Здоров'я

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Больовий синдром в області коліна властивий багатьом захворюванням. Часом він сигналізує про вікові патологіях, іноді відображає розвиток запального процесу. Лікування в залежності від виду проблеми може відрізнятися – часом людині допоможе тільки хірургічне втручання.

Зміст Показати

Кому притаманні болі в колінах?

Зазвичай хронічний больовий синдром в суглобах спостерігається у людей старше 50-60 років.

До цього віку у більшості вже є зміни хрящової тканини великих зчленувань кісток – вона стоншується, тріскається, висихає.

Але навіть закономірні дегенеративні порушення у ряду людей протікають швидше, висловлюючись яскравою симптоматикою. Спровокувати швидке прогресування суглобових хвороб можуть:

 • ожиріння;
 • Неправильне харчування;
 • Зловживання алкоголем;
 • куріння;
 • Спортивні травми;
 • Перевантаження ніг і т.д.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

У професійних спортсменів біль під коліном часто є вже в молодому віці. Їх суглоби зношуються через високі навантажень, особливо, у футболістів, хокеїстів, бігунів.

У групі ризику також перебувають люди, зайняті важкою фізичною працею, ті, хто переніс удари, переломи в минулому.

Відсутність спорту в житті також негативно позначається на стані суглобів, як і сидяча робота.

Причини болю під коліном

У здорової людини відчуття, що болить ззаду коліна з двох сторін, можуть виникати при високих і тривалих фізичних навантаженнях, а також при заняттях спортом у новачків. Патологічні ж причини болю під коліном ззаду властиві величезній кількості захворювань. Серед них виділяють різні групи патологій:

 • Поразки суглоба.
 • Хвороби навколосуглобових тканин.
 • Захворювання нервової, кровоносної системи.
 • Иррадиирующие болю, не пов’язані з коліном.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Сильний біль – чому виникає?

Найчастіше сильна, різка біль асоціюється з травматичним пошкодженням зони коліна. Дійсно, якщо мав місце факт удару, удару, падіння, побутової або спортивної травми, варто звернутися в травмпункт. Безпосередньо спровокувати сильну біль здатні такі травми:

 • Забій. Пошкодження м’яких тканин близько суглоба не викликає будь-якого серйозного дефекту кісткової тканини або зв’язок. Ззаду нога може боліти, якщо удар припав на дану частину коліна. Через деякий час на нозі можна помітити синяк, невеликий набряк.
 • Поразка зв’язок. Розрив, розтягнення зв’язок коліна – часта травма, яка виникає при стрибку, падінні, різкому повороті кінцівки. Симптоми – сильний больовий синдром, набряк під коліном, нестабільність становища суглоба, клацання, хрускіт.
 • Травма меніска. При зайвому додатку сили під час стрибка, удару меніск надривається, тріскається, може навіть повністю порватися. У порожнину коліна виливається кров, воно стає різко болючим, згинання-розгинання майже неможливі.
 • Пошкодження надколінка. В такому випадку біль буде, здебільшого, локалізуватися в передній частині ноги, але її іррадіація спостерігається і в підколінну ямку. Причина травми – різкий розворот, падіння на коліно. Складні переломи надколінка призводять до необхідності ендопротезування.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Різкі, сильні відчуття характерні і для ряду запальних захворювань. Наприклад, при гнійному бурситі або артриті, коли в порожнині накопичується запальнийексудат, біль під коліном може бути виснажливою, гострої, поєднується з вираженим набряком, почервонінням. Нога гаряча на дотик, через біль до неї неможливо доторкнутися. Підвищується температура тіла, страждає загальне самопочуття.

Ще одне неприємне захворювання – запалення лімфовузлів під коліном. Гнійний лімфаденіт викликає різкий біль ззаду суглоба, його причина – проникнення інфекції з ранок або з потоком крові з віддалених вогнищ. Оскільки лімфовузли в цій зоні «заховані» глибоко в тканинах, відразу поставити діагноз досить складно.

Багато років безуспішно боретеся з болями в суглобах? «Ефективний і доступний засіб для відновлення здоров’я і рухливості суглобів допоможе за 30 днів. Це натуральний засіб робить те, на що раніше була здатна тільки операція. »

Тягне біль в коліні – причини

Найбільш «популярна» причина регулярних тягнуть або ниючих болів – артроз. У 80% людей після 65 років є його ознаки, але не завжди вони виражені однаково. При артрозі поступово деформуються все хрящі коліна, в результаті з’являється нав’язливий больовий синдром.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Якщо тягне ногу під коліном ззаду, там же є припухлість, причиною може бути кіста Бейкера. Зазвичай вона виникає після травми, частіше є у спортсменів.

При запаленні синовіальної оболонки остання втрачає міцність, а всередині неї починає вироблятися багато запального ексудату. Накопичується рідина під коліном, в підколінної ямці – з’являється кіста.

Вона може бути безболісною, але періодично запалюється і викликає больовий синдром. Великі кісти призводять до хронічних неприємних відчуттів – вони здавлюють судини, нерви.

Ще одна патологія, що супроводжується ниючими проявами – кіста меніска. Це – доброякісна пухлина в задній зоні меніска. Вона викликає болю при згинанні ноги, коли починає тягнути на задній частині коліна. Для виявлення патології доведеться пройти рентген або КТ – візуально вона не помітна.

Біль при ходьбі і спереду суглоба

Якщо больовий синдром посилюється при ходьбі, крім травми його причиною можуть стати такі захворювання:

 • Тендиніт. Запальний процес зазвичай розвивається в сухожиллі на тлі постійних мікротравм, плоскостопості, деформацій ноги. Типові ознаки – больовий синдром «на погоду», обмеження рухливості ноги, посилення відчуттів при спробі руху. При загостренні нога припухає, набрякає, шкіра може бути гарячою на дотик.
 • Синовит. Запалення синовіальної оболонки коліна призводить до різкого болю в гострій стадії, яка сильно заважає пересуватися, та й в спокої проявляє себе стисканням, тиском. Зазвичай синовит поєднується з артритом суглоба.
 • Будь-який вид артриту, особливо, інфекційний та ревматоїдний, завжди підсилюють важкі відчуття при ходьбі. У самій гострій стадії больовий синдром дуже виражений і в спокійному стані, і навіть вночі.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Коли є біль під коліном спереду, її причини можуть бути аналогічними описаним вище, адже часом хворий не може точно вказати джерело відчуттів. Крім іншого, спровокувати регулярні симптоми може слабкість медіальної головки (атонія). Якщо не лікувати це стан, воно призводить до хондромаляція чашечки коліна, при якому остання пошкоджується і руйнується.

Нервові і судинні проблеми

Часом болить нога під коліном ззаду через захворювання, які пов’язані з органами опорно-рухового апарату. Так, нервові патології теж можуть викликати неприємні прояви. До них відноситься запальний процес в великогомілкової нерв.

Нерв розташовується в зоні ямки під коліном, якщо він запалюється, то спостерігається різкий больовий синдром по задній частині ноги. Він посилюється при розгинанні і згинанні суглоба, ходьбі, іррадіює в стопу, ікру.

 

У важких випадках біль схожа на електричні розряди, спостерігається набряк і почервоніння шкіри.

 

Чому болить під коліном, якщо всі описані патології виключені? Часом причина в судинних проблемах:

 • Аневризма артерії. Рідкісна патологія з тягнуть і пульсуючими відчуттями. Через розшарування стінок посудину починає вибухати і приводити до здавлення нервових корінців. Набряк буває помітний тільки при великій аневризмі.
 • Варикоз. Навіть початкові стадії ураження підколінних вен можуть викликати неприємні відчуття, особливо, вечорами, при втоми ніг.
 • Тромбоз вени під коліном. Якщо у людини є варикоз, існує ризик тромбозу – появи тромбу в поверхневої або глибокої вени. Паралельно спостерігається припухлість під коліном, сильний біль в ікрі, гомілки, часом – посиніння, почервоніння ноги.
 • Іноді судинні болю з’являються у підлітків при швидкому зростанні. Зазвичай, якщо дитина здорова, такі відчуття проходять у міру дорослішання.

 

Лікування больового синдрому

Самостійно встановити, що це – біль під коліном ззаду, чим вона викликана, неможливо. Після діагностики пацієнтові буде призначений ряд медикаментів і процедур. Метою терапії є недопущення руйнування суглоба, поліпшення якості життя і зупинка прогресування захворювань.

З ліків при болю в задній частині коліна зазвичай рекомендують:

 • Нестероїдні протизапальні засоби проти болю, набряку;
 • Гормональні уколи (кортикостероїди) при сильному больовому синдромі, при ревматоїдному артриті;
 • Хондропротектори для відновлення тканини хряща;
 • Антисептики, антибіотики при наявності інфекції в порожнині коліна;
 • Міорелаксанти для розслаблення м’язів, від спазму.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

У разі нещасного випадку лікування зводиться не тільки до знерухомлення, нанесення знеболюючих мазей, прикладання льоду. Часом людині потрібна пункція для відкачування крові, рідини з порожнини суглоба.

Промивання суглоба доведеться робити і при наявності там гною, адже інакше хвороба може перейти на важку стадію.

У самих запущених випадках допоможе ендопротезування, щоб людина знову зміг самостійно ходити.

Тягне біль в колінному суглобі при русі: симптоми, причини і лікування

Тягнуть болі в задній частині колінного суглоба мають масу причин. Виявити провокуючий фактор може бути важко внаслідок складної структури цієї ділянки зчленування. Якщо виявити патологію, можна вирішити, що робити, і швидко впоратися з больовим синдромом.

Особливості болю в підколінної області ззаду

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиДно підколінної западини створено стегнової кісткою, м’язами і зв’язками. У нижній і верхній частині розташовані сухожилля і м’язи стегна і гомілки. У самій ямці знаходяться нервові волокна і лімфатичні вузли – зосередження лейкоцитів, що попереджають проникнення інфекційних агентів.

Подібна складна структура ускладнює виявлення патології при зовнішньому огляді.

Дегенеративні зміни можливі в будь-якому з відділів підколінної області, при цьому локалізацію хворобливих відчуттів визначити складно.

Причини больових відчуттів

У дитини больовий синдром пояснюється процесами зростання. Якщо ж тягне під коліном ззаду у дорослого, причини криються в серйозне захворювання або є наслідками неправильного способу життя. В першу чергу, слід виявити можливі патології і з’ясувати, чим лікувати їх.

Варикозне розширення вен

Хвороба проявляється в результаті того, що кров з працею протікає через вени, вони виростають в обсягах, що буває видно неозброєним оком. Але не тільки роздувся судини і пігментні плями характерні для недуги. При варикозному розширенні вен тягне ногу під коліном ззаду і ікру, кінцівку зводить.

Терапія направлена ​​на усунення причини патологічного процесу і зміцнення стінок кровоносних судин. З цією метою застосовують склеротерапію – введення судинозвужувальних ліків.

 

На початковій стадії хвороби допоможуть місцеві препарати: гепариновая мазь, «Веносан», «Троксерутин», «Ескузан», «есцин».

 

У важких випадках використовується хірургічний метод видалення проблемних ділянок варикозних вен – флебектомія.

травма меніска

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиПри підвищених спортивних навантаженнях і сильних ударах реально травмувати як зовнішній, так і внутрішній меніск. При цьому крім болісних відчуттів в області коліна виникає набряк.

При розриві з’являється різкий біль, встати на ногу неможливо. Цю травму складно виявити, найчастіше потрібна артроскопія – діагностичне оперативне втручання із застосуванням ендоскопа. У процесі дослідження можливе проведення резекції травмованих тканин.

При невеликому пошкодженні допоможуть нестероїдні протизапальні фармпрепарати «Диклофенак», «Кеторолак», «Ібупрофен», «Найз», «Моваліс», «Німесулід». У складних випадках потрібно меніскектомія і установка трансплантата.

кіста меніска

Внаслідок розростання кісти в задньому розі меніска людина страждає через наступних симптомів:

 • тягне в задній частині коліна;
 • руху скуті;
 • німіє нога.

Пухлина є наслідком надмірного навантаження на колінні зчленування: такий вид патології діагностується у професійних спортсменів і танцюристів.

Консервативне лікування полягає у вживанні протизапальних і знеболюючих медикаментів. Слід обмежити фізичну активність. При відсутності позитивних результатів хворому проводять операцію. Ліквідацію травмованих ділянок здійснюють за допомогою ендоскопічної артроскопії.

кіста Бейкера

Хвороба характерна для людей після сорока. Полягає в запальному процесі суглобової оболонки. Може розвинутися і внаслідок травми. При цьому відбувається накопичення рідини, що утворює припухлість нижче коліна ззаду. Кіста віджимає судини і нейроокончанія, викликаючи біль і здерев’яніння ніг.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиНа перших етапах можуть бути корисні:

 • уколи ліків проти запалення;
 • обмеження фізичної активності;
 • щільні перев’язки;
 • відкачування зайвої синовіальної рідини.

Якщо ж хвороба перейшла на більш пізній етап, необхідно хірургічне втручання, найчастіше артроскопія.

Запалення підколінних лімфовузлів

Хворобливі відчуття тягне характеру бувають спровоковані розростанням лімфовузлів при гострому запаленні – лимфадените. Додаткові симптоми недуги:

 • лихоманка;
 • головний біль;
 • слабкість;
 • зростання температури.

Під терапією лімфаденіту мається на увазі постільний режим, прийом антибіотичних засобів, застосування місцевих протизапальних препаратів (іхтіоловая мазь, лінімент Вишневського, «Диклофенак», «Кетопрофен», «Пироксикам»). Корисні фізіопроцедури, що допомагають в лікуванні болю в коліні: електрофорез, гальванізація, УВЧ.

тендиніт

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Запалюються сухожилля колінної чашечки і навколишніх тканин. Захворювання вражає професійні спортсмени і люди з малорухливим способом життя. Викликати недуга можуть як запалення, так і ревматоїдні патології. Крім болю, що тягне симптоми виражені у вигляді почервоніння і припухлості.

Тендиніт можливо вилікувати і без оперативного втручання. Необхідно иммобилизовать пошкоджену кінцівку і приймати нестероїдні протизапальні медпрепарати. При бактеріальної природі запального процесу до терапевтичного курсу додають антибіотики.

тендовагініт

Запальний процес зачіпає сухожилля і охоплює його оболонку. На противагу до тендиніту, від цієї недуги страждають жили, у яких є м’який канал зі сполучної тканини. Виражається болями, зростаючими в процесі руху. Може виникнути в результаті постійного перевантаження, травми або інфекції.

Для терапії застосовують засоби проти запалення загального і місцевого впливу. Якщо приєдналася бактеріальна інфекція, необхідні антибіотичні ліки. У складних випадках проводять операцію з відкачування гною.

Поразка великогомілкової нерва

Травмування коліна, компресія нижньої кінцівки, нестача поживних речовин, цукровий діабет здатні спровокувати пошкодження великогомілкового нерва. Присутність патології можна виявити за такими симптомами:

 • обмеження рухливості стопи;
 • зменшення сприйнятливості гомілки;
 • пекучий біль ззаду за коліном.

Неприємні відчуття посилюються судомами.

Терапія невропатії полягає в використанні знеболюючих медикаментів і засобів проти спазмів, вітамінних комплексів і антидепресантів, лікувальна фізкультура, фізіопроцедури, акупунктура, масаж.

Болі під коліном ззаду у дітей

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиТягнуть болі під колінним суглобом ззаду відзначаються здебільшого в підлітковому віці, коли дитина різко починає «тягнутися вгору». М’язова маса з сухожиллями не встигають пристосовуватися до видоизменяющимся параметрам скелета, що служить причиною для прояву неприємних відчуттів з протилежного боку колін, скутості в рухах. Від підлітка можуть надходити скарги, що у нього зводить праву або ліву ногу.

Хворобливі відчуття тут не говорять про порушення опорно-рухового апарату, швидше за все, це означає вікові зміни. Але можливі й патологічні причини:

 • зміщення колінної чашечки;
 • запальні недуги;
 • розтягнення, розриви зв’язок і сухожиль.

Читайте також:   Мазь від бурситу (ліктьового суглоба та інших)

Якщо болить сильно, або неприємні відчуття не зникають протягом тривалого часу, потрібно провести обстеження в медичному центрі. Якщо ж справа в інтенсивному зростанні, потрібно налагодити повноцінне харчування, щоб в організм надходили всі необхідні елементи. У меню повинні бути овочеві страви, яйця, рослинні масла, гречана каша, молочні продукти, риб’ячий жир і нежирне м’ясо.

Провокуючі фактори появи болю

Існують причини фізіологічного характеру, що пояснюють, чому у людини тягне і смикає під коліном.

Дисбаланс мікроелементів в організмі

Біль може бути пов’язана з недоліком в організмі цінних речовин. Дефіцит виникає внаслідок:

 • прийому фармпрепаратів, які виводять мінеральні речовини з тканин;
 • убогого раціону / дієти;
 • вагітності.

Вихід – налагодити збалансоване харчування і приймати комплекси вітамінів і мінералів за рекомендацією лікаря.

Надмірні фізичні навантаження

Тягне біль в коліні може виникати в результаті надлишкових або надто інтенсивних фізичних навантажень. Не варто в заняттях спортом йти на рекорд. Реально оцінюйте свої сили або знайдіть хорошого тренера.

підняття тягарів

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиЗайва вага причина болю в колінах

Не обов’язково бути важкоатлетом і виконувати присідання зі штангою на плечах, щоб пошкодити колінний суглоб надмірними навантаженнями. Звичайна людина після тривалого перетягування ваг з таким же успіхом може виявитися на прийомі у лікаря. Це стосується і огрядних людей – адже тяжкість своєї ваги вони носять на собі постійно.

стояча робота

Тягне біль в коліні може бути результатом тривалої ходьби або роботи стоячи. Потрібно обов’язково робити перепочинку – посидіти або зробити кілька вправ розминок.

Малорухливий спосіб життя

Слідкуйте за необхідним рівнем фізичної активності: гіподинамія призведе до руйнування суглобів, як і зайва фізична активність.

Рекомендації з профілактики

Мінімізувати ризик патологій допоможуть наступні поради:

 • Чи не налягайте на жирне, солоне, смажене, фастфуд.
 • Нормалізуйте вага.
 • Відмовтеся від шкідливих звичок.
 • Виснажує себе фізичними навантаженнями.
 • Вибирайте щадні види активності, в ідеалі, йогу або плавання.

При фізичній роботі необхідно не менше, ніж двічі на рік, проходити профілактичні огляди.

Якщо на болі ззаду коліна не звертати увагу, що викликав їх недуга перейде в хронічну форму. Це призведе до тяжких наслідків, аж до інвалідності. При перших же підозрах на хворобу необхідно пройти медобстеження.

Біль в коліні позаду при ходьбі, ніж лікувати

Практично будь-яка людина хоча б раз у житті відчував біль у литках, яким іноді можуть супроводжувати судоми і набряки. Однак причини, за якими ці болі виникають і як з ними швидко впоратися, мало хто знає.

Люди, які вважають, що причиною хворобливих відчуттів в литках може бути тільки розтягнення, сильно помиляються. Для того, щоб позбутися від цих болів необхідне комплексне лікування, а воно можливе тільки в тому випадку, якщо будуть з’ясовані причини їх появи.

Пропонуємо дізнатися про те, чим може бути викликана біль в нозі під коліном ззаду в ікрі.

Причини литкового болю

Це дуже небезпечне захворювання судин, що вимагає невідкладного лікування. Якщо під час його не виявити і не вилікувати, то людина може померти.

У чому ж воно полягає? На стінках судини утворюється невеликий тромб. Якийсь час він існує на них.

Небезпека полягає в тому, що він в будь-яку хвилину може просто відірватися, внаслідок чого може статися закупорка вен, а вона, в свою чергу, може привести до смерті людини.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Якщо біль під коліном ззаду в ікрі виникає в міру наближення настання ночі, то, скоріше за все, це пов’язано з варикозним розширенням вен. Ця хвороба ніг у людей зустрічається досить-таки часто. Хоч біль при цьому і не гостра, але все ж вона може значно порушити звичний ритм життя людини.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити варикоз – причина болю під коліном ззаду

 1. Через перенапруження м’язів ніг.

Біль в литках з’являється, найчастіше, в теплу пору року, тобто навесні або влітку. Це пов’язано з тим, що люди в цей період часу починають часто гуляти, багато ходити, а також намагаються привести своє тіло в порядок. Багато хто забуває, що не можна починати заняття відразу ж з важких вправ.

Треба якийсь час вдіяти легкі фізичні вправи, щоб підготувати м’язи ніг до більш важким навантаженням. Недотримання цього правила може призвести не тільки до розтягування м’язів, але і до проблем з іншими системами організму, наприклад, з серцем.

Якщо больові відчуття під коліном ззаду з’явилися раптово, то це може говорити про те, що порвалися зв’язки. Однак це трапляється рідко.

 

Корисна стаття: Бурсит колінного суглоба, лікування в домашніх умовах

 

Це поширене в наш час захворювання хребта. Воно має на увазі під собою запалення нерва, що знаходиться в його крісло. Він то і віддає біль в ікри. Страждають від цієї недуги літні люди.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиСхема: ішіас – причина болю в нозі

Біль виникає в ікрі або правою, або лівої ноги. На двох відразу вона з’являтися не може. Як правило, вона стає сильнішою під час руху. У людей, що мають це захворювання, стопи здаються постійно холодними. Лікувати це недуга необхідно комплексно. У деяких випадках лікування повинно проводитися в стаціонарі. Зустрічається ця хвороба, в основному, у людей в похилому віці.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робитиФото ніг хворого атеросклерозом

Біль в литках може виникнути і через малорухомої роботи, так як внаслідок неї відбувається застій в крові.

Також почитайте: Біль у суглобах при заняттях спортом

 1. Через неврологічних хвороб.

Саме неврологічне захворювання може перебувати де завгодно, але віддавати при цьому в ікру однієї будь-якої ноги. Біль при ньому приступообразная.

 1. Через запалення м’язів литок (миозита).

Виникає, як правило, через травми. Легко діагностується, але важко лікується. Так, наприклад, визначити наявність цього захворювання можна шляхом пальпації.

Якщо воно є у людини, то легко можна буде намацати вузлики, що знаходяться в м’язі ікри.

Щоб позбутися від цієї недуги, від людини потрібно зменшити рухову активність, пройти курс фізіотерапії, а також пити ліки, призначені лікарем.

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Що робити для того, щоб зменшити литковий біль під коліном

Якщо у вас сильно болить ззаду ноги під коліном, то:

 • змініть положення тіла;
 • розітріть м’яз литки
 • встаньте босими ногами на холодну підлогу і прикладіть до хворого ділянці вологий рушник на 15 хвилин.

Біль у нозі під коліном ззаду в ікрі може бути викликана різними захворюваннями, тому слід своєчасно звернутися до лікаря. Якщо будете стежити за здоров’ям ніг, то зведете до мінімуму ймовірність сильних і непередбачуваних болів. Бережіть себе і дбайте про ногах в першу чергу!

Читайте також:   Чи можна їсти помідори при подагрі?

Тягне під коліном ззаду: причини чому болить нога

Коли люди відчувають біль і відчувають, що ззаду під коліном щось тягне, багато хто не надає цьому належної уваги і зовсім не намагаються виявити причин такого стану. Однак такий на вигляд незначний симптом може бути першим сигналом складної патології.

Що може хворіти в підколінної ямці?

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Коли тягне під коліном ззаду, це не означає порушення суглобів, а вказує на запалення підколінної ямки, що знаходиться позаду коліна. У тягнуть болю може бути безліч причин, і визначити фактор-провокатор може бути ускладнене через складну будову підколінної ямки.

Дно ямки – це внутрішня поверхня стегна і задня частина суглоба, все це закрито м’язовою тканиною і сухожиллями. У центрі знаходяться нервові волокна і кровоносна система коліна. Для захисту від бактеріальної інфекції і травм ця складна конструкція покрита жировим прошарком.

Пошкодження будь-якій частині системи може привести до болів, але розпізнати справжню причину дуже важко. Правильно проведена діагностика з використанням новітніх розробок в медицині дозволяє точно встановити діагноз, а ось тільки зовнішній огляд не зможе виявити осередок захворювання.

Чому болить під коліном?

Найчастіше болі списують на забій, старі травми і не вважають за потрібне звертатися до фахівців, таке ставлення може призвести до ускладнень.

Болі у зростаючого організму зазвичай не є ознаками порушень роботи опорно-рухової системи, швидше за все, це означає вікові зміни. Але якщо болі мучать довгий час, варто перевірити стан організму дитини.

Для довідки! Однією з причин болю, що тягне може бути нестача в організмі мікроелементів, що призводить до накопичення мінеральних солей.

 

Надлишок солей заважає нормально функціонувати. Найчастіше така проблема виникає у вагітних жінок, тому що їм необхідна більша кількість вітамінів і мікроелементів для підтримки нормального розвитку дитини.

 

Але так само тягне біль говорить про небезпечні травмах або запаленні:

 • пошкодження або кіста меніска;
 • защемлення нервів;
 • кіста Бейкера;
 • тенденіт;
 • запалення лімфовузлів;
 • остеопороз;
 • порушення в кровоносних судинах;
 • плоскостопість;
 • остеохондроз.

Зайва вага може бути наслідком виникнення болю. Тендітні кістки не справляються з навантаженням, поступово починається руйнування колінної чашечки, як основний опорної системи в організмі.

Що таке КТ і навіщо його призначають при болях в коліні?

кіста Бейкера

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Захворювання полягає в запаленні синовіальної оболонки, порушується її цілісність і накопичується зайва кількість суглобової рідини. Вона викликає зайвий тиск на сухожилля. В підколінної ямці можна виявити невелике ущільнення, яка не зникає при згинанні і розгинанні ноги.

Так само захворювання супроводжується наступними проявами:

 • сильним набряком;
 • онімінням;
 • поколюванням.

Лікування складається з усунення зайвої рідини, ін’єкцій протизапальних засобів і носіння м’якого бандажа. Найчастіше діагноз ставиться пацієнтам у віці старше 40.

пошкодження меніска

Меніск – це хрящова прокладка, вона виконує стабілізуючу функцію коліна. Його пошкодження викликає сильне і різке обертання голеностопа, надмірне навантаження на суглоб. Такий вид болю говорить про відрив меніска з задньої внутрішньої сторони.

Лікування можливо тільки хірургічними методами, після яких обов’язково носіння еластичного бинта до повного відновлення. Курс реабілітації займає до півроку.

кіста меніска

Освіта кісти в задній частині викликає тягне біль при ходьбі. Крім кісти біля бокових зв’язок утворюється рідина в порожнині коліна. Найчастіше викликано сильними навантаженнями на коліна і недостатнім харчуванням хрящових тканин.

Спочатку проводиться медикаментозне лікування для зняття запалення, якщо воно не дає належних результатів, хірургічно видаляються ділянки пошкодженого меніска.

Варикозне розширення вен

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Це досить поширене захворювання, воно полягає в розширенні вен через сильний кров’яного потоку і слабкого тонусу вен. Супроводжується не тільки тягне болем, але і опуклістю вен в нижній частині кінцівки, судомами.

Недуга виникає через сильні навантажень, серце перекачує велику кількість крові, з яким не можуть впоратися стінки судин.

Лікування не викликає складнощів. В основному полягає в використанні мазей і кремів для зміцнення вен. На пізніх стадіях необхідно хірургічне втручання і носіння тягнуть пов’язок.

лімфаденіт

Біль може виникнути через запалення лімфатичної системи, але це досить рідкісне явище. Відбувається їх збільшення, що і викликає біль. Також захворювання супроводжується підвищеною температурою тіла, болем у голові і слабкістю.

Лікування складається з вживання антибіотиків і ліків протизапальної дії. Проводяться різна фізіотерапія: електрофорез, лікування ультразвуком.

Для довідки! Щоб не викликало біль в коліні, терапевтичні заходи супроводжується зменшенням навантажень на коліно.

Захворювання сухожиль і зв’язок

Навколосуглобових тканини часто є причиною того, що тягне ногу ззаду коліна. Зайві навантаження протягом довгого часу, постійно повторювані рухи викликають набряк. Зв’язки і сухожилля збільшуються в своїх розмірах і затискаються. В ході чого починається запалення, виникають бурсити. Може розвиватися тендиніт.

Чому хрустять коліна при присіданні?

тендиніту

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Тендиніт – запалення сухожильной сумки або сухожилля. Запалення так само поширюється на прилеглі до сухожилля м’язи. Тендиніт розрізняють хронічний і гострий. Розвиток захворювання може бути викликано паразитами, але найчастіше це травми і підвищене фізичне навантаження.

Загальна симптоматика:

 1. Біль задньої частини коліна, в нерухомому стані біль не відчувається.
 2. Почервоніння області запалення.
 3. Хрускіт в колінах під час руху.
 4. Невелика опухлість на вогнищі захворювання.

Важливо правильно поставити діагноз, так як багато захворювань опорно-рухової системи мають схожі симптоми, від цього залежить терапія. Лікування полягає в фізіопроцедурах, застосуванні НПЗП, ін’єкцій стероїдних препаратів.

Важливо! При гнійному тендините проводиться операція з викачування гною.

тромбофлебіт

Тромбоз підколінної вени виникає через утворення тромбу в вені підколінної ямки. Наслідком є ​​уповільнений кровотік або зовсім його зупинка.

Точних причин розвитку захворювання не встановлено. Найбільше проявляється симптом – біль, що тягне під коліном, але так само можливі такі наслідки:

 • набряк;
 • синюшність ноги;
 • збліднення кінцівки.

Уражена кінцівка може бути холодніше через недостатнє надходження кровотоку. Часткове прояв варикозу.

Лікування полягає в хірургічному видаленні тромбу – ендоваскулярної балонної тромбоекстракціі. Після операції надаватися еластичний бандаж. Ефективних і швидких поліпшень можна домогтися тільки при негайної реакції на симптоми захворювання.

остеохондроз

Тягне ногу під коліном ззаду і ікру нижче: можливі причини, що робити

Викривлення хребта поширюється все більше через сидячого способу життя, неправильного положення спини. При цьому недугу біль проявляється не тільки під коліном, а й в поперековому поясі. Можливе виникнення судом.

Внаслідок неправильного положення хребта затискаються нерви попереку, стегна або шиї, але біль все одно буде віддавати в ноги. Лікування можливо тільки під керівництвом фахівця.

Тягне біль під коліном ззаду є симптомом багатьох захворювань опорно-рухового апарату, щоб виключити або підтвердити їх наявність слід провести ґрунтовну діагностику. Вчасно надана допомога – запорука зменшеного прояви ускладнень.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *