової конізації або припікання ерозії струмом.

У літньому віці пухлина шийки іноді формується через дегенеративних змін слизової. Важливу роль у формуванні новоутворення грає генетична схильність.

форми

Лікувальні заходи, а також прогностичні дані в основному залежні від форми плоскоклітинного раку. Онкопатологія шийки дітородного органу може протікати з зроговінням або без зроговіння.

Згідно з цією класифікацією доктора визначають, наскільки зрілі клітини карциноми:

 1. При плоскоклеточном зроговілому раку шийки матки будова клітинних комплексів пухлини дуже схоже на будову плоского епітелію. Ороговілі новоутворення відрізняються повільним зростанням. У центрі пухлини відбувається рясне скупчення кератину, а навколо розташовуються недостиглі клітини, що мають круглу форму. Таку форму плоскоклітинної карциноми доктора діагностують в двадцяти п’яти відсотках випадків.
 2. З неороговевающим плоскоклітинний рак шийки матки лікарі стикаються набагато частіше. Гістологічно визначаються клітинні елементи, що мають різну будову. У них можуть бути відмінності в ядрах і ступеня зрілості. Неороговевающего форма раку відрізняється стрімким прогресом, вона є більш несприятливою в прогностичному плані.

Також дане захворювання класифікується за ступенем інвазії онкологічних клітин:

 • Під час преинвазивной форми раку лікування дуже просте, так як цей різновид відноситься до нульової стадії патології. Новоутворення є внутрішньоепітеліальним, і за класифікацією повністю збігається з третім ступенем цервікальної неоплазії. Ризик появи метастатических пухлин або інвазії освіти в строму поки відсутня.
 • При мікроінвазивному плоскоклітинному раку шийки матки патологічні елементи впроваджуються в строму не більш, ніж на половину сантиметра, а то і менше. Мікроінвазивний форма не агресивна, вона переходить в наступну різновид не раніше, ніж через два роки. Прогностичні дані при такому плоскоклітинному раку дуже високі. Ризик метастатических новоутворень ще дуже невисокий, а навколишні органи і лімфатична система повністю нормально функціонують.
 • Про инвазивном плоскоклітинному раку шийки матки можна говорити, коли впровадження онкоклітин в строму відбувається на глибину більше трьох міліметрів. У цей момент пухлина починає активно рости, а лімфатична система перестає виконувати свою роботу. При інвазивної формі сильно зростає ризик утворення метастазів і виходу карциноми за межі шийки.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Ступінь диференціювання грає в питанні прогнозу істотну роль, оскільки цією класифікацією онкологи позначають агресивність клітин новоутворення:

 1. Діагностування Низькодиференційовані плоскоклітинного раку шийки матки відбувається найрідше. Прогноз при такій формі пухлини несприятливий, рак агресивний, швидко розвивається, рано метастазує. Злоякісні клітини повністю відрізняються від здорових, і не функціонують.
 2. Високодиференційований плоскоклітинний рак має хороший прогноз. Пухлина росте дуже повільно і не є агресивною. Клітини новоутворення максимально схожі на здорові і виконують свою роботу.
 3. Помірно диференційований вигляд плоскоклітинного освіти виникає найчастіше. Пухлина має середню швидкість прогресування, а метастази утворюються на завершальному етапі онкопатології шийки матки. Прогноз буває різним, він залежить від стадії на момент постановки діагнозу.

Ступінь інвазії можна визначити при огляді через кольпоскоп, а діфференціровака і зроговіння визначаються за допомогою гістологічного дослідження біоматеріалу після проведення біопсії.

стадії розвитку

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Плоскоклітинна карцинома має чотири стадії розвитку, якщо не брати до уваги нульову:

 • 1 стадія – діагностика можлива тільки шляхом інструментального обстеження, оскільки симптоматики рак ще не дає. Пухлина може проростати в епітеліальні тканини до чотирьох сантиметрів.
 • 2 стадія плоскоклітинного раку проходить з проростанням серозного шару, але поки вражена тільки шийка матки. Метастази відсутні, симптоматика також відсутній або проявляється в дуже незначній мірі.
 • 3 стадія – відбувається ураження тканин, що знаходяться поруч з маткою. Онкопатологія охоплює не тільки тканини шийки матки, але і тазову стінку або нижню третину піхви.
 • Досягаючи четвертої стадії, відбувається розростання пухлини в таз, а також йде поширення пухлини в найближчі і віддалені органи.

Плоскоклітинна різновид карциноми метастазує лімфогенним і гематогенним шляхами.

симптоми

На перших етапах симптоми плоскоклітинного раку шийки матки не виявляються, з цим пов’язана пізня діагностика, якщо жінка нехтує плановим оглядом у лікаря.

Коли новоутворення проростає в лежать глибше шари ШМ, виникають такі ознаки раку, як хворобливі відчуття, патологічні виділення з піхви і кровотечі. Білі бувають прозорими, серозними або кров’яними.

 

Якщо пішов розпад пухлини або інфікування, то вони каламутніють або набувають гнійний характер і смердючий запах. Виділення крові буває мажучі або рясними.

 

Найбільш часто жінки стикаються з контактними кровотечами, що виникають після статевого акту, лікувальних спринцювань, огляду гінекологом, напруження при поході в туалет. Так як плоскоклітинний вид карциноми часто розвивається в постменопаузальному віці, виділення крові, як при менструаціях, має спонукати жінку відправитися до лікаря на обстеження.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Хворобливі відчуття можуть бути від слабо виражених до дуже сильних, і локалізуватися в куприку, в області статевих органів, попереку, низу живота. Біль свідчить про те, що пухлина вже проросла параметральнуклітковину і вразила нервові сплетення.

Коли онкопатологія поширюється на сусідні органи, такі як сечовий міхур і кишечник, починається порушення функціонування даних органів, виникають сечостатеві свищі. На термінальній стадії відбувається різке виснаження організму і ракова інтоксикація.

діагностика

Для постановки діагнозу проводяться різні інструментальні дослідження, забір матеріалу в гінекології, а також лабораторні аналізи. Діагностика починається з огляду гінекологом на кріслі.

Для кращої візуалізації піхви і шийки використовуються розширюють дзеркала. Якщо доктор запідозрить наявність патології, жінка відправляється на кольпоскопію.

Цей метод діагностики дозволяє розглянути слизову оболонку під багаторазовим збільшенням і виявити патологію ще на предраковом етапі.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Обов’язковою щорічним дослідженням для жінки є цитологічне. Забір матеріалу проводиться за допомогою взяття мазка з шийки і цервікального каналу.

Якщо виявляються патологічно змінені тканини, проводиться прицільна біопсія або діагностична конизация шийки матки, а біопатов піддається гістологічному дослідженню.

Для визначення ураження оточуючих органів і лімфатичних вузлів проводиться ультразвукове дослідження. За допомогою нього доктор також дізнається розмір новоутворення. При метастазуванні проводять комп’ютерну томографію.

методи лікування

Терапія плоскоклітинної карциноми шийки матки підбирається індивідуально і заздрості від декількох факторів:

 1. Тип пухлини і ступінь її інвазії;
 2. Стадія захворювання;
 3. Наявність або відсутність супутніх патологій;
 4. Вік пацієнтки.

Як правило, онкологи комбінують терапевтичні заходи для поліпшення прогнозу після проведення лікування.

Хірургічне втручання

Операція покаже хороший ефект, якщо плоскоклеточная карцинома має неороговевающий тип і діагностована на початкових стадіях. У деяких випадках доктор доповнює хірургічний метод опроміненням. Неінвазивна і Мікроінвазивний форми онкопатології лікуються шляхом конізіціі шийки матки.

В процесі операції видаляється уражену ділянку конусоподібної форми. Видалення може проводитися скальпелем, за допомогою електрокоагуляції, лазерного променя або радіохвилями. На другій стадії раку може проводитися трахелектомія, що має на увазі видалення шийки матки, прилеглих до неї тканин піхви і регіонарних лімфатичних вузлів.

Після такої операції у жінки залишається здатність до настання вагітності, виношування дитини та пологах. На третій стадії плоскоклітинного раку видаляється шийка, сама матка, регіонарні лімфовузли, маткові труби, яєчники і навколишні тканини. У запущених випадках проводиться видалення сечового міхура і / або кишечника.

Проведення хірургічного втручання на четвертій стадії нераціонально.

Променева терапія

Опромінення вбиває злоякісні клітини, що призводить до зменшення новоутворення. Радіотерапія може бути внутриполостной або дистанційній. Часто доктора поєднують ці дві тактики опромінення. Цей вид лікування може проводитися до хірургічного втручання, щоб зменшити обсяг операції, а також після, щоб вбити залишкові злоякісні клітини.

У ряді випадків променева терапія призводить до таких наслідків, як атрофія слизової оболонки піхви і припинення функціональності яєчників, але це набагато безпечніше, ніж плоскоклітинний рак.

хіміотерапія

Хімічні препарати при плоскоклітинної онкології ШМ ніколи не призначаються в якості основного методу терапії. Хіміотерапія, як і опромінення, може проводитися до оперативного втручання і після нього. Перед прийомом препаратів пацієнтку готують, призначаючи їй трав’яні збори, щоб зменшити вираженість майбутніх побічних ефектів.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

У більшості випадків потрібне проведення поліохіміотерапіі, яка включає прийом відразу декількох препаратів. Лікування проводиться в кілька курсів, інтервал між якими може становити від декількох тижнів до декількох місяців, в залежності від реакції організму. На четвертій стадії онкопатології хімічні препарати призначаються в якості паліативного лікування.

Прогноз і профілактика

Прогноз плоскоклітинного раку шийки матки в першу чергу залежить від стадії, на якій була виявлена ​​патологія. На нульовій стадії плоскоклітинної карциноми (третя ступінь дисплазії) сприятливий прогноз після лікування спостерігається у ста відсотків жінок.

Читайте також:   Як лікувати тріщини на сосках при годуванні грудьми?

Перша стадія хвороби успішно виліковується у дев’яноста пацієнток зі ста. При постановці діагнозу на другій стадії розвитку відсоток п’ятирічної виживаності становить сімдесят п’ять відсотків.

На третій стадії прогностичні дані різко падають, і на одужання можуть розраховувати тільки сорок відсотків хворих.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Якщо плоскоклітинний рак розвинувся до термінальної (четвертої) стадії, то тільки в шістнадцяти відсотках випадків лікарям вдається домогтися повного одужання.

Якщо пустити захворювання на самоплив і не лікувати, смерть пацієнтки настає менш, ніж за п’ять років після виявлення злоякісного новоутворення в шийці матки.

Ороговіваючий плоскоклітинний рак ШМ має більш сприятливі прогнози і краще піддається терапії, ніж пухлина без зроговіння.

Профілактика плоскоклітинного новоутворення маткової шийки полягає в щорічному відвідуванні гінеколога.

Запобігти рак допоможе своєчасне лікування передракових захворювань, наявність одного постійного статевого партнера. Початок статевого життя після сімнадцяти років, а також запобігання хірургічних маніпуляцій в статевих шляхах скорочують ризик онкології.

Плоскоклітинний рак шийки матки

Все, що вам потрібно знати про плоскоклітинному раку шийки матки – класифікація стадій захворювання, симптоми хвороби і коли варто звертатися до лікаря, причини, форми раку, діагностування на ранніх і пізніх стадіях, дієві і популярні способи лікування раку.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Зазвичай рак сприймається людиною, як злоякісна пухлина, яка часто утворюється на тканинах будь-якого органу. Це правильне твердження і одним з цих органів, може бути матка.

У даній статті ми розглянемо рак саме в цьому органі, а зокрема, плоскоклітинний рак шийки матки.

Цей вид онкології можна віднести до злоякісних утворень, які виникають в певних епітеліальних маткових тканинах.

Шийка матки є головним органом, який відповідає за зачаття, а пізніше за народження немовляти.

Вся частина шийки матки покрита спеціальною захисною оболонкою, так званої неороговевающего плоскою структурою. Саме ця оболонка служить захистом від можливих несприятливих і агресивних впливів.

При онкологічної мутації, ця оболонка починає руйнуватися і в результаті утворюється злоякісна пухлина.

Стадії плоскоклітинного раку шийки матки

Будь-яке онкологічне захворювання розвивається поетапно. Визначення етапу потрібно для того, щоб лікар зміг визначити стан пацієнта. На початковому етапі у хвороби можна виявити предінвазівние ознаки, властиві початковому етапу виникнення плоскоклітинного раку матки. Виявлення точної класифікації плоскоклітинного раку, допомагає лікареві вибудувати ефективний курс лікування.

 1. Найпростішою і найбільш піддається лікуванню, є нульова стадія плоскоклітинного раку. На даній стадії рак можна подолати за допомогою електронної хірургії, лазерної терапії, опромінення.
 2. Плоскоклітинний рак першої стадії вражає сполучну тканину матки. Лікування хвороби на даному етапі передбачає проведення мінімальних заходів для видалення уражених тканин. Якщо операція була проведена успішно, організм може повністю відновитися.
 3. Плоскоклітинний рак другій стадії має більш небезпечні наслідки. На другій стадії ракові клітини можуть вразити всю матку, параметральнуклітковину або піхву.
 4. Плоскоклітинний рак третьої стадії залежить від ділянок, уражених на попередньому етапі. На цьому етапі може статися ураження тканин піхви, параметральной клітковини по всій глибині таза і поширення метастазів.
 5. На четвертому етапі плоскоклітинного раку починає розростатися пухлина, метастази розростаються в усьому тілі (в печінці, легенях, нирках), уражаються найближчі органи.
 • Рак шийки матки на 2 стадії
 • Рак шийки матки на 4 стадії

симптоми

Деякі загальні ознаки і симптоми, пов’язані з плоскоклітинний рак, включають:

 • Втома.
 • Пухлина, яку можна намацати.
 • Зміна ваги.
 • Зміни шкіри, такі як пожовтіння, потемніння або почервоніння шкіри.
 • Зміни в роботі кишечника або сечового міхура.
 • Постійний кашель.
 • Постійне розлад шлунка або незручність після їжі.
 • Постійна, незрозуміла біль в м’язах або суглобах.
 • Біль при сечовипусканні.
 • Біль при занятті сексом.

Перші ознаки раку: плоскоклітинний рак, аденокарцинома Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Варто записатися на прийом до лікаря, якщо у вас є які-небудь постійні ознаки або симптоми, які вас турбують.

Якщо у вас немає ознак або симптомів, але ви турбуєтеся про ризик розвитку раку, обговоріть свої проблеми з вашим лікарем. Запитайте, які тести і процедури скринінгу раку потрібно пройти.

Фактично, приблизно 90 відсотків жінок з діагнозом цього раку повідомляють про аномальні вагінальних кровотечах. Аномальне кровотеча включає кровотеча, яке виникає після менопаузи, або кровотеча, яке відбувається між періодами. Про будь-якому аномальному кровотечі слід негайно повідомити лікареві.

причини

Спровокувати будь онкозахворювання в цервікальному канальці здатні безліч різних чинників:

 • Папіломавіруси (передається через статеву систему, частіше при незахищеному статевому акті).
 • Залежність від нікотину.
 • Слабка імунна система. Незахищеність імунітету є основним фактором для виникнення онкологічного захворювання.
 • ВІЛ інфекція.
 • Крім основних перерахованих факторів, також є другорядні фактори:
 • раннє статеве життя (будь-яка сексуальна життя до повного повноліття, є найважливішою причиною виникнення ризику будь-якого онкологічного захворювання);
 • велика кількість партнерів;
 • папіломавірус (16 – 18 типу);
 • недотримання інтимної гігієни;
 • хронічні патології шийки матки;
 • перервана вагітність;
 • вік (за статистикою, найчастіше плоскоклітинний рак шийки матки зустрічається у жінок старше 40 років);
 • неправильне харчування (зайву вагу або нестача вітамінів, ретинолу, аскорбінової кислоти).

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Рак викликаний змінами (мутаціями) ДНК в клітинах. ДНК всередині клітини упакована в велику кількість окремих генів, кожна з яких містить набір інструкцій, які розповідають осередку, які функції виконувати. Помилки в інструкціях можуть привести до того, що клітина перестане нормально функціонувати.

Що роблять генні мутації?

Мутація гена може викликати:

 • Швидкий ріст. Мутація гена може викликати швидке зростання клітини, отже, і прискорений поділ клітини. Цей процес створює багато нових осередків, які мають ту ж саму мутацію. Нормальні клітини знають, коли потрібно перестати рости, через це у здорової людини правильне кількість кожного типу осередки.
 • Помилки при виправленні помилок ДНК. Гени ДНК-відновлення шукають помилки в ДНК клітини, і вносять поправки. Мутація в генах репарації ДНК може означати, що помилки не коригуються, це призводить до ракових утворень.
 1. Генетичні мутації можуть виникати з кількох причин, наприклад:
 • Генетичні мутації, що виникли відразу при народженні. Ви можете народитися з генетичною мутацією, яку ви успадкували від своїх батьків.
 • Генетичні мутації, що виникають після народження. Більшість мутацій гена відбуваються після того, як ви народилися. Ряд причин може викликати генні мутації, таких як куріння, радіація, віруси, ожиріння, гормони, хронічне запалення і відсутність фізичних вправ.
 • Мутації гена часто відбуваються при нормальному зростанні клітин. Проте осередки містять механізм, який розпізнає, коли відбувається помилка, і виправляє помилку. Іноді помилка пропускається. Це може привести до ракової пухлини.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Генетичні мутації, з якими ви народжуєтеся, і ті, що ви придбали протягом вашого життя, працюють разом, щоб викликати рак.

Наприклад, якщо ви успадкували генетичну мутацію, яка привертає вас до раку, це не означає, що ви напевно захворіли на рак. Замість цього, вам може знадобитися одна або кілька інших мутацій гена, щоб викликати рак. Ваша спадкова мутація гена може зробити вас більш уразливими до раку.

Неясно, скільки мутацій має відбутися для утворення раку. Ймовірно, це залежить від типів раку.

Діагностування плоскоклітинного раку шийки матки

При діагностуванні важливо виявити форму даної онкології. При підозрі онкології, пов’язаної з плоскоклітинний рак шийки матки, виділяють дві форми:

 1. Мікроінвазивний форма – ця форма ракового захворювання шийки матки здатна вплинути на кровоносну систему людини.
 2. Інвазивна форма – частіше виявляється у пацієнтів старше сорока років. Подібна пухлина зазвичай відрізняється поліповідние і інфільтративним характером.

За основним рівнем диференціювання клітинних структур можуть виявитися:

 • Недиференційований рак;
 • Низькодиференційований рак;
 • Неороговевающий рак;
 • Ороговіваючий рак цервіко.
 • Після ретельного вивчення історії ваш лікар може замовити ряд тестів, в тому числі:
 • Тазовий іспит. Лікар, швидше за все, проведе огляд області таза. Під час огляду лікар перевірить вашу зовнішню область геніталій, а потім вставить два пальці в піхву, натискаючи іншою рукою на область живота. Таким чином, лікар може відчути аномалії в матці і яєчниках.
 • Трансвагинальное УЗД: цей тест використовує звукові хвилі для створення картини вашої матки.
 • Гістероскопія: під час цього тесту ваш лікар вставляє трубку (гістероскоп) в піхву для огляду матки і підкладки матки.
 • Біопсія ендометрія: Виконується в кабінеті лікаря, як правило, без анестезії, ваш лікар видалить шматочок тканини з підкладки матки, щоб її можна було відправити в лабораторію і проаналізувати.

Плоскоклітинне онкологічне захворювання може виникнути відразу в декількох формах. Дуже часто ракові клітини сформіровиваются в невеликі ракові перлини (новоутворення круглої форми).

неороговевающего карцинома

 1. Плоскоклітинне неороговевающего ракове захворювання маткової шийки може відрізнятися багатогранним або овальним будовою, в якому є цитоплазма з невеликими частинками.Подібна онкологічна форма зазвичай може поділятися на кілька видів:
 2. а) високодиференційований; б) низькодиференційований;
 3. в) помірно-диференційоване ракове захворювання.
 4. В основному, плоскоклітинний незроговілий варіант ракового захворювання вважається проміжним процесом розвитку хвороби «цервікальної карциноми».

ороговевают карцинома

Плоскоклітинний варіант зроговілому шийки матки зазвичай зустрічається рідше, в основному, він становить приблизно п’ять відсотків від усіх клінічних випадків. Важливим аспектом подібного онкологічного формування, вважається здатність до перетворення деяких ороговілих частин, які називаються перлинами.

Лікування плоскоклітинного раку шийки матки

Основним методом лікування плоскоклітинного раку є гістеректомія, видалення як матки, так і шийки матки (нижній кінець матки, близько піхви). У цій операції хірург може також видалити яєчники і фаллопієві труби (двостороння сальпінгоофоректомія). Видалення яєчників може викликати передчасну менопаузу.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Гістеректомії виконуються по-різному. У деяких випадках матка видаляється через абдомінальний розріз (абдомінальна гістеректомія). Іноді матку видаляють через піхву.

Час відновлення залежить від типу операції і наявності будь-яких ускладнень. В цілому, однак, для відновлення може знадобитися від двох до шести недель.Продолжітельность перебування в лікарні також варіюється від трьох днів до тижня.

Особливості вакцинації проти раку шийки

гормональна терапія

При цьому методі лікування, вам призначають гормональні препарати, які зменшують рівні гормонів, які виробляє ваш організм. Метою гормонотерапії є припинення росту ракових клітин.

хіміотерапія

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Метою хіміотерапії є призначення ліків, для скорочення або знищення ракових клітин. Хіміотерапія може призначатися у вигляді прийому таблеток або внутрішньовенно.

Радіаційна терапія

Високоенергетичні промені, схожі на рентгенівські промені, використовуються для знищення ракових клеток.Внутреннее випромінювання, також зване брахітерапією, проводиться в радіологічному відділенні лікарні або в центрі лікування раку. Це передбачає введення циліндра з джерелом випромінювання (гранули) в піхву.

На закінчення, можна сказати, що головним фактором в лікуванні даного захворювання, є раннє діагностування. У сучасній медицині плоскоклітинний рак шийки матки може лікуватися як препаратний, так і хірургічними методами.

Відео: Плоскоклітинний рак шийки матки. Як вилікувалася Лариса

Плоскоклітинний рак шийки матки: види, прогноз, лікування, причини та симптоми

Патанатомія дала назву раку, так як на зрізі пухлина нагадувала клешні рака.

Епідермоїдний плоскоклітинний рак шийки матки – це найпоширеніше онкологічне захворювання репродуктивної системи жінки, що представляє собою появу злоякісних новоутворень, основа яких багатошаровий клітинний епітелій шийки матки. Плоский (площинний) епітелій – основний вид тканини в шийці матки.

У разі несвоєчасного виявлення патології високий ризик смертності пацієнтки. Серед виявлених випадків онкології шийки матки плоскоклеточная карцинома становить 95%. Міжнародна класифікація хвороб (МКБ-10) надала код C53 для даного захворювання.

особливості патології

Зазначений вид онкологічної патології зароджується в шийці матки, а не в самій порожнини органу.

Шийка виконує роль фільтра, який перешкоджає попаданню всередину порожнини матки небезпечних мікроелементів, бере участь в менструації, вичищаючи порожнину матки. Перехід шийки матки в безпосередній порожнину називається цервікальний канал.

Сама шийка при малих розмірах умовно ділиться на два відділи. Одна третина шийки входить у вагінальний канал, дві третини відносяться до матки.

 

Онкологія являє переродження клітин поверхневих тканин і міжклітинний інтервал, які повинні покривати шийку матки.

 

Ця частина матки виконує роль захисника, оберігаючи порожнину дітородного органу від впливу негативних факторів зовнішнього середовища. Повноцінна функціональність особливо важлива в період вагітності.

При наявності онкологічного процесу повноцінна функціональність неможлива з об’єктивних причин.

 

Особлива небезпека хвороби укладена в складності проведення діагностики. Складність пов’язана з малими розмірами шийки матки. При початкових етапах розвитку онкологію може поставити тільки гінеколог при особистому огляді.

 

У разі потрапляння жінки в групу ризику або визначення у себе симптоматики, властивої раннім етапам розвитку пухлинного процесу, необхідно своєчасно звернутися до лікаря для проходження медичного огляду та діагностування потерпілого органу.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Фактори, що впливають на виникнення онкологічного процесу

Як і у випадку з іншими видами онкологічної хвороби, рак шийки матки не має критичної причини виникнення.

Для переродження спочатку здорових клітин в атипову форму потрібен певний поєднання негативних факторів, до яких призводить неправильний спосіб життя жінки або об’єктивні обставини життєвого процесу. При поєднанні описаних нижче дій ймовірне виникнення раку.

До таких факторів належать:

 • Вік старше 40 років (фактор заснований на статистичних показниках серед пацієнток).
 • Вживання алкогольних напоїв і куріння тютюну в необмеженій кількості.
 • Хронічні захворювання статевої системи і матки, зокрема, не вилікувані вчасно.
 • Вживання наркотичних препаратів.
 • Ослаблений імунітет.
 • Відсутність постійного статевого партнера, а також їх хаотична зміна. Відзначений підвищений ризик виникнення пухлини, якщо були контакти з більш ніж 8 різними чоловіками.
 • Недотримання гігієни статевих органів.
 • Переривання вагітності (аборти).
 • Викидні.
 • Початок статевого життя до настання віку 16 років. При цьому факторі виникає навантаження на незрілі тканини статевої системи підлітка, що підвищує ризик мутаційного переродження клітин.
 • Вірус папіломи людини (ВПЛ) – вірусне захворювання, яке вважається основним тригерним фактором, що впливає на виникнення онкологічного процесу (епітеліальний рак) в репродуктивній системі жінки. Передається в момент статевого контакту.
 • Інші венеричні захворювання.
 • Прийом оральних контрацептивів гормонального властивості. При тривалому вживанні цих фармакологічних засобів порушується гормональний фон в організмі жінки, що призводить до збоїв і порушень роботи клітин внутрішніх органів. Може спровокувати утворення пухлини всередині шийки матки.
 • Постійні, які не контролюються медиками дієти і голодування. Викликають недоотримання організмом поживних речовин, вітамінів і мікроелементів, в результаті з’являється ризик отримання пошкодження від підвищених вільних радикалів. Клітка органів репродуктивної системи жінки їх вбирає і відбувається мутація.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Всі перераховані фактори вважаються онкогенними і здатні спровокувати розвиток онкологічної патології в шийці матки жінки. Для своєчасного виявлення ймовірної патології рекомендовано регулярно відвідувати лікаря для проведення діагностичних заходів. У разі пухлин раннє виявлення хвороби – запорука одужання.

При перших стадіях онкологія виліковується повністю, зберігається функціональність статевої системи жінки. У випадку з пізніми стадіями посилюється ризик важких наслідків для здоров’я жінки аж до летального результату.

Важливо стежити за власним здоров’ям, знати ймовірну симптоматику патології і при її виникненні звертатися до фахівців.

Симптоматика плоскоклітинного раку шийки матки

Небезпечні безсимптомні прояви початкових стадій розвитку новоутворення. Перші симптоми з’являються при збільшенні пухлини в розмірах і переході на пізні стадії. При цьому порушується робота органів інтимної сфери. Відзначається поява симптомів:

 1. Больові відчуття. Інтенсивність і характер болю залежить від стадії онкологічного процесу. При ранніх стадіях біль не сильна і погодинна. При переході процесу в пізні стадії інтенсивність наростає, і біль набуває постійно виражений характер.
 2. Поява набряків в ногах і геніталіях. Відбувається в результаті поширення метастазів по організму через лімфатичні вузли і кровоносну систему. В результаті цього процесу погіршується відтік рідини від уражених онкологією органів. В результаті відбувається набряк (медичний термін – дисемінація).
 3. Гнійні і кров’яні виділення з області геніталій. При цьому не має значення швидкість і обсяги виділень. Вони можуть супроводжуватися різким запахом.
 4. Синдром хронічної втоми. Жінка не відчуває бадьорості навіть після тривалого за часом відпочинку.
 5. Втрата апетиту. Хвора змушує себе вживати їжу, не відчуваючи голоду.
 6. Підвищена температура протягом тривалого часу без присутності іншої симптоматики простудно-вірусних патологій. Температура субфебрильна (в межах 37,1-38 градусів за Цельсієм). Можливі прояви субфебрильної лихоманки (озноб).

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

При появі представленої симптоматики, як в окремо одиничних симптомів, так і в сукупному впливі на організм має сенс пройти медичну діагностику для того, щоб переконатися у відсутності онкології шийки матки.

Характеристика патології за стадіями розвитку

Будь злоякісний онкологічний процес складається з 4-х стадій розвитку. Кожен з етапів розвитку має чітку характеристику і відмінні риси від попередніх стадій розмірами пухлини і ймовірністю метастазування організму. Перший етап найбільш сприйнятливий до лікування, останній невиліковний.

перехідний етап

Перехідний етап мутації клітин від здорових до атиповим носить назву інтраепітеліальної неоплазії. При цьому відсутня сформований новоутворення, а змінилися клітини вистилають поверхневий шар тканини.

Перша стадія онкологічного процесу

G1. Перша стадія онкологічного процесу починається з моменту розростання атипових клітин і консолідації в онкологічний вогнище (пухлина) розмірами, що не перевищують 4 сантиметрів. Відбувається ураження слизової оболонки шийки матки – пухлина розростається і проникає вглиб пошкодженої тканини. Однак за кордону цервікального каналу не виходить. Відсутні ознаки метастазування.

На першій стадії під час проведення своєчасних лікувальних процедур ймовірність повного лікування становить 95%. При цьому можливо зберегти репродуктивні функції жінки.

Друга стадія онкологічного процесу

G2. На другій стадії відбувається поширення онкологічного процесу всередину порожнини матки. Страждає внутрішній епітелій маточного тіла (основний репродуктивний орган), але при цьому не зачіпаються тканини піхви і органів малого тазу. Метастазування організму не відбувається. Лімфатичні вузли не пошкоджені.

Але при поширенні онкологічного процесу, характерного для другої стадії, ймовірність виживання в довгостроковій перспективі і збереження здоров’я скорочується до 75%.

Третя стадія онкологічного процесу

G3. Пухлина демонструє значне зростання в розмірі. З’являються перші метастази в лімфатичну систему місцевих органів. Починається ураження тканин піхви і органів малого тазу, сечостатевої системи жінки.

Прогноз виживання і лікування від недуги скорочується до рівня в 35%.

Четверта стадія онкологічного процесу – термальна

G4. При запущеній формі карциноми шийки матки починають формуватися метастази у віддалених і ближніх органах, пошкоджені тканини піхви і органів малого тазу. Поширення метастазів викликає поліорганну недостатність, в тому числі дисфункцію життєво важливих органів людського організму. Метастази проникають в:

 • печінку;
 • нирки;
 • легкі;
 • серце;
 • головний мозок.

Залежно від локалізації метастазів розвивається супутня патологія, що відноситься до ушкодженого метастазами органу.

Відбувається розпад пухлини, пацієнтка починає спостерігати ознаки загальної інтоксикації організму. З’являються такі симптоми, як підвищення температури, нудота, блювота. Відбувається дисфункція центральної нервової системи.

Прогноз виживання при термальній стадії становить 5%.

Класифікація видів плоскоклітинної карциноми шийки матки

Класифікація залежить від ступеня диференціації патології. У медичній практиці можуть зустрічатися види:

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

 1. Високодиференційований рак (карцинома) – тип раку, при якому атипичность клітини мінімальна.
 2. Помірно диференційовані рак – являє собою проміжний етап між високо дифференцируемой карциномою і низько дифференцируемой. При цьому виникає ситуація, коли складно встановити початкове місце вогнища патології в зв’язку з тим, що спостерігається різна клітинна структура.
 3. Низькодиференційований рак – відмінність між здоровою і атипової кліткою спостерігаються на тканинному і клітинному рівнях. При формуванні онкології по Низькодиференційовані увазі можна робити найгірший прогноз виживання для пацієнта.

Застосовують класифікацію видів:

 • Плоскоклітинний зроговілий рак шийки матки – при цьому виді низькодиференційований карциноми спостерігається підвищена агресивність по відношенню до організму пацієнтки. Скупчення вогнищ атипових клітин розвивається з тенденцією до зроговіння клітин епітелію, розташованого під ним.
 • Плоскоклітинний незроговілий рак шийки матки – менша агресивність. Епітелій під вогнищами не переймається етап з зроговінням. Розвиток відбувається без зроговіння епітелію.

Для плоскоклітинного раку шийки матки характерні дві форми:

 1. Інвазивний рак. Форма супроводжується гострим запальним процесом при проникненні новоутворення через стінки шийки матки в порожнину органу, прилеглу тканину.
 2. Неінвазивна форма раку – пухлина не покидає межі шийки матки пацієнтки.
 3. Мікроінвазивний.

Проведення діагностики захворювання

Сучасні діагностичні методи дозволяють встановити наявність патологічного процесу онкологічного характеру на ранніх етапах розвитку патології. Діагностика для визначення онкології включає наступні методи:

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

 1. Аналіз крові (загальний і біохімічний). Одночасно проводиться дослідження крові на наявність в ній відповідних онкомаркерів.
 2. Гінекологічний огляд. Відповідне змінюється зовнішній вигляд епітелію шийки матки, і ймовірні сліди синців вкажуть гінеколога на наявність патологічних процесів, в тому числі і онкології.
 3. Кольпоскопія. Візуальний огляд шийки матки за допомогою спеціального оптичного приладу, що дозволяє детально розглянути епітелій всередині шийки матки.
 4. Біопсія. Здійснюється забір біоматеріалу тканини для проведення подальшого гістологічного дослідження, яке вкаже на наявність атипових клітин у зразках і підтвердить або спростує ракову природу новоутворення.
 5. Дослідження по Папаніколау – забір біоматеріалу ведеться за допомогою спеціального гінекологічного шпателя. Зібраний біоматеріал відправляють на гістологічний аналіз тривалістю 7 днів.
 6. Гістологія – лабораторне дослідження злоякісності клітин. Виявляється цитологічна картина патології.

Інші види діагностичних досліджень включають проби Шиллера і Хробака. Проба Шиллера передбачає використання розчину, що виділяє здорові клітини епітелію. У разі наявності онкології колір залишиться тим самим.

Проба Хробака передбачає механічний тиск на сумнівний ділянку тканини. Поява крові буде свідчити про наявність патологічного процесу. Також в діагностиці беруть участь микропрепарат і макропрепарат, суть яких в підсвічуванні зараженого епітелію.

Лікування плоскоклітинного раку шийки матки

Методи лікування безпосередньо залежать від стадії захворювання, поширеності метастазів, супутніх онкології патологічних явищ, загального стану здоров’я, віку пацієнта.

При перехідному етапі хвороби застосовуються різні методи неінвазивної або мало інвазивної терапії. Підсумковий варіант лікування призначається лікарем. Основне завдання полягає в збереженні функціональності репродуктивної системи жінки і в позбавленні від всіх онкологічних вогнищ. До таких методів можна віднести:

 1. Термальне вплив холодом (кріотерапія).
 2. Конізація пошкодженої шийки репродуктивного органу жінки.
 3. Інші методи на розсуд лікаря.

При першій стадії онкологічного процесу проводиться хірургічне втручання. Здійснюється резекція матки і лімфатичних вузлів навколо вогнища. Ця операція називається гістеректомією.

Після проведеної операції, під час якої будуть видалені основні осередки виникнення онкологічного процесу, призначається курс радіотерапії.

Мета радіаційного впливу полягає в остаточну зупинку поділу клітин атипового характеру.

Друга стадія раку характеризується поширенням онкологічного процесу в порожнину матки. З метою зменшення швидкості поширення атипових клітин з урахуванням ймовірності повного лікування від раку неінвазивними методами застосовується радіотерапія. Хірургічне втручання здійснюється відповідно до індивідуальних показаннями в рамках конкретного лікування.

На третій стадії застосовується променева терапія. Основний вид лікування – термінова операція. З урахуванням загальної статистики виживання при третій стадії раку мова про збереження репродуктивних властивостей не ведеться. З таким діагнозом живуть не більше 5 років.

Лікування при термальній стадії включає будь-які показання заходи:

 • хірургічне втручання;
 • радіотерапія;
 • хіміотерапія.

При цьому виділяється чітко поставлена ​​задача перерахованих методик – продовження життя жінки. Завдання вилікувати не варто. Виживання нижче 3%.

Плоскоклітинний рак шийки матки

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Плоскоклітинний рак шийки матки – злоякісна неоплазия, що формується з клітин плоского епітелію, які купують різну ступінь атипії. Плоскоклітинний рак шийки матки може носити «німе» перебіг. У клінічно виражених випадках виявляється кров’яними виділеннями, белями різного характеру, при запущеному онкопроцесу – болями в області таза, порушенням функції сечового міхура і прямої кишки. Патологія діагностується за даними вагінального огляду, ПАП-тесту, кольпоскопії, біопсії, визначення рівня онкомаркера SCС в крові. Методи лікування плоскоклітинного РШМ – хірургічні втручання (конизация шийки матки, трахелектомія, гістеректомія), хіміопроменева терапія.

Плоскоклітинний рак шийки матки – гістологічна різновид цервікального раку, що відбувається з багатошарового плоского епітелію, що вистилає вагінальну частину шийки матки.

У структурі інвазивного РШМ даний гістологічний тип діагностується в 70-80% випадків, в 10-20% зустрічається аденокарцинома шийки матки, в 10% – низькодиференційований рак, інші злоякісні пухлини шийки матки складають менше 1%.

Максимальна захворюваність плоскоклітинний рак шийки матки доводиться на жінок у віці 40-60 років.

Тривалий період «німого» течії призводить до того, що понад 35% випадків плоскоклітинного раку шийки матки діагностується вже в запущеній стадії, що робить негативний вплив на прогноз і результат захворювання. Розробка стратегії профілактики та проведення масового скринінгу жіночого населення на РШМ є пріоритетними завданнями практичної гінекології та онкології.

Плоскоклітинний рак шийки матки: причини, симптоми і лікування

Плоскоклітинний рак шийки матки

Однозначні причини виникнення плоскоклітинного раку шийки матки не визначені, однак на сучасному етапі досить добре вивчені фактори, що запускають процес малігнізації багатошарового плоского епітелію. В першу чергу, до таких факторів належить вірус папіломи людини (HPV), головним чином 16 і 18 типів, рідше – 31 і 33 типів.

У більшості випадків при плоскоклітинному раку шийки матки ідентифікується HPV-16. Серед інших вірусних агентів, що передаються статевим шляхом, роль онкогенів можуть грати вірус простого герпесу II типу, цитомегаловірус і ін.

Фоновими процесами, при яких в подальшому може розвиватися плоскоклітинний рак шийки матки, служать ерозія, ектропіон, поліп цервікального каналу, лейкоплакія, цервіцит і ін.

Крім цього, клітинному переродження сприяють і інші фактори: гормональні розлади, куріння, прийом імуносупресорів (глюкокортикостероїдів, цитостатиків), імунодефіцит.

Певну негативну роль відіграє травматизація шийки матки при багаторазових пологах, установці ВМС, проведенні оперативних втручань: абортів, діагностичних вискоблювання, діатермокоагуляції та Діатермоконізація тощо.

До групи ризику по виникненню плоскоклітинного раку шийки матки входять жінки, рано почали статеве життя, часто змінюють статевих партнерів, котрі нехтували методами бар’єрної контрацепції, які перенесли ЗПСШ.

Усередині даного гістологічного типу виділяють плоскоклітинний з зроговінням і плоскоклітинний без зроговіння РШМ. В мікроскопічному щодо плоскоклітинний зроговілий рак шийки матки відрізняється наявністю ознак кератинізації клітин – «ракових перлин» і кератогіаліновие гранул.

Епітеліальні клітини аномально великі, плеоморфние, з нерівними контурами. Митотические фігури представлені бідно. У препаратах неороговевающего плоскоклітинного раку шийки матки відсутні кератинові «перли». Ракові клітини переважно великі, полігональної або овальної форми. Відзначається їх висока мітотична активність.

Ступінь диференціювання РШМ може бути високою, помірною або низькою.

З урахуванням напрямку пухлинного росту розрізняють екзофітну, ендофітну і змішану форми плоскоклітинного раку шийки матки. Виразково-інфільтративна форма характерна для запущених стадій РШМ; зазвичай вона формується при розпаді і некрозі ендофітний зростаючої пухлини.

 

У своєму розвитку РШМ проходить чотири клінічних стадії. Також виділяють нульову, або початкову стадію (внутрішньоепітеліальний рак), при якій дивуються лише клітини покривного епітелію без інвазії в базальну пластинку.

 

Перша стадія підрозділяється на два періоди: мікроінвазивний рак з глибиною проникнення в строму до 3 мм (стадія 1А) і інвазивний рак з інвазією більше 3 мм (стадія 1В). Ознакою другої стадії служить поширення пухлинного процесу на тіло матки.

Третю стадію РШМ характеризує проростання пухлини в малий таз; при здавленні або обтурації сечоводу розвивається гідронефроз. Протягом четвертої стадії відзначається інвазія в пряму кишку і крижі, розпад пухлини, поява віддалених метастазів.

У нульовий і 1А стадії клінічні прояви РШМ, як правило, відсутні. У цей період діагностика плоскоклітинного раку шийки матки можлива під час планового обстеження у лікаря-гінеколога.

 

Надалі, у міру поглиблення інвазії і експансивного росту пухлини з’являється характерна патологічна тріада: білі, кровотечі і больовий синдром. Виділення зі статевих шляхів можуть мати різний характер: бути серозними прозорими або з домішкою крові (у вигляді «м’ясних помиїв»).

 

У разі приєднання інфекції або розпаду пухлинного вузла білі можуть набувати каламутний, гноєподібного характер і смердючий запах.

Кровотеча зі статевих шляхів при плоскоклітинному раку шийки матки розрізняються своєю інтенсивністю – від виділень, що мажуть до ациклічних або менопаузальних кровотеч. Найчастіше кровотечі мають контактна походження і провокуються гінекологічним оглядом, статевим актом, спринцеванием, напруженням при дефекації.

Больовий синдром при плоскоклітинному раку шийки матки також може носити різну виразність і локалізацію (в області попереку, крижів, промежини).

 

Як правило, він свідчить про занедбаності онкопроцесу, проростанні параметральной клітковини і ураженні поперекових, крижових або куприкових нервових сплетінь.

 

При проростанні раку в сусідні органи можуть відзначатися дизуричні розлади, запори, освіта сечостатевих свищів. В термінальній стадії розвивається ракова інтоксикація і кахексія.

Клінічно «німі» форми плоскоклітинного раку шийки матки можна виявити при проведенні кольпоскопії або за результатами цитологічного ПАП-мазка. Важливу роль в діагностиці грає ретельно зібраний гінекологічний анамнез (кількість сексуальних партнерів, пологів, абортів, перенесені ЗПСШ), а також виявлення високоонкогенних штамів ВПЛ в досліджуваному соскобе методом ПЛР.

При огляді в дзеркалах плоскоклітинний рак шийки матки визначається у вигляді папілломатозних або поліповидного розростання або виразкового освіти. Едофітние пухлини деформують шийку матки, надаючи їй бочкообразную форму. При контакті новоутворення кровоточить.

 

Для визначення стадії онкозахворювання і виключення метастазів в органи малого тазу проводиться дворучне вагінальне і піхвової-ректальні дослідження. У всіх випадках виявлення патологічно зміненої шийки матки в обов’язковому порядку проводиться розширена кольпоскопія, паркан мазка на онкоцитологию, прицільна біопсія і вишкрібання цервікального каналу.

 

Для морфологічного підтвердження діагнозу биоптат і зішкріб направляються на гістологічне дослідження.

Певну інформативність має визначення рівня SCC (маркера плоскоклітинного раку) в сироватці крові.

Методами уточнюючої діагностики плоскоклітинного раку шийки матки, покликаними оцінити ступінь поширеності неоплазии і допомогти у виборі оптимального методу лікування пацієнтки, служать трансвагинальное УЗД, КТ або МРТ малого таза, екскреторна урографія, рентгенографія легенів, цистоскопія, ректороманоскопія.

 

При плоскоклітинному раку шийки матки може використовуватися хірургічне, променеве, хіміотерапевтичне і комбіноване лікування. Вибір того чи іншого методу або їх поєднань визначається поширеністю і морфологічним типом пухлини, а також віком і репродуктивними планами пацієнтки.

 

При стадіях 0 – IA у жінок репродуктивного віку виконується конизация або ампутація шийки матки.

На стадіях IB-II оптимальний обсяг втручання – гістеректомія з верхньої третю піхви, іноді потрібне проведення неоад’ювантної хіміотерапії; в постменопаузі показано пангістеректоміі – видалення матки з аднексектомія.

 

При III-IV стадіях плоскоклітинного раку шийки матки стандартом є хіміопроменева терапія (променеве лікування + цисплатин), проте деякі автори допускають потенційну можливість оперативного лікування. При ураженні мочеотводящих шляхів може знадобитися проведення стентування сечоводу.

 

У функціонально неоперабельних випадках, обумовлених супутніми захворюваннями, призначається внутрішньопорожнинна променева терапія. При рецидивах РШМ показано виконання екзентерація малого таза, проведення паліативної химиолучевой і симптоматичної терапії.

Прогноз і профілактика

Після закінчення лікування динамічне спостереження за пацієнткою проводиться щоквартально протягом перших 2-х років, а потім раз на півроку до 5-річного терміну.

Якщо плоскоклітинний рак шийки матки виявлений на нульовій стадії, то своєчасно проведене лікування дає шанси на практично 100% одужання. Відсоток безрецидивной п’ятирічної виживаності при РШМ I стадії складає 85%, II стадії – 75%, III – менше 40%.

При IV стадії захворювання можна говорити лише про продовження життя, але не лікуванні. Рак кукси шийки матки розвивається менш ніж у 5% пацієнток.

 

Профілактика плоскоклітинного раку шийки матки полягає в проведенні масового і регулярного цитологічного скринінгу жіночого населення, диспансеризації жінок, що мають фонові і передракові захворювання шийки матки. Велику превентивну роль відіграє відмова від куріння, попередження ЗПСШ і проведення профілактичний вакцинації проти РШМ в підлітковому віці.

 

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *