Здоров'я

Гіпоалергенні породи собак

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвамиВсі собаки є носіями алергенів, небезпечних для людей, схильних до алергії. Однак деякі різновиди менше линяють або пускають слину. Напевно ви чули такий термін, як «гіпоалергенна собака» ; давайте з’ясуємо разом, що це означає і чи бувають вони насправді.

Зміст Показати

Які собаки краще і алергенні чинники

Алергеном є білок, що знаходиться в слині і шерсті тварин. Різні види псів можуть по-різному впливати на організм людини: одні викличуть моторошну алергію, інші не матиме ніякого впливу.

Існують гіпоалергенні породи – найбільш безпечні для алергіків, при яких ризик виникнення алергічної реакції мінімальний. Алергія може виявлятися внаслідок впливу різних чинників: вовни, слини, лупи і т. Д.Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Реакція на шерсть

Деякі недосвідчені собаківники стверджують: чим довше шерсть собак, на яку виникає алергія, тим сильніше реакція на алерген, але будь-якого підтвердження такої думки немає.

Виходячи з цього, варто віддати перевагу гладко- і короткошерстих вихованцям зразок доберманів або такс.

 

Вважається, якщо менше вовни – значить, тварина і линяє менше, тобто алергія не буде так часто проявлятися.

 

Чи знаєте ви? Тіло собаки виділяє піт через подушечки лап.

Дуже швидко прихильники такої теорії переконуються в її помилковості, як тільки виявляють в своєму будинку новий вовняний килим. Щоб уникнути цього, собак потрібно кожен день вичісувати або завести представника іншої породи. Існують породи собачок з довгою шерстю, які майже не линяють (відмерлі волоски прибираються при вичісування).

Реакція на слину

Людям з алергією страшні навіть собаки, на яких зовсім немає шерсті, так як реакція може проявлятися і на слину тварини. Цей не менше небезпечний алерген не так просто виключити зі списку контактів.

Навіть якщо пес не належить до порід з підвищеним слиновиділенням, це не гарантія відсутності виділення слини. Біоматеріал може потрапляти в навколишнє середовище в момент гавкоту.Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Реакція на інші фактори

Небезпечними для людини з алергією можуть бути також «балакучі» собачки. Поки вони гавкають, по кімнаті поширюються не тільки слюні, але і лупа. Віддайте перевагу спокійному і урівноваженому псу.

Крім того, маленькі собаки менш небезпечні для алергіка. Їх незначна площа тіла виробляє менші обсяги алергенів, що впливають на людський організм.

Важливо! Враховуйте і габарити своєї квартири перед тим, як завести пса.

Чим менше габарити житлоплощі алергіка, тим більша концентрація небезпечних для нього речовин в навколишнє середовище. Адекватно оцінюйте умови проживання: місця повинно вистачити не тільки вам, а й тварині, причому так, щоб вільні від його лапок зони все ж залишалися.

Запорука здоров’я – це чистота

Людям з вираженою алергічною реакцією на собак дуже важливо регулярно і часто мити вихованця, розчісувати його і стригти. Що стосується купання, досить 2 разів на тиждень, щоб прояви алергії були мінімальними. Розчісувати краще щодня, а тримминговать – не менше 4 разів за рік. Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвамиДогляд за територією загального існування з твариною також важливий: миття підлог, чистка меблів і килимів, провітрювання приміщення. Пам’ятайте про те, що пускати вихованця в спальню можна. Це місце повинно бути вільним від алергенів. При можливості встановіть очищувачі повітря зі спецфільтр для обробки повітря.

Як вибрати гіпоалергенну собаку

Попередні висловлювання говорять про те, що існують такі породи собак, які не уявляють особливої ​​небезпеки для людей з алергією, так звані безаллергенние. Вибирайте здорового, чистого і доглянутого цуценя. Відносно інших параметрів:

 • шерсть – бажано коротка, яка рідко линяє;
 • розмір – маленький або середній;
 • коротка мордочка і «Бриль», собака не повинна страждати підвищеним слиновиділенням;
 • характер – спокійний, врівноважений;
 • стан – пес повинен мати здоровий і доглянутий вигляд без ознак бліх, глистів, позбавляючи і інших проблем.

Собаки активні тварини, але якщо в їх організмі оселиться паразит, вони стають апатичними, втрачають апетит, їх шерсть виглядає тьмяною. Проти глистів використовують такі препарати для собак, як: «Мільбемакс», «Каніквантел», «Празіцід Плюс» (сусепнзія), а також «Івермектин». Якщо не проводити прогін глистів у собак регулярно, згодом может виникнути захворювання серцево-судинної системи собак – дирофіляріоз.

Що стосується вартості таких тварин, їх ціна залежить не тільки від породи, але і від місця придбання, характеристик пса, наявності родоводу і інших чинників.

Гіпоалергенні собаки породи

Список всіх існуючих антиалергенних порід собак умовно ділиться на кілька груп:

 • нелинючі;
 • лисі;
 • без підшерстя;
 • з волоссям;
 • великі;
 • маленькі.

Важливо! Алергічна реакція може виникати і на корм тваринного. Якщо це сталося, собачці підбирають інший корм або переводять її на натуральне харчування.

Породи собак, які не линяють

 • Бішон-фрізе – невелика гіпоалергенна собачка для утримання в умовах квартири. Вони мають шовковисту, кучеряву шерсть. Чи не линяють і майже не пахнуть. Такий вихованець дуже активний і життєрадісний, любить грати і радувати свого господаря. Підходить для сімей з дітками, які згодні терпіти частий гавкіт. Відмінна риса – високий інтелект. Бішонов легко дресирувати. Вони не люблять перебувати на самоті з собою.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Тер’єри (вельш, бордер, керрі-блю, ірландський мягкошерстний пшеничний, російський чорний та інші). Найбільш популярна порода – керн-тер’єр. У його представників гіпоалергенна шерсть, яка не линяє. Самі тварини маленькі і розумні. Вони дуже енергійні, так як ставляться до мисливських, і невибагливі до умов утримання та догляду.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Аффенпинчер . Вихованець має невеликий розмір, кущисті брови і випирає нижню губу. Призначений для проживання в квартирах (навіть маленьких). Не рекомендується заводити таких собачок сім’ям з дітьми.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Котон де Тулеар – ідеальний вихованець для діток. Він маленького розміру, дуже добрий, грайливий і завжди готовий допомогти. Тварина цієї породи обожнює спілкування і перебування в колі господарів практично весь свій час.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Грифони . Дуже забавні і симпатичні песики мають добру вдачу і грайливим характером. Основна їх пристрасть – ігри та поцілунки. Це сама слухняна порода, яка може ужитися практично з будь-якою людиною, дитиною і тваринам.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Лисі породи собак

 • Американський голий тер’єр. Ця порода собак ідеально підходить алергікам і астматикам для утримання як в будинку, так і в квартирі. Її представники відрізняються своєю активністю і енергійністю. Вони цікаві, легко дресируються, товариські і доброзичливі. З недоліків – необхідність наявності підвищеної рухової активності у вигляді прогулянок і спортивних вправ.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Китайська чубата майже не має шерсті (вона є тільки на лапках, хвості і голові). Це легко яких навчають собачки невеликого розміру, дуже доброзичливі, але поводяться як сторожа. З недоліків – упертість і нелюбов до самотності.
 • Ксолоитцкуинтли . Їх головна відмінність – висока щільність шкіри. Це дуже розумне і мовчазне тварина. Незважаючи на таку характеристику, самотність для ксолоітцкуінтлі категорично не підходить.
 • Перуанська орхідея інків – найбільш вимоглива собака. За нею потрібно дбайливо доглядати через тонкої шкіри. Основна вимога – підтримка стабільної температури повітря.

Чи знаєте ви? Відбиток собачого носа, як і людських пальців, абсолютно унікальний.

Породи собак без підшерстя

 • Ірландський водяний спанієль з густою кучерявою шерстю, яка практично не линяє. Це сильний і витривалий пес, добродушний і абсолютно неагресивний компаньйон. Переваги: відданість, розум, рідкісний гавкіт. Недоліки: необхідність тривалих прогулянок і частих занять спортом.
 • Пудель з густою і м’якою шерстю без підшерстя. Цього дружелюбного і розумного вихованця дуже легко дресирувати. Самотність – найбільша катастрофа для пуделів.

Собаки з волоссям замість вовни

 • Мальтезе – порода собак з гіпоалергенної шерстю, схожою за структурою з людським волоссям, більш підходить для сімей без дітей. Це грайливе, веселе тварина, воно спокійно ставиться до перебування на самоті. Таких вихованців легко дресирувати, але варто враховувати їх фізичну крихкість.
 • Йоркширський тер’єр – розумний, спритний і життєрадісний сторож. Його легко навчити командам. З недоліків – вимогливість в догляді.
 • Ши-тцу – комунікабельність тварина невеликого розміру. Собачка вимоглива в догляді за шерстю. Основні характеристики: рухливість, веселу вдачу і кмітливість. Цю породу легко дресирувати. Вона витривала і терпляча.

великі породи

 • Комондор призначений для охорони сімейства і вдома. Він відданий і самовідданий. Ця порода собак, що не викликає алергію у людей, схильних до цього, найбільш підходяща для утримання в будинку, так як собаки вимагають багато місця для проживання. Мінус – труднощі в навчанні.
 • Кулі схожий з попередньою породою, але навчати його набагато легше. Вони – життєрадісні і веселі охоронці, намагаються догодити всім членам родини і захищати маленьких діток.
 • Різеншнауцер – сторож і захисник з розвиненим інстинктом мисливця. Він виглядає страхітливо і вимагає багато місця для життя. Доброзичливий і веселий пес може впадати в депресію через нестачу уваги.
 • Тер’єри : російський чорний і ірландський . Вони такі ж охоронці, мисливці і сторожа. Собаки завжди поводяться обережно з незнайомими людьми, але дуже люблять своїх господарів.

Якщо ви є прихильником великих собак, ознайомтеся з нюансами змісту таких порід: доберман, мастиф, різеншнауцер, самоед, кане корсо, сибірський хаскі, аляскинський маламут, акіта-іну, лабрадор, німецька вівчарка, стаффордширський тер’єр, пітбультер’єр, бультер’єр і ротвейлер.

маленькі породи

Серед гіпоалергенних порід собак більшість представників – володарі маленького росту:

 • аффпінчер;
 • тер’єри (австралійський, бедлингтон);
 • бішон-фрізе;
 • китайська чубата.

Як правильно доглядати за собакою

Основне правило догляду за твариною – регулярне вичісування шерстки. Купати вихованця також можна частіше (кілька разів на тиждень), щоб знизити ризик виникнення алергічної реакції.

Важливо! Догляд повинен здійснюватися членом сім’ї, який не схильний до алергії.

Крім цього, ретельно прибирайте і місця проживання собаки, не пускайте її на свою «вільної» території.

Що робити, якщо виникла алергія на собаку

Якщо ви помітили у себе таку симптоматику, необхідно терміново звернутися за допомогою до лікаря:

 • почервоніння на шкірі;
 • кашель;
 • нежить;
 • підвищена температура.

Першою рекомендацією від фахівця, яку ви почуєте, може стати: «Терміново позбудьтеся від пса!». Однак поспішати не варто. Пам’ятайте: якщо ви доглядаєте за щеням і квартирою правильно, то реакція такого роду виникла, швидше за все, на сухий корм.

Тому варто задуматися про те, щоб змінити виробника корму або переглянути весь раціон собакі.Конечно ж, аналізи на алергени здати все ж потрібно, щоб переконатися в причинах алергії.

Дотримуйтеся призначеного лікарем лікування і стежте за своїм здоров’ям.

Чи знаєте ви? У Стародавньому Єгипті собак обожнювали. Власники цих дивовижних створінь довго сумували після їх смерті. Вони голили брови і наносили бруд на волосся.

Як висновок потрібно підкреслити, що гіпоалергенного вихованця підбирають тільки в індивідуальному порядку. Навіть за лисою собакою потрібно ретельно доглядати, як і за місцями загального з нею користування. Контролюйте стан свого організму. Алергія – не привід відмовитися від одного.

Чи була ця стаття корисною?

Нелинючі породи собак: 20 гіпоалергенних порід

Нелинючі і гіпоалергенні собаки сьогодні більш популярні, ніж будь-коли раніше. Алергія на собак зустрічається досить часто, тому багато любителів домашніх тварин шукають нелинючі породи собак і платять за них іноді досить великі суми. Линька собак є великою проблемою для багатьох власників, але для людей з алергією це може бути куди більш складною ситуацією.

Читайте також:   Як отримати виплату 33 000 рублів на дитину від 3 до 7 років, виступ Путіна 11 травня 2020

Незважаючи на те, що жодна собака не є на 100% гіпоалергенної, адже всі вони скидають певну кількість алергенів, є кілька порід, які, як відомо, краще підходять для алергіків. І список цих порід собак, які не линяють, можливо, допоможе вам зробити правильний вибір.

1. Мальтійська болонка

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Мальтійські болонки відомі своєю чудовою білою і шовковистою шерстю, але ви ніколи не знайдете її на ваших меблів або одязі. Ці маленькі собаки завжди веселі, грайливі і дуже ніжні.

Мальтійська болонка, як вважається, пов’язана з тибетським тер’єром (нижче), але їх точне походження невідоме. Обидві породи відомі як собаки впливових жіночих осіб в стародавньому Римі, але вони також використовувалися для лову гризунів в древніх і середньовічних містах.

2. Тибетський тер’єр

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Тибетські тер’єри є доказ того, що гіпоалергенна порода не обов’язково повинна бути голою. Ці собаки практично не линяють, але вони вимагають досить багато догляду. Цікаво, що ці пухнасті собаки колись служили у буддійських ченців і були сторожовими тваринами у кочових скотарів.

3. Йоркширський тер’єр

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Мужнього і люблячого пригоди йоркширського тер’єра не слід оцінювати за його розміром. Йорки часто не сприймають себе як маленьких собак, і можуть бути вельми примхливими. Спочатку їх розводили для полювання на гризунів, але йорки також відомі за свою вірність і відданість власникам. Їх гіпоалергенна шерсть випадає вельми і вельми небагато.

Цікаво відзначити, що, хоча точне походження породи йоркширський тер’єр невідомо, вважається, що вони були виведені на півночі Англії для лову щурів. Ці перші йорки були значно більшими, але з часом селекція створила поточний стандарт породи.

4. Ши-тцу

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Собаки ши-тцу віддані і доброзичливі, і, крім цього, вони гіпоалергенні. Ши-тцу не линяють і їх шерсть випадає тільки під час розчісування або стрижки. Цікавий факт про ці собаках полягає в тому, що назва ши-тцу походить від слова «лев» на китайській мові. Ця стародавня порода собак була виведена, щоб нагадувати левів.

5. Португальський водяний собака

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

М’язиста португальський водяний собака завжди віддана і енергійна. Їх шерсть линяє дуже і дуже незначно, і вони вважаються гіпоалергенними, проте португальський водяний собака також вимагає регулярного догляду. Цікаво відзначити, що ці собаки дуже рідкісні, і ви, можливо, ніколи не чули про них.

6. Брюссельський гріффон (мала бельгійська собака)

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Бріссельскіе грифони відомі за свої сторожові здатності і дружній характер. Ці собаки також гіпоалергенні, так як практично не линяють. Брюссельські грифони стають відмінними домашніми тваринами для сімей з дітьми.

Цікавий факт ці собак полягає в тому, що вони дуже виразні, і їх часто вибирають для різних ролей в кіно і телебаченні.

7. Ірландський мягкошёрстний пшеничний тер’єр

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Мягкошёрстний пшеничний тер’єр відомий за свій веселий і енергійний характер. Ці розумні собаки відомі своєю спритністю, слухняністю і, поряд з гіпоалергенність, навіть цілющими здібностями.

Цих собак виділяє те, що вони були виведені в Ірландії в якості сільськогосподарської «собаки для бідняків», де вони використовувалися і для охорони і випасу, і для полювання на шкідників.

8. Вест-хайленд-уайт-тер’єр

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Ці собаки доброзичливі і завжди активні. Вони вірні своїм власникам, є хорошими охоронцями, і, крім того, гіпоалергенні. Ці собак линяють, але досить незначно.

9. Пудели (тієї, мініатюрний і стандартний)

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Пуделі всіх трьох розмірів є одними з найпопулярніших собак в світі. Ці розумні й чуйні собаки також вважаються не линяє і гіпоалергенними.

Крім своєї неліняющіх вовни, пуделі також відомі за те, що вони практично не пахнуть. З пуделем, у вас вдома ніколи не буде запаху собаки!

10. Бішон фризі

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Бішон фрізе є соціальними, незалежними і досить легко учнями собаками. Їх гіпоалергенна шерсть, як правило, легка в догляді і не викликає алергії.

Бішон фрізе французькою мовою означає «кучерява собачка». Ці популярні домашні вихованці раніше були компаньйонами моряків, і тому по-справжньому люблять воду.

11. Китайська чубата

І гола, і пухнаста китайські чубаті собаки є неліняющіх і гіпоалергенними. Моторна й енергійна, китайська чубата линяє мінімально.

Цікаво відзначити, що китайські чубаті насправді виникли в Африці. Після того, як китайські торговці на своїх кораблях завезли цих собак в Китай для боротьби зі шкідниками, вони були перейменовані в китайських чубатих.

12. Керрі-блю-тер’єр

Також званий ірландським блакитним, керрі-блю-тер’єр був виведений в якості універсальної собаки для роботи, охорони і полювання на гризунів-шкідників. Шерсть керрі блю тер’єра схожа за структурою на тонкий людську волосину, і вона не линяє.

Особливість вовни цих собак також полягає в тому, що вони народжуються з чорним забарвленням. Забарвлення шерсті змінюється поступово і формується остаточно, коли собака досягає віку 2-х років.

13. Шотландський тер’єр

Незалежний і навіть впертий, шотландець стане вірним супутником своїх господарів. Додайте до цього дуже слабку линьку, гіпоалергенну шерсть і мінімальний догляд за нею, і ви отримаєте відмінного вихованця з усіх боків.

Цікавий факт про скотч-тер’єр: собаки цієї породи популярні в поп культурі і часто є вихованцями знаменитостей. Одні з найвідоміших шотландських тер’єрів були домашніми вихованцями президентів Франкліна Рузвельта і Джоджа Уокера Буша.

14. Керн-тер’єр

Керн-тер’єр є витривалою і веселою породою, яка виникла в Шотландії. Спочатку вона використовувалася для пошуку шкідників у кам’яних плит, але сьогодні воно є популярним вихованцем в усьому світі. Їх шерсть є гіпоалергенної, не линяє і, крім того, відштовхує воду.

Кумедний факт про керн-тер’єра: їх шерсть може змінювати колір кілька разів протягом декількох років.

15. Бордер тер’єр

Бордер тер’єр був виведений для полювання на лисиць і гризунів, і можна з упевненістю сказати, що ця розумна і витривала собака стане улюбленим вихованцем в своїй родині. Їх товста шерсть є гіпоалергенної, практично не линяє і вимагає досить простого щотижневого догляду.

Кумедний факт про бордер тер’єра: ця порода має сильні інстинкти. Якщо у вас є хом’яки, морські свинки, кролики або інші невеликі домашні тварини, то вам краще придивитися до іншої породи. Мисливський інстинкт у цих собак може бути занадто сильним!

16. Лабрадудль

Ця собака була простою сумішшю в кінці 1980-х і в даний час є популярним гіпоалергенним вихованцем. Помісь лабрадор-ретрівера і стандартного або мініатюрного пудель, лабрадудль фактично не є самостійною породою, але у неї явно є майбутнє. Добре врівноважені лабрадудлі за своєю природою доброзичливі і активні, і стають відмінними сімейними вихованцями.

Більшість лабрадудлей гіпоалергенні і практично не линяють, але у цій добродушною породи є багато варіацій.

 

Якщо ви шукайте конкретну неліняющіх собаку, переконайтеся, що її батьки мають цією характеристикою.

 

Як і з будь-якою собакою, у них є відхилення від стандарту, і це особливо стосується нових гібридів. Якщо ви не готові до сюрпризів, то ви можете вибрати більш передбачувану породу.

17. Шнауцер (мініатюрний і стандартний)

Шнауцер – це розумна і енергійна порода, і стандартна, і мініатюрна. Шнауцери можуть бути відмінними сторожами і мисливцями на шкідників, але вони також популярні і як домашні тварини через свого відданого характеру і гіпоалергенної і не линяє вовни.

Цікавий факт шнауцеров: ці собаки протягом своєї великої історії розвинули багато корисних функцій. Вони можуть бути поліцейськими собаками, пошуково-рятувальними, шукати наркотики і багатьма іншими!

18. Ірландський водяний спанієль

Ірландський водяний спанієль має багатовікову історію. Мисливська собака і компаньйон, ірландський водяний спанієль є доброзичливою, активною і відданою своїм господарям породою.

Цікавий факт ірландського водяного спанієля: їх шерсть потребує регулярного догляду, але порода вважається неліняющіх і гіпоалергенної, так як вона має менше лупи, ніж багато інших собаки.

19. Австралійський шовковистий тер’єр

Як і його близький родич йоркширський тер’єр, австралійський шовковистий, є вкрай сміливим і рішучим, незважаючи на свій невеликий розмір. Шовковистий тер’єр цінується за чудову гладеньку шерсть, яка, крім іншого, практично не линяє і гіпоалергенна.

Забавно відзначити, що шовковистий тер’єр є дійсно австралійським. Порода також відома як Сіднейський тер’єр через її популярності в місті.

20. Басенджи

Басенджи моторні та енергійні собаки, які родом з Центральної Африки і були виведені як мисливські. Вони можуть бути дуже хитрі в навчанні, але вони досить розумні і добре реагують на послідовні тренування. Їх шерсть линяє незначно, є гіпоалергенної і вимагає мінімального догляду.

Кумедний факт басенджи: ці собаки унікальні тим, що вони не гавкають, а видають замість цього низький виття. Басенджи також вилизують себе в манері, схожій на кішок.

Гіпоалергенні собаки з фотографіями і назвами

Люди, які страждають алергією на собак – давно не рідкість. За даними британського опитування, кожна четверта людина сприйнятливий до «вовняним подразників».

Можна завести собі рептилію або риб, або ж вибрати чотириногого друга з мінімальним негативним впливом на здоров’я.

У нашій статті ми розглянемо, чим відрізняються гіпоалергенні собаки від «звичайних» і дізнаємося, як визначитися з вибором вихованця.

У чому особливості гіпоалергенних собак?

Алергія на собак може бути як вроджена, так і придбана. У більшості випадків хвороботворним фактором є шість або слиновиділення вихованця. А в чому відмінність у гіполлергенних собак? Розглянемо особливості «нешкідливих» порід.

спокійний темперамент

Спокійний характер – основна особливість гіпоалергенних собак. Але це зовсім не означає, що вихованець зовсім не грайливий і малорухомий. Звичайно, його не можна буде назвати непосидою, але виплеск енергії повинен відбуватися щодня. Наприклад, під час прогулянки.

Таким чином, ви забезпечите енергетичну розрядку собаці і уникнете поширення вовни, як у випадку із замкнутим простором. Гіпоалергенний вихованці в домашніх умовах менше гавкають, стрибають і «грають» зубами з меблями.

Тварина, скоріше, являє собою ласкавого врівноваженого лінивця, що особливо важливо, якщо в будинку є маленькі діти.

Прискорений процес линьки

Линька – це важливий і незворотний процес для будь-якої тварини. Так як волоски шерсті є головним провокатором алергії – на це варто звернути особливу увагу. У гіпоалергенний собак вміст білка в «шубці» набагато нижче, ніж у інших порід. Саме ця речовина і викликає роздратування кровоносних тілець при попаданні на слизову через дихальні шляхи.

До того ж, «безпечні» вихованці линяють значно швидше, але при цьому не покривають всі поверхні будинку шерстю. Побутує помилкова думка – чим коротше волосяний покрив у собаки, тим безпечніше вона стає для здоров’я.

Читайте також:   Як проявляється алергія на кішок у дорослих?

Короткошерсті породи чотириногих є найбільш затребуваними серед астматиків та алергіків, але існує безліч різновидів «нешкідливих» довгошерстих вихованців.

Знижене вироблення виділень

Вироблення секреції сальних залоз і слиновиділення у гіпоалергенних собак значно нижче, ніж у їх «звичайних» побратимів. Вся справа в температурі тіла, яка залишається стабільною, навіть під час «активних» годин. Пот і слина вихованця також є провокуючим алергію фактором. Отже, чим менше виділення даних рідин у тварини, тим «нешкідливіше» воно для здоров’я.

Список гіпоалергенних порід собак

При виборі майбутнього вихованця важливо детально вивчити всі особливості породи і правила по догляду. Необхідно враховувати, що не всі собаки здатні піддаватися дресируванню за уніфікованою методикою, деякі породи вимагають особливого змісту і умов. Пропонуємо ознайомитися з найбільш популярними гіпоалергенними породами чотириногих, і дізнатися, який вихованець підходить саме вам.

маленькі собаки

Маленькі собачки ідеальні для квартирного змісту – вони легко пристосовуються до обмеженого простору і побутовим умовам. «Компактні» породи здатні справляти нужду в лоток, якщо немає можливості вивести тварину на вулицю. До всього вищепереліченого, невеликі вихованці можуть з легкістю переносити дорогу і їх можна брати в салон літака.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами маленька собака

бішон фрізе

Бішон фрізе – це маленька енергійна собака, яка відрізняється воістину заводним характером. Але, потрібно враховувати, що такого вихованця не можна привчити до «спокою», він повинен вихлюпувати свою енергію в міру необхідності.

Незважаючи на пустотливий характер, бішон фрізе відмінно піддаються дресируванню і розуміють команди. Чотириногі даної породи не вимагають особливого догляду, за винятком стрижки.

Вона повинна проводитися раз на місяць або по мірі необхідності, а також вичісують щодня.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами бішон фрізе

шпіц

Незважаючи на охайність і відсутність рясного слиновиділення, шпіци не викликають алергічних реакцій лише при дотриманні належного догляду за шерстю тварини. Дана порода відрізняється прискореним оновленням волосяного покриву. Простіше кажучи, якщо не вичісувати тварина мінімум раз в день – собачий пух на кожному сантиметрі будинку забезпечений.

Незважаючи на такий недолік, шпіци набули особливої ​​популярності за останні два роки. По виду вихованець нагадує милу плюшеву іграшку, відмінно піддається дресурі. Дану породу можна періодично стригти до короткого ворсу. Таким чином, ви полегшите догляд за чотириногим улюбленцем, і він стане більш привабливим з естетичної точки зору.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами шпіц

Середні собаки

Середні собаки – це оптимальний варіант для тих, хто не любить мініатюрні комплекції, але не може створити комфортні умови великого вихованцеві. Тварини таких розмірів відмінно уживаються не тільки в «кімнатних», а й в вольєрних умовах.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами собака середнього розміру

Самоедская лайка

Самоедская лайка має дуже «яскраву» і зворушливо зовнішність. Дана порода схожа чау-чау і володіє таким же густим і щільним хутром. Але, на відміну від свого попередника, самоед визнаний гіпоалергенним тваринам завдяки низькому вмісту білка в організмі.

Шерсть, незважаючи на густоту і періодичну линьку, також не провокує виникнення алергенів в кровоносних тільцях людини. Виняток становлять астматиків, яким потрапляння волосків в дихальні шляхи загрожує нападом. Самоїдську лайку необхідно не тільки періодично вичісувати, а й регулярно «купати».

В іншому випадку, через вологу і сальних залоз у тварини можуть з’явитися шкірні кліщі.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами самоїдський лайки

пудель

Незважаючи на свою «кучерявість», пуделі визнані найбільш гіпоалергенними породами собак середніх розмірів. Щільний ворс не вимагає частого вичісування – разу на 2 тижні буде достатньо.

До того ж вироблення сальних залоз досить уповільнена, що дозволяє не вдаватися до частого миття вихованця при квартирному зміст. При виборі пуделя, зверніть увагу на той факт, що це досить примхлива порода.

 

Вони спокійно і дружелюбно ставляться до всіх членів сім’ї, але визнають лише одного господаря. До того ж досить агресивні по відношенню до сторонніх людей, про що, звичайно, не скаже їх миловидна зовнішність.

 

Кінологи рекомендують не заводити пуделя маленьким дітям, так як в якості самозахисту тварина може агресивно відреагувати на «ігрові» пощипування з боку малюка.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами пудель

великі собаки

Незважаючи на великі габарити, великі собаки особливо часто заводять в якості «друга» маленькій дитині. Багато порід високорослих чотириногих вихованців відрізняються особливою «терплячістю» і віддано відносяться до малюків.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами великий собака

Ельдертерьер

Ельдертерьер є не тільки гіппоаллергенним вихованцем, а й ідеальний як для «кімнатного» змісту, так і для вуличних вольєрів. Дана порода володіє відмінними сторожовими якостями, але досить добродушним вдачею.

Розглядаючи такого чотириногого «члена сім’ї» варто враховувати, що ельдертерьери дуже люблять увагу і потребують постійних «іграх». В іншому випадку, характер цієї породи стає дуже шкідливим і норовливим. Щоб привернути вашу увагу, він може гризти меблі або одяг, незважаючи на «покарання» з боку господаря.

Тому, якщо ви помітили зайве «пустощі», спробуйте протягом декількох днів позайматися дресируванням або іграми з вихованцем.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами ельдертерьер

різеншнауцер

Різеншнауцер є досить добродушною породою собак. Незважаючи на це, такий вихованець буде відмінним захисником для дорослих і дітей. Крім гипоаллергенности, дана порода відрізняється «терплячістю» по відношенню до дітей і їх витівок, а також легко піддається дресируванню навіть в домашніх умовах.

Кучерявий вихованець невибагливий до змісту. При перетримці в домашніх умовах досить мити собаку пару раз на місяць і підстригати кожні 4-5 місяців. Зверніть увагу, що при утриманні ризеншнауцера в вольєрі важливо не обділяти тварина увагою.

У замкнутих просторах, без уваги і ласки, дана порода стає млявою і навіть агресивною.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами різеншнауцер

Породи собак без підшерстя

Відсутність підшерстя у собаки надає їй дуже «екзотичний» вид, завдяки довгому волоссю і просвічує шкіру проділах. Їх також відносять до гіпоалергенним породам, завдяки відсутності дрібного пуху, який є сильним алергеном.

Мальтезе

Мальтезе – невеликі кошлаті собаки, що відрізняються сміливим і, одночасно, дуже ніжним і ласкавим характером. Відсутність підшерстя у цієї породи вимагає особливого догляду за твариною.

Маленький «гріє пушок» підвищує ризик виникнення застуди, тому варто придбати спеціалізовану одяг вихованцеві для вигулу в холодну пору року. Мальтезе можна коротко стригти, або відрощувати шерсть – линяють жмутки волосся вам не загрожують.

До того ж, тварина практично не має запахів і підходить в якості «друга» навіть маленьким дітям.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами мальтезе

Йорк

Йорки відрізняються від попередньої породи лише зовні. У порівнянні з білосніжними мальтезе, дані вихованці мають коричнево-золотистий окрас, або темні, практично чорні тони вовни.

Правила та рекомендації по догляду за твариною аналогічні з вищеописаними побратимами. Також йорки досить вибагливі до їжі і, при цьому, схили до ожиріння.

За цим потрібно особливо ретельно стежити, так як набір ваги тварини сверхнорми призведе до млявості вихованця і захворюванням травної системи.

йорк

Собаки, які не линяють

Незважаючи на гіпоалергенність, багатьом доставляє дискомфорт період линьки, коли шерсть тварини «прилипає» на одяг і меблі. В такому випадку можна вибрати вихованця з короткими і щільними волосками, які не потребує вичісування.

Китайська чубата

Незважаючи на практичну відсутність линьки, китайська чубата собака вимагає постійного догляду за шерстю. Вихованця необхідно дуже коротко стригти практично по всьому тілу, залишаючи декоративні «пензлика» на голові і хвості.

Короткий ворс, необхідно регулярно вичісувати шкурку м’якою ворсової щіткою або мити теплою водою. Також порода не переносить холоду, тому в зимовий час варто утриматися від прогулянок без «одягу». Особливості китайського чубатого також полягають в її «лякливості».

Гучні звуки, шуми або музика можуть не тільки налякати тварину до непритомного стану, але і довести до летального результату шокової зупинкою серця.

китайська чубата собака

Уіппер

З урахуванням того, що уіппер є «мисливським» представником – це ідеальний варіант гіпоалергенного домашнього вихованця. Собаки цієї породи обожнюють бути в центрі уваги і дуже прив’язуються до господарів.

Незважаючи на злегка жалісливий вигляд – підібганий хвіст, великі очі і худорляву статуру з коротким ворсом, уіппер відмінно контактує з дітьми і дорослими. Цуценята даної породи у віці до 1,5 років досить шкідливий і дурні, вони можуть перевертати все догори дном у відсутність власників.

Зате такий чотириногий друг не справляє нужду в недозволених місцях, і не линяє, зважаючи на дуже короткого щільного ворсу.

уіппер

Де купити гіпоалергенних собак?

На жаль, статистика «тваринного» бізнесу така – чим дорожче купується порода, тим частіше зустрічаються «підробки» або, так званий, шлюб посліду. Це порушення чистокровності і родоводу вихованця, з метою наживи на щенят.

Вони, до речі, в «маленькому» віці абсолютно схожі з «чистою» породою. Купувати собаку коштує або у перевірених заводчиків, які не відрізняються низькою вартістю, але мають всі ветеринарні документи, або в спеціалізованих зоомагазинах.

 

В останньому випадку вам належить гарантія на «чистоту» купується вихованця і паспорт з щепленнями.

 

Заводячи собаку необхідно забезпечити їй належний догляд. Цей факт не залежить від породи, розмірів вихованця і іншого. А правильне виховання і турбота обов’язково принесе свої плоди у вигляді слухняного і улюбленого члена сім’ї.

Які собаки підійдуть алергікам? ТОП – 10 гіпоалергенних порід: Огляд + Відео

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвамиБагато з нас мріють про собаку, але далеко не всі можуть просто взяти і завести її, виною тому – алергія. Але далеко не завжди алергія на домашніх тварин є абсолютним протипоказанням, тому що існують гіпоалергенні собаки. Такі породи можна практично безбоязно заводити для астматиків, для дітей і для квартири, в якій вони живуть.

Гіпоалергенні породи собак найбільш популярні в даний час, так як, в зв’язку з погіршення екологією, кількість алергіків з роками лише зростає.

Загальні відомості

На що виникає алергія?

Давайте розберемося що таке алергія і на що вона починається. Алергія – це відповідь імунної системи на зовнішні подразники.

При алергічної реакції на домашніх тварин, зовнішні подразники такі:

 • слина;
 • Краплі сечі;
 • Виділення з очей і носа;
 • Частинки епітелію;
 • Собачі шампуні і ліки;
 • Секрет сальних залоз.

причини

Причинами виникнення алергії вважаються:

 1. Погана екологічна обстановка в регіоні проживання.
 2. Фактор спадковості. Численні дослідження стверджують, що ймовірність появи алергічної реакції вище, якщо у батьків або одне з них є такий підтверджений діагноз.
 3. Просто здатність організму реагувати на зовнішні чинники (реактивність організму).

симптоми алергії

До симптомів, що говорять про алергію на собаку відносять:

 • Нежить і почервоніння очей;
 • Кашель і навіть астма;
 • Шкірні висипання;
 • Проблеми з шлунково-кишковим трактом.

Будьте уважні: якщо алергія дуже сильна, то може виникнути набряк Квінке та анафілактичний шок, це смертельно небезпечно і вимагає швидкої медичної допомоги!

Ознаки гіпоалергенних собак

При виборі собаки потрібно враховувати ряд критеріїв, які пов’язані з особливостями догляду за вихованцем і його зовнішнім виглядом:

 1. Частота линьок. Чим рідше вихованець линяє, тим краще – це зменшує шанси, що шерсть буде накопичуватися на меблях і витати в повітрі.
 2. Характеристики вовни. Собаки з довгою шерстю і густим підшерстям вам не підходять, так як шерсть буде постійно осідати на килимах і м’яких меблів, що викличе масу неприємних симптомів.
 3. Розмір собаки. Деякі дрібні породи частіше викликають алергію, ніж середні та великі, але маленьку собаку набагато простіше купати і розчісувати.

Читайте також:   Гіпоалергенна суміш малютка для грудних дітей

Важливо: чим частіше робимо вологе прибирання квартири і купаємо собаку, тим ефективніше зводимо до мінімуму ризик неприємних симптомів.

 1. Особливості будови морди і секреції слинних залоз. Не потрібно вибирати собак з підвищеним слиновиділення і Бриль.

Список порід собак, які підійдуть алергікам

На жаль абсолютно безпечних порід собак, які підійдуть усім алергікам не існує, але існують так звані гіпоалергенні собаки, які суттєво мінімізують ризик алергічної реакції.

Ось наш ТОП – 10 таких порід:

 • Пудель – у цієї породи кучерява шерсть без підшерстя, вони практично не линяють. Вимагає регулярного догляду за шерстю, зате ймовірність появи лупи вкрай мала. Характер слухняний і завжди готовий допомогти.
 • Китайська чубата – стандарти породи розроблені Великобританією, виведена в Китаї. Є декоративною породою зростом близько 30 см, має 2 різновиди – з частковим або повним відсутністю волосяного покриву. У першого виду присутній шерсть на голові, хвості і «носочки» на лапах. Не вимагає частого купання, але потрібно дбайливо оберігати її шкіру від перегріву і переохолодження. Вам буде потрібно зимовий одяг для собачки! Китайські чубаті мають грайливий характер, але в основному досить спокійні, ця порода дуже прив’язується до членів сім’ї.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Американський голий тер’єр – порода з’явилася в США в минулому столітті, зростання собаки близько 35 см. Цуценята можуть народитися з невеликою кількістю шерсті, але максимум до 2 місяців вона випаде. Теж потрібно захищати від холоду і спеки. За характером слухняні, вірні і в міру грайливі.
 • Йоркширський тер’єр – мініатюрна собака, яка не линяє ніколи і лупи у неї немає. Має особливу будову вовни, яке нагадує людську волосину, саме за рахунок цього і є гіпоалергенної.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

 • Ши-тцу – хоч і має довгу шерсть, але ніколи не линяє, відмерлі волоски потрібно буде видаляти за допомогою вичісування.
 • Самоедская лайка – незважаючи на те, що має довгу шерсть з підшерстям, підходить для алергіків: у їх вовни взагалі відсутня лупа. Недоліком цих собак можна назвати те, що вони досить багато гавкають і може бути багато слини. Самоїди дуже розумні і миролюбні, але можуть бути досить впертими. Ця порода відрізняється любов’ю до дітей. Особливість – відсутність «собачого» запаху.
 • Бішон фрізе – маленька декоративна порода, біла шерсть схожа на вату. Порода не пахне і не линяє, але вимагає регулярного догляду, щоб уникнути появи небажаних колтунів. Бішон фрізе активні і грайливі, поступливі, але з обережністю потрібно контролювати їх спілкування з дітьми.

Обережно: якщо за бішон фрізе доглядати неправильно або нерегулярно – порода може викликати алергію.

 • Левретка – найменша собака з групи хортів. Шерсть має коротку, линька невиражена. Що стосується догляду, то левретки досить одного розчісування щіткою з м’якою щетиною на тиждень. Собака доброзичлива і дуже активна, але володіє крихким кістковим апаратом, тому можливі часті травми.
 • Аффенпинчер – невибаглива декоративна собака вагою 4-5 кг. Шерсть коротка і жорстка, передбачає відхід у вигляді стрижки раз в 1,5-2 місяці і щотижневі вичісування. Здатна полювати на мишей і навіть щурів. Характер компонейскій, відмінно підходить для утримання в квартирі.
 • Угорська вівчарка кулі – спочатку використовувалася як гуртова собака. Це порода середнього розміру, висота в холці не більше 45 см. Кулі – собаки компаньйони, вони дуже слухняні і розумні. Слід отментіть, що дана порода вимагає великої фізичної активності, підійде людям провідним спортивний, динамічний спосіб життя. Їх шерсть є щось на зразок дредів, собака не линяє, відмерлі волоски залишаються всередині скручування. Кулі не мають специфічного запаху, але їх потрібно щодня розчісувати.

підсумки

На жаль, придбання гіпоалергенної собаки не виключає появи алергічної реакції на 100%. Але відсутність линьки і лупи у собак, а так само вибір порід без брилів істотно знижують ризики появи алергії.

У будь-якому випадку потрібно користуватися стандартними заходами попередження небажаних реакцій: не дозволяти собаці спати в хазяйської ліжку, регулярно робити вологе прибирання (краще з дезінфікуючими засобами), краще прибрати з квартири килими, регулярно мити руки після контакту з твариною, а так само використовувати очищувачі повітря.

Гіпоалергенні породи собак з фотографіями і назвами

Гіпоалергенні породи собак – правда чи міф

Пил і пилок або пиловий кліщ в шерсті собаки також можуть викликати симптоми алергії. У цих випадках алергія проявляється саме на кліща, пил або пилок, а не на собаку.

Симптоми алергії на собаку можуть бути різними:

 • Риніт, нежить або набряк носа
 • Лицьова біль (від закладеності носа)
 • Кашель, стиснення в грудях, задишка і хрипи
 • Коньюктивіт, сльозоточивість, почервоніння і свербіж очей
 • Шкірний висип або кропив’янка, сильне свербіння
 • Виникнення або загострення астми
 • Анафілактичний шок

Алерголог може оцінити наявність алергії на собаку.

Шкірний укол є найбільш поширеним способом діагностики алергії на собаку. Для цього тесту невелику кількість екстракту собачого алергену поміщається на вашу шкіру.

Ваша шкіра потім проколюється маленьким стерильним зондом, дозволяючи рідини просочуватися під поверхню шкіри. Потім вас будуть контролювати набряки, почервоніння або інші ознаки реакції, які сигналізують про алергію.

Результати зазвичай стають очевидними протягом 15-20 хвилин.

 • І якщо вам дійсно виявили алергію на собак, ви зазвичай починаєте шукати в інтернеті породи гіпоалергенних собак, які в меншій мірі викликають симптоми алергії.
 • На превеликий жаль, гіпоалергенних порід собак і кішок не існує – це бездоказові твердження. 
 • А ось думка професійних імунологів:
 • «Все собаки виробляють алергени; Дослідження не показали, що собаки можуть бути гіпоалергенними (не викликати алергію).

Хоча пуделі, португальські водні собаки і ряд інших порід (у тому числі кілька видів тер’єрів) мають незаслужену репутацію гіпоалергенних, по-справжньому вільною від алергії породи не існує.

 

У дослідженні 2011 року порівнювалися зразки пилу з будинків з породами собак, які, як повідомлялося, були гіпоалергенними, і зразки будинків з іншими собаками.

 

Рівні алергену у собак в будинках з «гіпоалергенними» собаками не відрізнялися від рівнів в будинках з іншими породами. »

А ось думка алергологів з іншого джерела: «Короткошерсті породи собак небезпечніше для алергіків, ніж довгошерсті. Причина – високий вміст специфічного білка Can F1 на шкірі вихованця. »

Вчені вважають, що особливий білок собак Can F1 менш агресивний, ніж у кішок, але при генетичної схильності до імунної відповіді на подразник також проявляються негативні ознаки.

 

Таким чином, якщо хоча б у одного з ваших батьків спостерігалася алергія на собак, то дуже висока ймовірність, що і ви схильні до цього імунної захворювання.

Якщо обидва ваші батьки були алергікам, то ви з ймовірністю 70-80% будете страждати від алергії, причому не обов’язково на ті ж подразники, на яких реагували ваші предки.

 

Крім того, товариські собаки (на відміну від більш самодостатніх і незалежних кішок) є істотами стайня і їм просто необхідно часте і близьке спілкування з вами (вони сприймають вас, як ватажка зграї). Собаки пестять, намагаються облизати вас, що підвищує можливість проникнення алергенів в ваш організм.

 

Необхідно пам’ятати, що алергія на тварин, і в тому числі на собак, має комплексний характер і залежить від взаємодії різних алергенів, що мають різні порогові значення, що запускають алергічну реакцію.

У кожної людини буває індивідуальна чутливість до різних алергенів і є свій рівень терпимості, при перевищенні якого запускається алергічна реакція. Дуже важливо скільки і яких саме алергенів знаходиться в даний момент в навколишньому середовищі навколо вас. При цьому виникнення алергії буде ще і залежати від температури, вологості повітря і його «запиленості» (змісту аерозолів).

Таким чином, перш ніж думати про те, яка порода собак є гіпоалергенної, необхідно продумати і усунути в квартирі все інші джерела алергенів (хімікати, сигаретний дим, дезодоранти, цвіль, кліщів, ліки (на які можлива реакція), продукти харчування, що викликають алергію ). Алергія проявляється чисто індивідуально і на певний тварина. Іноді дві різні особи однієї породи викликають у алергіків різну реакцію. 

Іноді важливу роль відіграє психогенний фактор. Дивно, але алергічна реакція може бути сформована в результаті невдалого досвіду спілкування з собакою. Наприклад, вона вкусила (непереносимість слини) або сильно напугала.Бивают випадки, коли алергія може виникати не на саму собаку, а на її корм, шампунь або інші предмети гігієни.

Купуйте тільки якісні товари для вихованця. Якщо алергологічні тести негативні – спробуйте пошукати причину алергії серед собачих аксесуарів. Але це доведеться робити методом виключення.

Якщо вам не пощастило, і ви пристрасно хочете завести собаку, але страждаєте на алергію (або хвороба проявляється у іншого члена вашої родини) – не впадайте у відчай і не поспішайте позбуватися від тварини. У багатьох випадках алергію на тварин можна подолати за допомогою самих тварин.

 

Найдивовижніше, що якщо у вас живе кілька собак і кішок, то позбавлення від алергії відбудеться швидше і з більшою ймовірністю. Увага! Якщо ви страждаєте утруднене дихання, АСТМУ АБО У ВАС МОЖЛИВО БИСТРЕ ВИНИКНЕННЯ НАБРЯКІВ, ТО РИЗИКУВАТИ ВАМ НІЯК НЕ МОЖНА! По-перше, це реально небезпечно для вашого життя.Особливо обережними треба бути з дітьми-алергікам, людьми похилого віку та людьми з порушеннями імунітету. По-друге, при таких важких симптомах ви від алергії не позбудетеся (майже напевно) і звикання не наступить.

 

Дуже раджу почитати поради алергологів про те, як спробувати подолати алергію за допомогою самих тварин, слідуючи при цьому певними правилами, як підготувати свій будинок і як самому правильно поводитися в період звикання до собаки.

Іноді «гіпоалергенними» називають такі породи собак зі слабкою линянням, але, як я вже сказала вище, ця думка не має строгих наукових доказів і перевірити наявність алергії можна тільки експериментально і на певну особина:

 • жорсткошерстний шнауцер
 • пудель
 • мальтезе
 • ши-тцу
 • карликовий шпіц
 • бішон
 • йоркширський тер’єр
 • папільон
 • китайська чубата
 • бедлингтон-тер’єр
 • ірландський водяний спанієль

І пам’ятайте, основний успіх в боротьбі з алергією – це ваша воля, ваше палке бажання зберегти в родині улюбленця, готовність терпіти багато неприємні алергічні симптоми в період звикання і акуратно дотримуватися інструкцій алергологів і імунологів, як полегшити і прискорити цей період звикання.

Примітка. У цій статті використано фотоматеріали з відкритих джерел в інтернеті, всі права належать їх авторам, якщо ви вважаєте, що публікація будь-якої фотографії порушує ваші права, будь ласка, зв’яжіться зі мною за допомогою форми в розділі контакти, фотографія буде негайно видалена.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *