Здоров'я

Виділення після кесаревого розтину: терміни і характер лохій, норма і ознаки відхилень

Незалежно від процесу дітонародження – природним чи шляхом відбувалися пологи, або методом полостного хірургічного втручання, в обов’язковому порядку будуть спостерігатися післяпологові виділення, або лохії. І поки не відбудеться повне вимивання накопичився шлаку з маткових труб, з піхви буде відбуватися виділення слизисто-кривавих сгустков.Временной проміжок того, як довго можуть йти виділення після кесарева – суто індивідуальний чинник . Він безпосередньо пов’язаний з відновлювальних процесом всередині маткі.Ето і практично її двадцятикратне зменшення, і повна регенерація тканин.Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняАле перед тим, як внутрішній епітеліальний шар матки почне своє відновлення, йому необхідно очистити поверхню рани, відторгнути частинки плаценти і відмерлого епітелію, що не віддаленого при проведенні операції.

Зміст Показати

Скільки після кесаревого розтину тривають виділення

Період відходження післяпологового секрету складається з чотирьох, поступово змінюють один одного етапу.Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхилення

 1. Післяопераційний, тривалістю близько тижня . При нормальному перебігу процесу спостерігаються об’ємні яскраво-червоні, бордові і навіть червоні маси, що містять криваво-слизові згустки.
 2. Через 7-8, можливо, 10 днів після пологів , настає другий етап. Він супроводжується малооб’ємними мажучі лохіями коричневого відтінку. Кривавих згустків не спостерігається, а кров’янисті субстанції можуть бути присутніми тільки у вигляді невеликих вкраплень.
 3. Третій, і найтриваліший етап, протяжністю близько 4-5 тижнів . Кількість малоактивних виділень незначне, і, тим не менш, вони щодня, але злегка «мажуть». Наявність кров’яних прожилок практично відсутня, а відтінок відторгається субстанції стає коричневим. Через місяць лохії набувають жовтуватий колір. Це говорить про те, що до роботи по відновленню слизової підключилося величезна кількість лейкоцитів, щоб запобігти можливому бактеріальне ураження молодий епітеліальної тканини маткової стінки.
 4. Поява прозорого слизу свідчить про те, що внутрішній шов після проведеної операції зарубцювалися, і внутрішньоматковий післяпологовий відновлювальний процес завершився.

В цілому, період фізіологічного скорочення, включаючи рубцювання внутрішнього шва і регенерацію слизової матки, може скласти від семи до дев’яти тижнів. Це саме той термін після кесарева, скільки тривають виділення при нормальному загоєнні, без відхилень або патологій.

відхилення

Кожен організм – індивідуальний, і тривалість відновного післяпологового періоду у кожної жінки іноді може не збігатися із статистикою. За середніми показниками термінів відходження лохій, нормою вважається період від 7 до 9 тижнів. Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняАле якщо у жінки на шостому тижні після хірургічного втручання повністю припиняється висновок післяпологового секрету , або, навпаки, на 10-му тижні ще триває вагінальний вихід мас, і при цьому не спостерігається змін складу, відтінку, густоти, або прояви неприємного запаху, то це не рахується приводом для занепокоєння. Але повідомити лікаря про подібні відхилення все-таки необходімо.О будь-які зміни стану або зовнішнього вигляду лохий, відмінних від норми, необхідно негайно звернутися за допомогою до фахівця.

патології

 • Тривалість першого етапу перевищує тижневий термін.
 • Раптове припинення рясно виділяються лохій.
 • Тривалість лохий менше п’яти тижнів, а також їх протяжність більше 10-ти тижнів після кесарева.
 • Малий обсяг виділяється субстанції.
 • Рясний висновок секреції, протяжністю до 8 тижнів від моменту дітородіння.

Кожен з пунктів таїть в собі певну частку небезпеки. Так, необхідно контролювати, скільки йдуть після кесаревасеченія кров’янисті виділення і їх обсяг. Мала кількість може свідчити про те, що відмерлий ендометрій (з різних причин) не може вийти з організму. Причини застою повинен встановити лікар, оскільки великий ризик нагноєння НЕ відірваної субстанціі.Длітельние виділення можуть свідчити про початок ендометриті або іншого інфекційного процесу, який влучив у черевну порожнину. Небезпечним станом вважається раптове припинення виділень , настає пауза, і після нетривалої перерви, буквально в кілька днів, знову утворюються лохії. Така картина вказує на патологічні відхилення від процесу відновлення матки.

Характер лохій, або які повинні бути виділення після кесаревого розтину

За весь час післяпологового відновного періоду в характері виділяється субстанції відбувається цілий ряд змін. Спочатку лохії відходять рясно, і виглядають, як кров’янисті згустки. Це пов’язано з тим, що вся внутрішня поверхня матки – велика відкрита кривава рана.

Проісходящій процес загоєння сприяє характерних змін, і лохії набувають слизоподібною вид з включеннями з відмерлої епітелію і іншого післяпологового шлаку.Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхилення

Які в нормі повинні бути виділення після кесарева

Наявність крові, а також згустків в лохіях протягом тижня, поступово припиняється за 7-8 днів . Це вважається нормою. Якщо в виділяються з піхви масах спостерігається домішка слизу, це теж вважається нормальним явищем, оскільки слиз є продуктом життєдіяльності плода всередині утроби.Спустя місяць після операції, лохії повинні придбати рожевий колір, що говорить, що процес загоєння близький до закінчення, але ще повністю не завершений . До закінчення 7-8 тижні колір лохий змінюється на коричневий, і вони по консистенції нагадують звичайні менструальні виділення.

відхилення

З’являється «раптом», через місяць після оперативного втручання яскраво-рожевий відтінок виділяється з піхви субстанції, може стати наслідком ранніх інтимних відносин, коли травмується тонкий шар молодого епітелію.

патології

 • З настороженістю потрібно поставитися до водянистим, майже прозорим виділенням . Подібне явище властиве при порушеннях кровообігу, коли виходить транссудат – рідкий секрет лімфатичних і кровоносних судин.
 • Неприємний запах прозорих лохий, який чи тухлою рибою , свідчить про те, що у жінки розвивається гарднерельоз – дисбактеріоз піхви. Це найхарактерніший симптом захворювання.
 • Найнеприємнішими, які вимагають негайного лікування, вважаються гнійні виділення . Вони виникають при інфекційному запаленні слизової, і їм властивий вельми неприємний запах. Як правило, виділяється субстанція пофарбована в жовтувато-зеленуватий колір, загальний стан пригнічений і супроводжується субфебрильною температурою. Жінка відчуває біль в нижній частині живота, яка при напрузі віддає в промежину.

відтінок

Про перебіг процесу загоєння і відновлення матки можна судити по відтінку стікали мас в цілому. Відразу після хірургічного втручання – лохії криваво-червоного кольору. А практично в кінці відновного періоду вони починають набувати коричневі відтінки. Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняЗакінчується процес відновлення маткової стінки після пологів мажущейся субстанцією, що вельми нагадує звичайні місячні. Тільки тривалість таких «місячних» становить близько двох місяців, а не кількох днів. Жовті вагінальні виділення після кесарева свідчать багато про що:

 • Про нормальному загоєнні кажуть мізерні блідо-жовтуваті виділення з властивим секрету запахом, протяжністю 14-21 день.
 • Також вважаються нормою чорні безболісні і нетривалі лохії, які исторгаются відразу після хірургічного втручання. Вони пов’язані з гормональним зміною крові після дітонародження. Але якщо подібне явище спостерігається через деякий проміжок часу після операції, його вже вважають відхиленням від норми.
 • Виділення яскраво-жовтих лохий , ближче до помаранчевого кольору, з домішкою зелені і неприємного гнильного запаху, говорить про початкову стадію ендометриту.
 • Рясна жовта слиз в виділеннях вказує на запущену форму ендометриту.
 • Викидало неприємно пахнуть маси зеленого кольору свідчать про наявність в них гною. Отже, сталося інфекційне зараження, і в матці став розвиватися запальний процес. Діагностику проводить виключно лікар, і на підставі клінічної картини призначає лікування.
 • Лохии білого кольору не несуть в собі загрозу, якщо не спостерігається патологій – свербіння і вогнищ почервоніння в області промежини, а також сирнистих з переважанням кисло-затхлого запаху виділень.

кількість

Ще одним важливим фактором, що вказує на нормальне загоєння і відновлення маткової стінки в післяопераційний період, вважається обсяг лохий. До відхилень слід віднести як мале і короткочасне кількість викидало кривавих мас, так і рясне, тривале понад 8-10 днів.Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняУ першому випадку існує загроза засмічення маткових проток. Таке явище може вказувати на те, що в протоках утворилися тромби. Тривалими рясними лохіями організм сигналізує про неможливість самостійно провести відновлювальний процес. Причину, яка призвела до патології, може встановити тільки врач.Налічіе будь-якого запаху, відмінного від природного, а також прояв яскравих відтінків лохий, часто є єдиним симптомом, що свідчить про суттєве відхилення від норми відновного процесу, і жінці дуже уважно потрібно поставитися до подібних сигналів.

Гігієнічні процедури після кесарева

Протягом усього післяопераційного періоду, пов’язаного з етапом відновлення, дуже важливо ретельно доглядати за своїм тілом :

 • щодня міняти пов’язку на місці шва;
 • душові процедури замінити обтирання вологим рушником, поки не заживе шов, і тільки після цього можна приймати душ;

Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхилення

 • необхідно регулярне обмивання теплою водою зони промежини , при цьому, потрібно ретельно витирати зовнішні статеві органи кожен раз, відвідуючи туалетну кімнату;
 • користуватися гігроскопічними пелюшками, а не прокладками в перші 14 днів після кесаренія, і часто їх міняти;
 • на другому етапі, коли лохії вже не настільки рясні, можна перейти на прокладки , змінюючи їх кожні три, максимум, чотири години;
 • користуватися тампонами категорично не рекомендується, так само, як і спеціальними гелями для інтимних місць, що містять SLS (содиум лаурилсульфат), або його аналоги.

У яких випадках слід звертатися до лікаря

 • При різкій зміні обсягу виділень.
 • Якщо рясні криваві виділення безперервно спостерігаються більше 8 тижнів.
 • При наявності больового синдрому в нижній частині живота, і якщо біль прогресує з кожним днем.
 • При виникненні свербежу в області промежини.
 • При високих показниках температури тіла, гіпотонії (низькому тиску), тахікардії (прискорене серцебиття), анемії (холодні шкірні покриви).

Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхилення

Фактори, що заслуговують на увагу

 • Для кращого скорочення матки просто необхідно носити післяпологовий бандаж .
 • Прості фізичні вправи в положенні лежачи на животі також сприяють скороченню маткової стінки.
 • Сприятливо впливає на процес відновлення матки регулярне спорожнення кишечника , і, звичайно, сечового міхура.

 

додаткова інформація

 • Дуже важливо підібрати правильний раціон після порожнинної операції. Поцікавтеся, що можна їсти після кесаревого розтину, які компоненти в обов’язковому порядку повинні входити в меню народила методом кесаренія жінки.
 • Ознайомтеся з комплексом вправ і методикою, як прибрати живіт після кесарева перетину.
 • Дуже важлива інформація – що представляють собою спайки після кесаревого розтину, і як уникнути утворення спайок.
 • Дізнайтеся, як скоро допустимо секс після кесарева, і що необхідно врахувати при інтимних відносинах після пологів.
 • Для тих, хто веде активний спосіб життя, слід чітко знати, коли можна займатися спортом після кесарева, і що за собою тягне рання фізичне навантаження на організм недавно народила.

Розкажіть про свій досвід і які долають відчуттях після проведеної операції. Що ще необхідно знати жінці, яка народила за допомогою хірургічного втручання? З якими основними труднощами вона стикається в перші післяопераційні дні? Може, ви розкриєте секрет, чому кесарів розтин не розглядається лікарями, як альтернатива природних пологів? Виділення після кесаревого розтину: терміни, колір, кількість Посилання на основну публікаціюВиділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняВиділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхилення

Виділення після кесаревого розтину (лохії): скільки тривають, який повинен бути колір, норма і відхилення

Протягом декількох тижнів після пологів, в тому числі після кесаревого розтину, у молодої мами зберігаються виділення зі статевих шляхів. Це свідчить про відновлення слизової оболонки матки (ендометрія). Якими повинні бути виділення після КС в нормі і в якому випадку вони будуть ознакою неблагополуччя?

Чому з’являються лохії після кесаревого розтину

Сама природа піклується про молодій мамі, про очищення і відновлення її організму. Після пологів матка мимовільно зменшується в 20 разів і вихлюпує лохії (слизові виділення) у вигляді згустків крові і слізі.Оні очищають жіночий орган від відмерлих частинок плаценти, оболонок плодового яйця і епітелію, які не були видалені під час кесаревого розтину. В ході операції лікар витягує тільки плід і плаценту, а епітелій (внутрішня слизова оболонка тіла матки) відділяється природним шляхом.

Ранній і пізній етапи післяпологового періоду

Для контролю характеру виділень післяопераційний період умовно можна поділити на два етапи: ранній і поздній.В залежності від терміну післяпологового періоду лохии в нормі мають різний колір:

 • яскраво-червоні;
 • червоні;
 • кров’янисті-серозні;
 • червоно-коричневі;
 • темно коричневі;
 • бурі;
 • світло-коричневі;
 • жовті;
 • жовтувато-білі;
 • серозно-сукровичні;
 • безбарвні.

У перші сім діб після операції виділення рясні, жінка часто міняє підкладкові кошти. Спостерігаються згустки насиченого яскраво-червоного кольору, які легко відділяються, особливо під час прикладання дитини до грудей. Лохии по запаху і щільності схожі з менструальними виділеннями. Відділення лохий в нормі відбувається без різі, болі, печіння та поколювань. Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняНа 2-й день після пологів в лохіях переважають еритроцити, які просочуються з судин відпадає оболонки і плацентарного місця, а на 5-й день серед морфол (складових частинок) на першому плані стоять лейкоцітиК кінця 1-го місяця після операції кількість лохій зменшується, вони вялоотделяемие, кольору крові, що згорнулася, зі слабким затхлим запахом.

 • Якщо виділення припинилися раніше 5 тижнів після перенесеного кесаревого розтину, це может свідетельствуовать про недостатнє скорочення маткової м’язи.
 • В результаті непотрібні частинки не покинуть порожнину матки і запалиться, інфекція з потоком крові потрапить в інші органи і заразить їх.
 • Будь-який практикуючий лікар-гінеколог, побоюючись за життя породіллі, тут же відправить молоду матір на процедуру вискоблювання (зіскоблюється слизова оболонка, що вистилає канал шийки матки до паросткового шару) і призначить курс антибіотиків, які можуть бути несумісні з грудним вигодовуванням.
 • Раннє припинення лохій також сигналізує про порушення скоротливості матки, надмірно розвиненому спаечном процесі або загині шийки.

При нормальному перебігу післяопераційного періоду через 2 місяці після операції у здорової жінки лохії остаточно освітлюються, втрачають щільність, грудкувате. Вони стають слизовими, необільнимі, з нейтральним запахом і жовтим відтінком через лейкоцитів (захисту організму від хвороб) . Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняЛохии змінюють колір від яскраво-червоного в перші дні після операції до жовтого до кінця відновного періодаВ цей час практично відпадає необхідність у використанні підкладкових средств.Часто в кінці відновного періоду жінку починає турбувати молочниця, нагадує про себе сверблячкою в області статевих органів.

Тривалість кров’яних виділень після кесаревого розтину

У більшості жінок слизові виділення після кесаревого розтину тривають до 8-10 тижнів. Поступова, нерезкая зміна кров’яних лохий після КС необільнимі коричневими служить сигналом до того, що післяпологовий період завершується. В цей час жінці рекомендується відвідати гінеколога для здачі контрольного мазка і огляду шийки матки на предмет ерозії або воспаленія.Об’ём лохий після кесарева залежить від:

 • кількості пошкоджених під час операції тканин і судин;
 • швидкості згортання крові;
 • наявності ускладнень вагітності;
 • екстреності обставин, через які було проведено КС.

Якщо через 2,5 місяці жінка звертається зі скаргами на підвищений обсяг виділень, то швидше за все це означає, що в матці протікає запальний процес і потребує термінового лікування.

Які можуть виникнути відхилення після кесарева і коли йти до лікаря

На жаль, не завжди організм жінки сам справляється з відновленням після пологів. Ряд причин може привести до зміни виду виділень і загального погіршення стану:

 • загнивання і запалення частинок плодового міхура або плаценти в матці. Жінка не може знизити температуру або поліпшити своє загальний стан ліками. Допомогти в цьому випадку може тільки чистка порожнини матки. Іноді доводиться проводити операції, якщо орган досконально очистити не виходить;
 • слабкість організму породіллі або дефекти внутрішніх дітородних органів (наприклад, недостатня скорочувальна здатність у дворогій матки). Досвідчений лікар призначає в цьому випадку додаткові скорочують уколи або Но-шпу;
 • загин матки;
 • надмірне стиснення шийки;
 • занесення інфекції під час пологів.

Коли я відновлювалася після першої операції, старенька акушерка, яка пропрацювала в цьому пологовому будинку, напевно, з дня відкриття, вчила мене: «Ідеш в туалет, захопи дитяче мило. Чисто буде і сама здорова будеш ». Ускладнень в післяопераційному періоді можна уникнути, дотримуючись правил гігієни. Тоді ви якомога швидше повернете свої сили і зможете повноцінно піклуватися про свого малюка.

ознаки патології

Нормальні виділення після пологів відрізняються від патологічних за кількома ознаками:

 1. Запах. Він залежить від кількості патогенних мікробів:
  • характерний запах крові в перші п’ять днів після кесаревого розтину можна вважати нормою;
  • різкий, «важкий» аромат – перша ознака бактеріальних інфекцій в області матки;
  • водянисті виділення з запахом тухлої риби – ознака дисбактеріозу піхви, гарднереллеза або інших інфекційних захворювань.
 2. Кількість. На нього впливають розлади регенерації слизової і скорочення матки після кесаревого розтину:
  • незначна кількість виділень, затриманих в порожнині матки тромбом або спайками в перші дні після пологів, повинні стурбувати жінку;
  • потужні, рясні виділення, не зупиняються занадто довго, теж не є нормою. Це не що інше, як відділення затриманих в порожнині матки частин плодового яйця або пристінкових щільних згустків крові. Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняВизначення обсягу післяпологових маткових кровотеч проводиться за розміром плями на підкладковий засобі
 3. Тривалість. Якщо після пологів ви знаєте, як довго будуть виходити лохії, то відразу зрозумієте, коли потрібно звернутися до фахівця:
  • при раптово що відкрився кровотечі і рясних, болісно відокремлюваних лохіях зі згустками крові терміново звертайтеся до лікаря. Це може бути викликано наявністю плацентарного поліпа, запаленням, спадковими особливостями скорочення матки, міхурово занесенням;
  • практично припинившись, лохії можуть знову підсилитися, якщо:
   • стався розрив внутрішніх швів на матці;
   • почалися післяпологові місячні (якщо жінка не годує грудьми). Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняВідрізнити післяпологове кровотеча від менструального можна за кольором виділень
 4. Колір. Він також допомагає відрізнити норму від патології:
  • гнійні виділення жовтувато-зеленуватого відтінку з гнильним запахом при високій температурі і болях в животі на 5-6-й день після пологів є ознаками запалення; Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняПро запалення слизових оболонок матки після кесаревого розтину свідчать патологічні виділення
  • білі виділення з кислим запахом, візуально нагадують сир, викликають поколювання і свербіж навколо статевих органів, свідчать про мляво протікає молочниці; Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняЗапальне захворювання (молочниця) викликається дріжджоподібними грибками роду Сandida
  • кров’янисті-зеленуваті виділення, що не припиняються протягом 2 місяців, повинні стурбувати жінку, якщо їх кількість збільшується або вони набувають неприємного запаху. Вони можуть супроводжуватися запамороченням, блідістю, слабкістю, зниженням артеріального тиску, головним болем, нудотою і підвищенням температури, болем у животі, свербінням в статевих органах. При обстеженні лікар встановить анемію і запальний процес, що призведе до термінової госпіталізації;
  • чорні лохії, що не володіють специфічним запахом, не повинні викликати тривоги, т. к. є фізіологічною нормою через гормональні зміни якості крові;
  • жовті мізерні виділення є фізіологічною нормою перших трьох тижнів після пологів. Рясні жовті слизові згустки з гнильними вкрапленнями говорять про запущеної стадії захворювання, найчастіше вимагає хірургічного втручання;
  • помаранчеві в’язкі виділення з різким запахом є ознакою запального процесу.
 5. консистенція:
  • мажуть. Кровянистая субстанція повинна відокремитися організмом протягом першого тижня після операції;
  • рідкі виділення без кольору і вкраплень. Це рідина з кровоносних або лімфатичних судин, що порушує функціональний кровотік в цій області.

 

Як змінюється характер виділень після кесаревого розтину при ерозії і гормональний збій

Виділення можуть допомогти діагностувати захворювання, яке приховано протікало протягом всієї вагітності і тепер потребує якнайшвидшого лікування. Згідно зі статистикою, найбільш часто зустрічаються з них – це ерозія шийки матки і гормональні сбоі.После ускладнених пологів жінка відчуває стан імунодефіциту, тому можливе виникнення герпесу або вірусної інфекції. При плановому обстеженні лікар візьме мазок на аналіз для підтвердження можливого доброякісного патологічного процесу в шийці матки (ерозії), скарги на який було виявлено на консультації:

 • колють, що тягнуть болі всередині живота;
 • печіння або сильний свербіж на слизовій оболонці статевих органах;
 • кров’янисті виділення.

Можливо і відсутність будь-яких скарг з боку породіллі, тому важливо діагностувати ерозію до настання нової вагітності. Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняЕрозія шийки матки є одним з найпоширеніших захворювань, що протікають скритоПрі гормональний збій (недостатньою або надмірному виробленню гормонів, що відповідають за правильну роботу всіх систем і органів) жінка скаржиться на:

 • мізерні виділення з-за повільного скорочення матки;
 • різь при сечовипусканні;
 • сухість піхви при статевому акті через знижений лібідо;
 • рясні і хворобливі місячні, що тривають більше тижня.

Необхідно звернутися до ендокринолога для здачі аналізу на рівень гормонів.

Відгуки жінок про характер виділень після кесаревого розтину

Лохии йшли три дні. Матка скоротилася на третю добу вже. На третій день стало лохий мало. За УЗД цервікальний канал був 2. Почистили купу згустків. На четвертий день все те ж саме – два. Знову почістілі.Цервікальний канал став 1,7 за рахунок невеликих згустків. Відпустили додому стежити за виділеннями. Уже при вході додому вони закінчилися. Ніяких скорочень матки при годуванні. Тільки мазня.Сказалі чекати до середи і, якщо не з’являться, знову чистити. AlexandraУ мене теж після ЕР тижні 3 було, а після КС місяці 2 з невеликим, щось на зразок закінчуються, то знову виходить і періодами колір червоний. На 7-му тижні була у гінеколога, так вона мені взагалі сказала, що у мене типу місячні вже, і молоко має закінчитися. Як би не так, виділення закінчилися, а молочко ще є. А узістка сказала, що після КС в нормі до 3-х місяців виділення бувають. Ratatuille [su_box title = ‘Зверніть увагу’ style = ‘glass’ box_color = ‘# 4573D5’ radius = ‘5’] У мене виділення після КС тривали 3 тижні всього, потім тиждень передих і прийшли місячні. Хоча були на ГВ. [/ Su_box] VinastiНе варто лякатися рясних виділень після оперативного втручання. Лохии потрібні і важливі. Вони є підтвердженням відновлення організму або можуть бути ознакою патології. Слідкуйте за характером, кольором і запахом виділень. Не забувайте про себе з появою малюка в життя. Ви разом пережили складну операцію і потребуєте в часі на відновлення.

Виділення після кесаревого розтину: норма і відхилення

Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхиленняПісля хірургічної операції оболонці дітородного органу необхідно час для відновлення. Як правило, період відновлення тривати від 5 до 9 тижнів, але це за умови, що немає ніяких ускладнень. Якщо при пологах виділення нерясні, і вони проходять самостійного, то після кесаревого розтину за жінкою необхідно пильно спостерігати. Адже часто виникають ускладнення.

Виділення після кесаревого розтину – норма

У ранньому періоді після проведеного кесаревого розтину, виділення в більшості випадків лікарі порівнюють з рясною менструацією. У медичній практиці вони називаються лохии, вони мають червоний колір і містять невеликі сгусткі.Когда починаються місячні після кесаревого розтину?

Скільки тривають виділення після кесарева

Після проведеної порожнинної операції протягом тижня, у жінки можуть виділення досягати 500 мл. Іншими словами, гігієнічна прокладка наповнюється протягом 2-х годин, це вважається нормальним явищем після таких родов.Конечно, для багатьох жінок здасться, що якщо прокладка наповнюється кожні 2 години, то це дуже багато. Насправді, після кесаревого розтину у жінки можуть ще посилитися виделенія.Напрімер, при фізичної активності жінки, в момент годування грудьми малюка, а також при пальпації області живота.

З цих причин, починається стимулюватися природна скоротність матки, тому вони виганяють назовні.

Додаткові причини рясних виділень:

 1. Якщо в порожнині матки є залишки децидуальної тканини.
 2. При порушеною згортання крові у жінки.
 3. Якщо після кесаревого розтину спостерігається кровотеча з неспроможного шва, безпосередньо на порожнини матки.
 4. При порушеною скорочувальної функції матки.

Приблизно на другому тижні, у жінки виділення набувають більш темний відтінок (коричневий). Поступово починає зменшуватися об’ем.Отметім, що ближче до 5-му тижні після кесаревого розтину, можуть спостерігатися кров’яні плями на прокладці, це теж вважається нормою. Секрет поступово світлішають і мають мажучі характер. Якщо ж це не відбувається, необхідно негайно звернутися до доктору.Начіная з 8-го тижня після операції, починають відновлюватися внутрішні шари органу. Тому виділення приблизно через 1,5 або ж через 2 місяці при нормальному стані жінки припиняються.

Жовті і зелені виділення після кесарева

Для початку розглянемо секрет жовтого кольору. Кожна жінка повинна розуміти, що в післяпологовий період дане явище продолжітельное.Как тільки відокремився послід, внутрішній шар матки починає мати вигляд великої рани. У цей момент відбувається очищення ендометрія. Лохии повинні бути рясні і червоного оттенка.Основние причини жовтих виділень після порожнинної операції:

 1. Можуть говорити про наявність метроендометріта.
 2. При інфікуванні післяопераційного шва.
 3. При вихідної анемії.

Крім цього, жовті лохії можуть виникати у жінок при наявності гематоми в області шва на порожнини маткі.Еслі вони спостерігаються після пологів, то необхідно негайно звернутися до гінеколога.

 1. Якщо секрет має темно-жовтий відтінок.
 2. Спостерігається неприємний запах.
 3. Лохии рясні.
 4. Виникає свербіж і печіння.
 5. Відзначається загальне нездужання.
 6. Підвищується температура тіла.

Такий перебіг і виділення жовтого кольору носять патологічний характер. Тому необхідно встановити точну причину їх виникнення і вжити відповідних мери.Что стосується зеленого секрету – якщо у жінки немає больового ознаки, не підвищується температура і зелені лохії не мають неприємний запах, то це вважається нормой.Но, якщо ознака має неприємний запах і всі вищеописані симптоми як при жовтих виділеннях, то, швидше за все, протікає запальний процес. У більшості випадків при запальному процесі спостерігається ураження слизової оболонки, безпосередньо порожнини матки.

Зелені виділення з неприємним запахом після кесаревого розтину

Патологічний ознака може вказувати на ендометрит. При такому захворюванні відбувається запальний процес у внутрішньому слизовому шарі матки, іншими словами в ендометріі.Помімо зелених лохий з неприємним запахом у жінки також спостерігається больовий ознака в області живота, і підвищується температура тіла до високих цифр. Дуже часто при гострому ендометриті відзначаються гнійний секрет, які має яскраво виражену клінічну картіну.Такіе виділення досить рясні, в яких можуть бути присутніми домішки крові. [Su_box title = ‘Важливо’ style = ‘glass’ box_color = ‘# F63E62’ radius = ‘5 ‘] Якщо своєчасно не почати лікування ендометриту то це може привести до летального результату, тому необхідно поставитися більш уважно до характеру виділень після кесаревого розтину. При будь-яких змінах потрібно негайно звернутися до лікаря. [/ Su_box]

 • Зелені лохії, які мають неприємний запах, також можуть говорити про наявність у жінки хламідіозу. Хламідіоз – це група хвороб, які провокують мікроорганізми під назвою хламідії.
 • Для того щоб точно визначити дане захворювання, необхідно пройти комплексне обстеження. В обов’язковому порядку лікарі призначають культивовані метод, проводиться забір біологічного матеріалу і виявляється збудник хвороби.

Якщо даний метод не дозволяє поставити точного діагнозу, то в такому випадку призначається імунофлюоресцентним метод. [Su_quote] Додаткові причини даного симптоми з неприємним запахом може говорити про наявність бактеріального вагінозу, молочниці або гонореї. [/ Su_quote] При бактеріальному вагінозі у секреті відзначаються біло сірі сліди. Самі виділення при такому захворюванні мають досить-таки неприємний запах, крім цього, відзначається сильне свербіння в області статевих органів. У міру прогресування хвороби вони набувають зелений відтінок і стає густішим. У цьому випадку відзначається також почервоніння статевих органов.Бактеріальний вагіноз на початковій стадії свого розвитку добре піддається лікуванню. Але, якщо вчасно не звернутися до гінеколога то захворювання ускладнюється, тим самим використовує препарати вже широкого спектру дії,і жінці доведеться відмовитися від грудного годування, щоб не нашкодити малюкові. [su_box title = ‘Рада’ style = ‘glass’ box_color = ‘# FFDB00’ radius = ‘5’] Зелені виділення можуть говорити про наявність у жінки кольпіту. Захворювання носить яскраво виражену клінічну картину, тому в лохіях може спостерігатися гній або незначні домішки крові. Додатково жінку мучить сильний свербіж і з’являється неприємне печіння в області репродуктивних органів. [/ Su_box] Найнебезпечніший подібний симптом, який може виникнути в післяпологовий період, це при ураженні шийки матки або маткових труб. У подібних виділених відзначається велика кількість лейкоцитів, тому клінічна картина набуває яскраво виражений характер. Вони мають неприємний запах, відзначається сильний біль в нижній частині живота, підвищується температура тіла і відзначається загальне нездужання.

Коли звертатися до лікаря?

Жінці, яка перенесла кесарів розтин необхідно уважно стежити за своїм здоров’ям. Не всі можуть розпізнати, коли цей показник вважається нормою, а коли виникає небезпека, кажучи про наявність серйозної проблеми.Когда лохії набувають невластивий колір, мають неприємний запах протягом 2 тижнів, то це вже серйозний привід. Не варто ризикувати своїм здоров’ям. Для того щоб уникнути ускладнень, найкраще якомога швидше звернутися до фахівця.

 

Лікування зелених виділень після кесаревого розтину

Медикаментозна терапія залежить від діагнозу. Якщо у жінки в момент огляду було виявлено ендометрит, то в такому випадку призначають курс антибактеріальних лікарських препаратів системного спектра действія.Еслі виявлено інфекцію, то прописують антибіотики і протигрибкові препарати.В курс лікування в обов’язковому порядку входить прийом полівітамінних комплексів, препарати допоможуть швидше відновити організм після кесарева сеченія.Необходімо відзначити, що при системному лікуванні необхідно відмовитися від грудного годування. Не варто відкладати лікування при патологічних виділеннях, в іншому випадку можуть виникнути більш серйозні ускладнення.

Профілактика гнійних виділень після кесарева

Виділення після кесаревого розтину: терміни, характер, колір - норма і відхилення

 • Гнійні лохії, які мають зелений відтінок, завжди вказують на наявність інфекції, яка проникла в період природного відновлення.
 • Секрет можуть вказувати:
 1. На наявність у жінки ендометриту.
 2. Параметрит.
 3. Виник післяопераційний аднексит.
 4. При акушерському перитоніті.
 5. Сепсис.

При цьому наголошується: гнильний запах, секрет набувають рясний характер. У жінки підвищується температура тіла, відзначається слабкість, запаморочення і підвищена пітливість. При гнійних виділеннях дуже часто частішає серцебиття і відзначається виражений больовий ознака в нижній частині жівота.Что стосується профілактичних заходів. Кесарів розтин – досить серйозна порожнинна операція, яка вимагає не тільки післяопераційної обробки з боку медичного персоналу, жінці необхідно дотримуватися і інших важливих правил.

 • У перший місяць після проведеної хірургічної операції необхідно проводити ретельну обробку промежини. Обробку можна провести за допомогою дитячого мила або приготувати в домашніх умовах відвар з череди або ромашки.
 • Для приготування відвару вам знадобиться одна столова ложка сухого рослини і 500 мл окропу. Все змішати проварити кілька хвилин на повільному вогні і настоювати протягом 30 хвилин. Як тільки розчин охолоне, можна провести обробку промежини.
 • Протягом першого тижня після кесаревого розтину не варто використовувати гігієнічні прокладки. Вони можуть створити ефект попрілості, тим самим посприяти до проникнення бактерій.
 • В цей період часу краще використовувати звичайні пелюшки або аптечну марлю. Такі матеріали мають прекрасний «дихаючими» властивостями.

Міняти пелюшки або марлю необхідно кожні 2 4 години, в залежності від характеру виділень. [Su_box title = ‘Зверніть увагу’ style = ‘glass’ box_color = ‘# 4573D5’ radius = ‘5’] Для поліпшення скорочення матки, лікарі-гінекологи жінкам після кесаревого розтину рекомендують в перший місяць лежати на животі по 20-30 хвилин. Незайвим буде і в цей період на область живота накладати холодну грілку. Накладати на 10-15 хвилин 5 разів на день, не більше. [/ Su_box] В якості профілактики лохий, можна вдатися до кругового масажу. Якщо правильно виконувати масажні рухи, то це допоможе швидше скоротити здатність матки, тим самим прискорюється відновний процесс.Теперь ви знаєте, які виділення вважаються нормою після кесаревого розтину, а які патологій. Якщо є вищеописані ознаки неприємним запахом, краще звернутися до лікаря.

Виділення після кесаревого розтину: скільки тривають / Mama66.ru

Незалежно від того, якими виявилися пологи – природними або оперативними, внутрішній оболонці дітородного органу необхідно час для відновлення. В середньому воно триває 5-9 тижнів, якщо не виникне ускладнень. Особлива увага приділяється виділенням після кесаревого розтину. В акушерстві їх називають лохіями.

 • Лохии включають в свій склад кров, відірвані частинки епітелію і слиз. Немає принципових відмінностей між виділеннями, що виникають після фізіологічних пологів, і тими, що з’являються після кесарева.
 • Більшість жінок ставляться до них, як до менструального кровотечі.

За такими показниками, як запах, колір і обсяг виділень після кесаревого розтину можна судити про те, чи все в порядку у новоспеченої мами.

Нормальні виділення після кесарева – як виглядають і скільки йдуть?

У ранньому післяопераційному періоді виділення після кесаревого розтину легко порівняти зі звичайною рясної менструацією – лохії пофарбовані в червоний колір і містять окремі сгусткі.В перші 7 днів після операції їх загальний обсяг може досягати 500 мл, в нормі гігієнічна прокладка повинна наповнюватися не швидше, ніж за 2 години. Щодня лікар уточнює у жінки кількість лохій і їх колір.

 • Виділення після кесаревого розтину посилюються при фізичній активності, годуванні дитини грудьми, при пальпації живота. В результаті цих дій стимулюється природна скорочувальна активність матки, завдяки якій її вміст більш ефективно виганяється назовні.
 • З 2-го тижня лохії починають темніти, набуваючи коричневий відтінок. Їх обсяг плавно зменшується. До закінчення 5-го тижня кров’яні виділення після кесаревого розтину в нормі повинні стати мажучі, слабкими і придбати більш світлий відтінок.
 • На 8-му тижні процес відновлення внутрішнього шару дітородного органу практично повністю завершується. Таким чином, виділення після кесаревого розтину через 2 місяці стають світлими, як і до настання вагітності. В цей час жінці рекомендується відвідати гінеколога для відповідного огляду і вибору методу контрацепції.
 • На характер і інтенсивність лохий впливають скорочення міометрія матки. Після пологів, проведених шляхом кесаревого розтину, цей процес протікає гірше, ніж після природних, оскільки частково м’язові волокна виявляються пошкодженими в результаті хірургічного розрізу.

Щоб поліпшити скоротливу активність матки і попередити розвиток післяпологових кровотеч, відразу ж після операції жінці починають по схемі вводити препарат Окситоцин, а також настійно рекомендують налагодити природне вигодовування для посилення синтезу окситоцину організмом.

Особиста гігієна після кесарева

Особиста гігієна після оперативного розродження має свої нюанси:

 1. Гігієнічні прокладки змінюються за потребою, але не рідше, ніж через кожні 3 години.
 2. Тампони в післяпологовий період використовувати категорично заборонено, оскільки їх застосування може стати причиною розвитку інфекційного процесу.
 3. Після кожного відвідування туалетної кімнати, жінка повинна омивати статеві органи чистою водою.
 4. Спринцюватися і приймати ванну до закінчення відновного періоду не можна, тільки приймати душ.

В яких випадках звертатися до лікаря?

Кожна жінка, що стала мамою за допомогою операції, повинна бути проінформована щодо того, скільки тривають виділення після кесарева. Занадто раннє припинення лохій, як і тривале – може бути поганим прізнаком.Но лікарі наполягають на тому, що важливі не стільки тимчасові рамки, скільки склад, колір, запах і загальна кількість лохій. Якщо характер виділень відповідає нормі, то хвилюватися нема про що. А то, як довго йдуть виділення після кесаревого розтину, майже повністю залежить від специфічних особливостей організму. Але і в цій ситуації слід порадитися з врачом.Обязательно потрібно повідомити фахівця, якщо лохії закінчилися занадто рано – менше ніж через 5 тижнів, або надто пізно – тривають 10 і більше тижнів після пологів. Обидва цих стану представляють серйозний ризик.[Su_box title = ‘Важливо’ style = ‘glass’ box_color = ‘# F63E62’ radius = ‘5’] У першій ситуації матка могла очиститися в повному обсязі і в ній залишилися кров, слиз і залишки епітелію, що нерідко закінчується серйозним запальним процесом. Про нього повинні свідчити виділення після кесаревого розтину з запахом. Детальніше про те, чому матка погано скорочується після пологів → [/ su_box]

 • Тривалі лохії також є результатом інфекційного процесу – ендометриту. Небезпеку становить і ситуація, коли виділення то закінчуються, то знову наростають: подібний випадок теж не вписується в формат норми.
 • Жовті виділення після кесаревого розтину без присутності стороннього запаху є нормальними тільки до кінця першої 3-х тижнів після пологів. Але якщо вони тривають і після цього часу, то вважаються ознакою патології – запущеної форми ендометриту, лікувати який необхідно під наглядом лікаря.

Гнійні виділення після кесарева пофарбовані в зелений колір вказують на наявність в матці гострої інфекційної патології. [Su_quote] Білі виділення зі статевих шляхів не є небезпечними, поки до них не приєднуються такі симптоми, як почервоніння і свербіж в інтимній зоні, виділення з кислим запахом і творожистой консистенцією. Швидше за все, мова йде про вагінальному кандидозі – частому супутнику антибактеріальної терапії, обов’язково призначається після оперативного розродження. Але точний діагноз назве тільки фахівець. [/ Su_quote] Спостерігаючи за тим, скільки йдуть виділення після кесаревого розтину, оцінюючи їх характер, молода мама зрозуміє, затягується у неї відновлювальний післяпологовий етап або все в порядку. Якщо виникли відхилення від норми, не потрібно зволікати зі зверненням до врачу.Обследованіе і курс лікування,який доведеться пройти при необхідності – це дрібниці в порівнянні з ускладненнями, які можуть виникнути, якщо пустити ситуацію на самоплив.

На що ще звернути увагу?

Побоювання у жінки повинен викликати не тільки змінився характер післяпологових виділень, але і такі тривожні ознаки, як біль у животі і підвищення температури.Но останній симптом може бути і варіантом норми, якщо у молодої мами ще не встановилася лактація і спостерігаються перші виражені припливи молока. іноді на тлі недостатнього догляду або попадання інфекції, у жінки в післяпологовому періоді з’являються виділення з шва після кесаревого розтину. [su_box title = ‘Рада’ style = ‘glass’ box_color = ‘# FFDB00’ radius = ‘5’] Ця патологія характеризується наступними симптомами: гіперемією, підвищенням температури, набряком і сукровичні або гнійними виділеннями з шва після кесарева. [/ su_box] Якщо не помітити вчасно це ускладнення або зайнятися самолікуванням, шов нагноится і молодій мамі потрібно хірургічна помощь.Обично кожна жінка,стала матір’ю шляхом кесарева, відвідує фахівця через 2 місяці після появи малюка. За цей час стає відомо, як протікає процес відновлення, чи немає осложненій.Но контролювати, чи нормально йдуть післяпологові виділення, жінці доведеться самостійно, щоб вчасно звернутися за лікарською допомогою.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *