Здоров'я

Що давати дитині після антибіотиків: захищаємо від дисбактеріозу правильно

Будь-яка мама знає, що прийом антибіотиків впливає на здоров’я малиша.Какімі б нешкідливими не уявляли антибактеріальні препарати фармацевтичні компанії, спостереження педіатрів і батьків говорять про зворотне – ці ліки впливають на організм дітей, а тривале застосування антибіотиків може викликати довгострокові негативні наслідки. Як відновити дитини після антибіотиків? Чим знизити шкідливий вплив ліків і підняти імунітет малюка? Що давати дитині після антибіотиківПісля прийому антибіотиків необхідно відновити мікрофлору кишечника.

Зміст Показати

Вплив антибіотиків: чому вони небезпечні?

Антибактеріальні препарати призначаються при бактеріальних і деяких видах грибкових інфекцій у дітей. Грамотні батьки знають, що призначення антибіотиків при інфекціях вірусних (ГРВІ, ГРЗ, всілякі «застуди») безглуздо, так як від респіраторних вірусів ліків нет.Об цьому нам невпинно повторює доктор Комаровський: антибіотики не впливають на віруси, а лікарі призначають їх при застудах , щоб убезпечити себе! Тому ми будемо говорити про антибіотикотерапії, яка дійсно необхідна дитині: бактеріальна природа інфекції підтверджено, лікарем призначений відповідний хвороби препарат.Що давати дитині після антибіотиківІноді трапляється, що призначення антибіотиків не обгрунтоване! Отже, антибіотики всмоктуються в кров і розподіляються по органам і тканинам організму, борючись зі збудниками болезні.В різних видах тканин їх концентрація може бути різна, це залежить від виду антибактеріального препарата.Тем не менше, антибіотики впливають на організм системно, тобто зачіпають всі процеси життєдіяльності малюка. У чому ж виражається негативний вплив антибіотиків:

 • перший удар ці препарати наносять по колоніям більшості видів бактерій, що живуть в нашому організмі – як шкідливих, так і необхідних;
 • відмирання колоній бактерій веде до зміни балансу мікрофлори, в тому числі до розростання патогенних бактерій і дисбактеріозу;

Що давати дитині після антибіотиківАнтибіотики можуть стати причиною болів в животику, газоутворення і розвитку дисбактеріозу.

 • зміна бактеріального складу шлунково-кишкового тракту незмінно призводить до проблем з травленням: проносів після прийому антибіотиків, запорів, поганого засвоєння їжі, блювоті, підвищеній проникності стінок кишечника (що може спровокувати алергію), висипу на шкірі;
 • розростання «поганий» флори в кишечнику знижує імунітет дитини.

Ці наслідки в тій чи іншій мірі властиві всім видам антибіотиків. Тобто говорити про те, що існують безпечні «дитячі» препарати, щонайменше, передчасно. Але лікуватися-то треба? Що ж робити, щоб полегшити антибіотикотерапію і усунути її наслідки?

Під час лікування

Прийом антибактеріальних препаратів становить 3-5, рідше – 7 днів. В цей час організм посилено бореться зі збудниками хвороби: підвищує температуру тіла, збільшує вироблення інтерферону, поповнює ряди борців з інфекцією – лейкоцитів різних видів. Колосальні сили, що витрачаються тілом малюка, повинні підтримуватися грамотними батьками:

 • Якщо дитина грудної, потрібно скасувати прикорм і «повісити» дитини на груди.

Що давати дитині після антибіотиківГрудне молоко – найкращі ліки.

 • Якщо малюк вже не на ГВ, звести споживання їжі до мінімуму (годувати по апетиту, завжди краще дати менше) і рясно поїти.
 • Забезпечити постільний режим, створити умови для довгого комфортного сну.
 • Провітрювати приміщення, по можливості зробити повітря прохолодним і вологим.
 • Проводити вологе прибирання в кімнаті, де знаходиться малюк, 1-2 рази на день.

Що давати дитині після антибіотиківВологе прибирання запобігає розмноженню мікробів і бактерій.Что з препаратів давати під час лікування? Відповідь буде залежати від способу годування крихти:

 • немовлята (будь ним хоч 2 місяці, хоч 2 роки) можуть не отримувати спеціальних засобів, за умови, що вони повністю переведені на грудне вигодовування;
 • дітки-штучники і діти, відлучені від грудей, можуть потребувати додаткової допомоги шлунку: наприклад, можна давати їм препарат «Креон 10000», який допоможе перетравлювати їжу (докладніше читайте в статті «Вся правда про Креон для дітей»).

Ви можете запитати: а як же лактобактерії? Адже потрібно відновлювати мікрофлору! Справа в тому, що при прийомі антибіотиків її відновлювати безглуздо – це витрачені даремно гроші. Мікрофлору відновлюють після завершення антібіотікотерапіі.Но ось курс препарату, призначеного лікарем, ви пропили. Як тепер допомагати маленькій дитині відновлювати сили, піднімати імунітет і налагоджувати роботу шлунково-кишкового тракту? У випадку з малюками, які перебувають на грудному вигодовуванні, все просто: молоко містить бифидус-фактор, який допоможе знову заселитися корисним бактеріям. Тобто немовлят треба просто годувати грудьми!Якщо малюк вже їв прикорм до хвороби, з ним варто почекати до повного відновлення нормальної роботи кишечника. [Su_box title = ‘Зверніть увагу’ style = ‘glass’ box_color = ‘# 4573D5’ radius = ‘5’] Навіть якщо вашій дитині рік або два, немає нічого страшного в тому, що він ще «повисить» на грудях – материнське молоко забезпечить його необхідними речовинами. Якщо ж маленький непосида буде вимагати «дорослу» їжу, давайте її невеликими обсягами, уникайте смаженої або жирної їжі, щоб не порушити крихку рівновагу в шлунково-кишковому тракті. [/ su_box] Складніше йде справа з дітьми, які грудне молоко не отримують: мамам доведеться допомагати відновлювати баланс мікробів в організмі дітки. Що важливо знати?

 • Відновлення займе 5-10 днів, а в ряді випадків може тривати і довше.
 • Важливим фактором є правильне збалансоване харчування, що включає фрукти, овочі, а також кисломолочні продукти.

Що давати дитині після антибіотиківПравильне збалансоване харчування – запорука здоров’я вашої дитини!

 • Починати годувати ослабленого малюка потрібно легко засвоюваними продуктами.
 • Можна деякий час продовжувати давати «Креон», проте не забувайте зменшувати його дозування.
 • Для відновлення мікрофлори дітям можна давати препарати з живими бактеріями, наприклад, «Лінекс» (приймати по 1-2 капсулі 3 рази на день, капсулу розкрити і вміст розчинити в невеликій кількості води).

Що давати дитині після антибіотиківЛінекс – ефективний засіб для відновлення мікрофлори кишечника.

 • При відновленні мікрофлори автоматично припиниться діарея, закрепи або погане засвоєння їжі.

Мамам слід пам’ятати, що мікрофлора у кожної людини особлива, зі своїм набором бактерій. Вона залежить від характеру харчування, навколишнього середовища, способу жізні.Поетому важливу роль у відновленні кишечника і шлунка грає не те, що давати з ліків, а годування свіжими продуктами, бажано регіональними і сезоннимі.Піща може бути нехитрій, але вона повинна бути корисною, мінімально обробленої хімікатами, без смакових добавок. Тобто, при грамотному підході до харчування, поліпшити роботу шлунково-кишкового тракту після антибактеріальних засобів можна і без штучних прибутків! Всі корисні бактерії заселяться до малюка на ПМЖ з повітря, предметів оточення і їжі!

З якими ще проблемами можна зіткнутися?

Поширеним явищем при прийомі антибактеріальних препаратів є алергічна реакція .Багато лікарі радять пити супрастин (або інше антигістамінний засіб) при прийомі антибіотиків. Це в корені не вірно! Ви завжди повинні стежити, на які препарати у вашого крихти може бути алергія, а протиалергічні засоби просто заглушать симптоми.

 • Ніколи не давайте малюкові супрастин при антибіотикотерапії! Якщо ви бачите, що на конкретні ліки у дитини почалися висипання, кашель, інші нехарактерні для поточної хвороби симптоми, негайно скасовувати препарат і просите свого лікаря призначити вашій дитині інший антибіотик.
 • Також алергія може початися вже після курсу лікування. Зазвичай вона проявляється через кілька днів, часом на продукти, які до антибіотикотерапії алергії не викликали.
 • Це може бути пов’язано з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту: підвищена проникність кишечника при прийомі антибіотиків веде до того, що в кров всмоктуються більші, ніж раніше, молекули білків (пептиди).

Ці молекули можуть надавати дратівливу дію на організм малюка, викликаючи алергічну реакцію. Що давати дитині після антибіотиківДеякі препарати можуть викликати алергічну реакцію.

 • Чим лікувати дитину в цьому випадку? Відповідь все той же –  необхідно правильно годувати дитину, сприяючи відновленню мікрофлори і нормалізації роботи шлунково-кишкового тракту. Тоді алергія пройде сама собою.
 • Прийом антибіотиків також може викликати у дітей кандидоз (в народі хвороба називається «молочниця»). Кандидоз проявляється на слизових оболонках , найчастіше в області рота. Характерною ознакою молочниці у дитини є білий сирнистий наліт, під яким може бути запалення тканин.
 • Гриби роду Кандіда, що викликають молочницю, живуть у здорових людей на слизових, і їх розмноження пригнічується «хорошою» флорою. При прийомі антибактеріальних засобів баланс живих колоній порушується, і гриби з радістю займають місце загиблих конкурентів.

Лікується кандидоз під наглядом лікаря: при ураженні слизової рота рекомендують обробляти хворобливі ділянки розчином соди; також лікар може призначити внутрішні антигрибкові препарати. Що давати дитині після антибіотиківТільки лікар зможе призначити лікування при кандидозі.

Відгуки батьків про відновлення після антибіотиків

«Я вважаю, що організм після прийому антибіотиків стає вразливим. Син до 3 років взагалі нічим не хворів, потім підхопив вірус. Лікарі стали давати антибіотики, температура після прийому антибіотиків ще дня 3 трималася. Тепер ми від ГРЗ до застуди скачемо, місяця не пройде, щоб дитина не захворіла. Антибіотики дуже небезпечні! »Аліса, багатодітна мама:« Я своїх дітей після антибіотиків Відпаюю кефіром. Ось прям примусово, кожен день, вранці і ввечері по гуртку. Не менш 3-4 тижнів даю, і все у них відновлюється. А всі ці препаратікі – обманка, як і анаферон ».Наталья, 39 років:« У дочки після 3-денного прийому антибіотиків висип почалася, і стілець був рідкий і зелений. Давала Ентерос-гель і Біфіформ, відновився десь за тиждень ».

 • антибіотики впливають на мікрофлору шлунково-кишкового тракту;
 • після курсу антибіотикотерапії малюкові необхідно збалансоване харчування;
 • дітям можна давати пробіотики, вони прискорять відновлення організму;
 • алергія після антибіотиків також лікується нормалізацією роботи шлунково-кишкового тракту;
 • лікування кандидозу повинен призначати лікар.

Як підняти імунітет дитині після антибіотиків

Після прийому тривалого курсу антибіотиків багато дітей відчувають себе ослабленими і стають більш уразливі для впливу патогенних факторів. Батьків же хвилює, як можна підняти імунітет дитині після антибіотиків. У статті мова піде про те, як швидко відновити організм дитини після перенесеної хвороби та нівелювати вплив антибіотиків на імунну систему.

 • Перш, ніж розбиратися в способах підсилення імунітету, слід розібратися, що це таке -іммунітет. Імунна система необхідна організму для захисту від різних негативних впливів.
 • Вона включає в себе безліч складових частин, але основним інструментом імунітету є невеликі рухливі клітини – імуноцити, які поділяються на кілька видів і безпосередньо здійснюють боротьбу з патогенними мікроорганізмами.

Що давати дитині після антибіотиківПід зниженням імунітету мається на увазі зниження чисельності вироблюваних иммуноцитов, або зниження їх активності. Патогенні організми практично постійно знаходяться в навколишньому середовищі або в самому організмі людини, і зі зниженням активності імунних клітин починають неконтрольовано розмножуватися, завдаючи шкоди організму людини.

 • Необхідність в підвищенні імунітету дітей після курсу антибіотиків виникає з тієї причини, що антибіотики часто знищують не тільки представників патогенної флори, а й природних для людського організму мікробів, які регулюють чисельність хвороботворних бактерій і нормальне функціонування організму в цілому. Це може стати причиною ослаблення імунітету.
 • Вплив антибіотиків на імунітет полягає ще і в тому, що дія ліків при тривалому їх прийомі негативно позначається на печінці, яка також виконує частину захисних функцій. Крім цього, перенесена бактеріальна інфекція значно послаблює організм, стаючи основним фактором зниження імунітету.

 

Як відновити імунітет дитині після антибіотиків

Одним з методів відновлення імунної системи після прийому антибіотиків є створення сприятливих умов і відновлення внутрішніх ресурсів організму для того, щоб той почав самостійно відновлювати сили і роботу імунної системи. Основними факторами для цього є:

 • Детоксикація організму після хвороби. В організмі в процесі лікування антибіотиками накопичуються не тільки самі лікарські речовини (які, проте, практично повністю виводяться нирками або печінкою), а й продукти життєдіяльності бактерій, шкідливі для людини.
 • Відновлення мікрофлори шлунково-кишкового тракту. Як вже було сказано, антибіотики знищують, крім шкідливої, і корисну мікрофлору, тому для нормального травлення і засвоєння поживних речовин мікрофлору необхідно відновити за допомогою дотримання дієти і прийому спеціальних препаратів.

Говорячи про переважну більшість випадків, дитячий імунітет зазвичай не потребує додаткової стимуляції, якщо лікування проводиться своєчасно, адекватно, і дотримуються його основні принципи. Що давати дитині після антибіотиківДля якнайшвидшого виведення токсинів з організму дитині потрібно пити якомога більше рідини. Особлива увага споживання рідини під час хвороби варто приділити, якщо у малюка висока температура або пронос. Діти швидко піддаються зневоднення, тому рідина потрібно давати дитині постійно – найкраще у вигляді води або сильно розведених соків, компотів, трав’яних відварів.

 • Споживання рідини слід зберігати збільшеним і по завершенні курсу антибіотиків, щоб вивести їх залишки з організму. Також слід дотримуватися щадну для печінки дієту, щоб уникнути надмірного навантаження на неї: давати дитині супи, каші, варені овочі, кисломолочні продукти (в невеликій кількості).
 • Як можна зміцнити імунітет дитини після курсу антибіотиків – це питання мучить батьків малюка, ослабленого тривалою хворобою.
 • На ділі не слід панікувати – якщо хвороба вже вилікувана, то турбуватися нема про що.
 • Організм – це саморегулююча структура, яка самостійно відновлює свої захисні сили, при наявності сприятливих для цього умов. Завданням батьків є забезпечити ці умови.

Мова йде не тільки про те, щоб рясно годувати дитину і постійно тримати його в теплі, але навіть про зворотні заходи – сприятиме загартуванню організму і дотримуватися помірності в їжі. [Su_box title = ‘Важливо’ style = ‘glass’ box_color = ‘# F63E62 ‘radius =’ 5 ‘] Іноді потрібно застосовувати лікарські засоби для підвищення імунітету – головним чином тому, що дитячий організм схильний до появи дисбактеріозу, який реально заподіює дискомфорт і уповільнює відновлення. [/ su_box] для лікування дисбактеріозу потрібна консультація лікаря. Він пропише пробіотики або пребіотики в залежності від вираженості симптомів. При цьому потрібно дотримуватися спеціальної дієти, яка відновить роботу шлунково-кишкового тракту (мова про неї піде далі) .конкретно рекомендації про те, як відновити імунітет після антибіотиків,ви можете отримати від свого лікуючого лікаря, який оцінить стан дитини, об’єктивні симптоми і тяжкість перенесеної ним хвороби. Нижче будуть наведені лише загальні рекомендації, які допоможуть швидко відновити організм після курсу препаратів.

Вітаміни підвищують імунітет

Переймаючись питанням про те, як підвищити імунітет дитини після застосування антибіотиків, одним з найперших відповідей, що приходить на розум, є застосування вітамінних комплексів. Заповнення втрачених під час хвороби вітамінів і мінералів дозволяє стабілізувати імунну систему і сприяє виробленню власних захисних засобів в боротьбі з потенційними причинами хвороби. Що давати дитині після антибіотиківВибирайте вітамінні комплекси, що відповідають віку дитини, тому що перевищення допустимих концентрацій вітамінів в організмі тільки збільшує навантаження на нирки і печінку, а не робить його більш здоровим. Віддавайте перевагу комплексам з високим вмістом вітаміну C, проте в цьому випадку не переборщіть з вмістом аскорбінової кислоти в щоденному раціоні малюка.

Особливості харчування після антибіотика

Якщо ви цікавитеся, як відновити імунітет дитині після прийому антибіотиків за допомогою правильного харчування, то зверніть увагу на наступні продукти:

 • цитрусові, смородина, квашена капуста – це ефективний спосіб наситити організм вітаміном C, проте з ними слід бути обережними, тому що надлишок кислоти може травмувати слизову шлунка;
 • гарбуз і моркву містять бета-каротин, необхідні організму для відновлення після хвороби;
 • морепродукти і жирні сорти риби – це джерела жирних кислот, особливо Омега-3, необхідних для функціонування багатьох систем і відновлення організму;
 • кисломолочні продукти є основою для відновлення нормальної мікрофлори кишечника;
 • злаки і овочі з великим вмістом клітковини, які сприяють нормалізації травлення.

Що давати дитині після антибіотиківХарчування має даватися дитині в помірних кількостях, невеликими порціями, 4-5 разів на добу. Слід уникати здоби, солодощів, червоного м’яса і жирних, смажених продуктів.

Народні засоби для підвищення імунітету

Щоб допомогти імунітету малюків відновитися, можна скористатися рецептами народної медицини. Звертаємо вашу увагу на те, що вони можуть використовуватися тільки як засіб реабілітації після завершення основного леченія.Отвари для зміцнення здоров’я можуть бути приготовлені декількома способами:

 • Висушена цедра цитрусових перемішується в рівній пропорції з великолистовим чорним чаєм. Суміш заварюється окропом (60 г сухих інгредієнтів на літр води) і настоюється близько 5-7 хвилин.
 • Міцний чорний чай охолоджують і в рівних пропорціях змішують з соком чорної смородини і мінеральною водою. Цей напій чудово відновлює водно-сольовий баланс і насичує організм вітамінами.
 • Свіжі ягоди журавлини розминаються і заливаються гарячим чаєм. За смаком можна додати цукор або мед, після заварювання напій повинен настоятися приблизно 10 хвилин.
 • У рівних пропорціях змішуються листя суниці, квітки аптечної ромашки і низку заварити окропом в пропорції 1 ст.л. суміші на стакан води. Відвар настоюється протягом 15 хвилин і є дійсним замість чаю.

Приготовлені відвари можна комбінувати між собою. Краще готувати невелику кількість відвару, щоб дитина завжди пив його свіжозавареним. Приймати такі відвари можна після їжі і між прийомами їжі.

Загартовування як спосіб підвищення імунітету

Починати зміцнення імунітету дитини можна не раніше, ніж через 3 тижні після повного одужання. Перед початком загартовуватися необхідно проконсультуватися з педіатром про допустимих нагрузках.Отлічние результати по підвищенню імунітету дає обливання контрастною водою. Підійде різниця температур в 15 ° C і тривалість процедури близько 5-7 мінут.Впоследствіі, при позитивних результатах, амплітуду і тривалість обливання можна збільшувати. [Su_quote] Головне, щоб обливання проводилися регулярно – бажано щодня в ранкові години, і тривали довго час , в ідеалі – постійно. [/ su_quote] Якщо виконувати обливання неможливо з огляду на ослаблення організму або ризику переохолодження в холодну пору року, перевага віддається іншим фізіопроцедури – масажу, гімнастики і т.д.

Фізичні вправи в допомогу

Гімнастика і ведення активного життя допоможуть часто хворіє дитині стимулювати імунні клітини і подолати сезонні застуди. Здоровий спосіб життя, регулярні процедури, що гартують і фізичні навантаження на свіжому повітрі стимулюють роботу імунної системи, значно знижуючи ймовірність виникнення простудних захворювань.Що давати дитині після антибіотиківВітаються будь-які фізичні вправи, що виконуються на свіжому повітрі. Відкриті басейни, ходіння босоніж по гальці або піску, тривала ходьба і гімнастика на вулиці – все це позитивно впливає на імунітет. Коли дитина зміцніє, можна почати практикувати обливання холодною водою (якщо йому не менше 12 років), поступово знижуючи її температуру з кімнатною щодня на пару градусов.После тривалого курсу антибіотиків дитині необхідно здійснювати тривалі прогулянки (без ризику переохолодження), пройти курс масажу або легкої гімнастики, щоб відновити нормальні функції організму і запобігти рецидивам розвитку хвороби. При дотриманні цих рекомендацій малюк швидко відновиться після антибіотиків і ще не скоро вдасться до їх допомоги знову.

Як відновити імунітет малюка після лікування антибіотиками?

При важких захворюваннях, пов’язаних з бактеріальними інфекціями, без антибіотиків не обійтися. Ось тільки вони і самі наносять удар по організму. Тому обов’язково треба допомогти дитині відновитися після їх прийому.Що давати дитині після антибіотиків

Що відбувається при лікуванні антибіотиками?

У людському тілі живе безліч корисних мікроорганізмів. Вони беруть участь в обмінних процесах, сприяють розщепленню і засвоєнню їжі, стримують розмноження хвороботворних бактерій і грібков.Вред від антибіотиків полягає в тому, що разом зі шкідливими мікроорганізмами, які і стали причиною хвороби, знищуються і дійсно потрібні. Звичайно, ліки діють, і настає виздоровленіе.Но організм, найімовірніше, матиме знати, що з ним не все в порядку.

 • Через антибіотиків відмирають колонії бактерій, в першу чергу – корисних.
 • Змінюється баланс мікрофлори, виникає дисбактеріоз кишечника.
 • З’являються проблеми з шлунково-кишковим трактом: запор або діарея, блювота, погана засвоюваність їжі.
 • Можливі алергічні реакції, прояви грибкових захворювань.
 • Знижується імунітет.

Що давати дитині після антибіотиків

Як проявляється дисбактеріоз?

Найпоширеніша і найбільш помітна реакція – дисбактеріоз кишечника. Саме його нормальну роботу треба відновити. Адже саме там зосереджена велика частина корисних мікроорганізмів, які допомагають процесу піщеваренія.Даже дорослі чутливі до змін в мікрофлорі, що вже говорити про дітей. У них з’являються неприємні відчуття в животі, метеоризм і здуття. Їжа не може перетравитися повністю, залишилися частинки гніют.Затем вони або прискорено виводяться, через що дитина страждає від проносу, або ущільнюються – і виникає запор. [Su_box title = ‘Рада’ style = ‘glass’ box_color = ‘# FFDB00’ radius = ‘5’] Обидва стану досить небезпечні для малюка. При діареї є ризик зневоднення. При тривалому запорі в кров надходять токсини, які отруюють організм. Але навіть якщо таких явних проявів немає,недостатня кількість потрібних бактерій призведе до того, що імунітет знизиться. І буде малюк не вилазити з застуд. [/ Su_box] Можливі й алергічні реакції. Через брак бактерій, які допомагали розщеплювати їжу, білки будуть всмоктуватися з кишечника в кров практично в незмінному вигляді. Організм дитини може сприйняти їх як чужорідні і почати з ними боротися, внаслідок чого у малюка з’явиться висип.Що давати дитині після антибіотиків

 

Як відновити мікрофлору кишечника?

Так як основна проблема після прийому антибіотиків – порушення мікрофлори, то з ним і треба боротися. Якщо дитина ще на грудному вигодовуванні, то варто годувати його на вимогу.

 • Материнське молоко сприяє заселенню кишечника корисними бактеріями. Старшим дітям варто давати кефір та інші кисломолочні продукти.
 • Навряд чи вони самостійно впораються з ситуацією, але допоможуть створити сприятливе середовище для нормалізації роботи кишечника.
 • Щоб відновити популяцію потрібних мікроорганізмів, необхідно пити пробіотики. Ці препарати містять біфідо-і лактобактерії, до того ж, вони створюють сприятливе середовище для них.
 • Часто лікарі рекомендують їх приймати разом з антибіотиками, щоб підтримувати організм. Але і коли лікування завершиться, слід пропити курс пробіотиків для досягнення найбільшого ефекту.

При діареї у дітей часто спостерігається роздратування. Щоб полегшити стан малюка, варто скористатися цинковою маззю або спеціальним кремом для загоєння. І частіше влаштовувати повітряні ванни.Для малюків рекомендується вибирати засоби в рідкому вигляді або порошки, які розчиняються у воді. Після трьох років можна давати таблетки. Які саме препарати купувати, повинен порадити лікар. [Su_box title = ‘Зверніть увагу’ style = ‘glass’ box_color = ‘# 4573D5’ radius = ‘5’] Сучасні ліки містять кілька штамів мікроорганізмів, а також спеціальні добавки для посилення їх ефективності. [/ su_box]Що давати дитині після антибіотиків

Що ще може знадобитися для відновлення організму дитини?

Прибуток допомагають відновити мікрофлору, постраждалу через антибіотики, завдяки чому вийде підняти імунітет. Але це поступовий процес, а до тих пір може виникнути необхідність лікування кандидозу у дитини, адже поки не вистачає дружніх бактерій, які зазвичай стримують розмноження грибка, що викликає це захворювання.

 • У дітей воно найчастіше проявляється на слизовій рота у вигляді білого нальоту. Лікується за допомогою спеціальних препаратів. Також нерідко зустрічається стоматит – хворобливі виразки в роті. Потрібні антисептичні полоскання. І в тому, і в іншому випадку доведеться дотримуватися дієти, уникати гарячого і гострого.
 • Коли організм прийде в норму, імунітет стане сильніше і ці проблеми підуть.
 • Через збої в роботі травної системи їжа погано засвоюється, малюк отримує недостатню кількість корисних речовин. До того ж дружні бактерії беруть участь в синтезі деяких вітамінів. В результаті може розвинутися авітаміноз.
 • Тому важливо забезпечувати дитині повноцінне харчування, він обов’язково повинен їсти овочі і фрукти. Іноді не зайвим буде прийом вітамінів. Особливо якщо відновлюватися після хвороби припадає в зимовий час, коли вибір свіжих овочів обмежений.
 • Після прийому антибіотиків імунітет зазвичай ослаблений. Щоб його зміцнити, слід створити сприятливу обстановку будинку: температура і вологість повинні бути комфортними, провітрювати і проводити вологе прибирання потрібно регулярно.

Треба постаратися берегти дитину від стресів, адже гармонійна обстановка сприяє одужанню. Крім вітамінних комплексів іноді є сенс пропити кошти для підняття захисних властивостей організму: наприклад, настоянку ехінацеї або прополіса.Но, як і будь-які препарати, призначати їх повинен врач.Такіе прояви дисбактеріозу, як запор або пронос, пройдуть після прийому пробіотиків, коли кишечник заново заселять корисні бактерії. Але за станом дитини треба стежити. Щоб не допустити зневоднення при діареї, необхідно постійно давати малюкові пити. Добре, якщо це буде «Регідрон», але підійде і будь-яка інша рідина. Головне, щоб її було багато. [Su_box title = ‘Важливо’ style = ‘glass’ box_color = ‘# F63E62’ radius = ‘5’] Щоб відновити малюка після прийому антибіотиків, потрібен час. Можливо, процес займе не один тиждень.На це впливає початковий стан організму дитини, тяжкість захворювання, тривалість курсу лікування. [/ Su_box] Але якщо виконувати всі призначення лікаря, приймати пробіотики і стежити за харчуванням, то кишечник скоро почне нормально функціонувати. Карапуз відчує себе лучше.Такім чином вийде підняти імунітет, який запрацює в повну силу.

Антибіотики і діти. Як відновити імунітет після курсу антибіотиків? | здоров’я дітей

Що таке антибіотики? Антибіотики – це речовини природного, напівсинтетичного або синтетичного походження, що пригнічують ріст і розмноження живих клітин і бактерій.

Несмотря на часто звучать з екранів ТБ, а також зі сторінок медичних газет і журналів попередження, що зловживання антибіотиками може завдати шкоди організму дітей, деякі батьки іноді самі просять доктора прописати їх своєму ребенку.Чем викликана ця тенденція, і як прийом антибіотиків може відбитися на дитячому здоров’ї – про це і буде ця стаття.Що давати дитині після антибіотиків

Коли дитині потрібно давати антибіотики?

Ще в радянські часи серед населення склалася думка, що антибіотики є мало не панацеєю від усіх простудних та інфекційних захворювань, що супроводжуються сильним жаром.Еслі запитати медиків, то відповідь буде неоднозначним: «Це так і одночасно не так» .Все справа в тому, що антибіотики ефективно в основному проти бактеріальних інфекцій, так як це самостійні живі організми. [su_quote] у чому ж підступ? Справа в тому, що високою температурою можуть супроводжуватися як вірусні, так і інфекційні захворювання. І тільки кваліфікований лікар за допомогою аналізів може визначити, до якої категорії відноситься хвороба дитини. [/ Su_quote] Якщо звернутися до даних статистики, то на сьогоднішній день понад 40% батьків самі вирішують, що давати своєму чаду при підвищеній температурі, не дуже розбираючись в її причини. І, як неважко здогадатися,вибір часто падає саме на антибіотики, так як вони вважаються найбільш еффектівнимі.Более того, в народі побутує абсолютно помилкова думка, щоантибактеріальними препаратами можна лікувати навіть ГРВІ та грип . Насправді цього робити категорично не рекомендується , тому що антибіотики знижують імунітет . А як наслідок – грип прогресує, так як він має вірусну пріроду.Прі цьому можна на додачу до вірусу отримати ще кілька неприємних побічних сюрпризів – молочницю, дисбактеріоз або алергічну реакцію. [Su_box title = ‘Рада’ style = ‘glass’ box_color = ‘ # FFDB00 ‘radius =’ 5 ‘] Щоб уникнути подібних помилок слід правильно поставити діагноз, Але це не завжди буває можливо, особливо при різкому погіршенні стану дитини вночі. Як же відрізнити вірусну інфекцію від бактеріальної, адже симптоми часто бувають дуже схожі? [/ Su_box] Для початку слід чітко розмежувати, яка температура дійсно є небезпечною для дитячого організма.Еслі градусник показує значення нижче 38 ° С, то приводів для занепокоєння поки що немає . Це означає, що організм успішно бореться з вірусом.

 • Бити на сполох і спішно знижувати температуру у дитини не варто, особливо, якщо він не відчуває великого дискомфорту.
 • Досить забезпечити малюкові спокій і рясне пиття, а лікар призначить противірусні ліки, такі як «Анаферон», «Кагоцел» або дитячий «Нурофен» в якості знеболюючого.
 • Батькам слід насторожитися, якщо гіпертермія у дитини досягла показника вище 38,5оС – це може сигналізувати про наявність бактеріальної інфекції. Але висока температура ще не означає, що потрібно негайно приступити до прийому антибактеріальних препаратів. Адже різні організми по-різному реагують навіть на звичайну застуду.

Крім високої температури, про наявність бактеріального зараження свідчать такі ознаки:

 • Після перенесеної вірусної інфекції дитині спочатку полегшало, але потім симптоми знову поновилися з новою силою, температура стала вище колишньої, до того ж додалися нові нездужання;
 • Якщо температура вище 39оС тримається у малюка більше трьох діб;
 • Виявляється чітка послідовність симптомів – нежить , висока температура, біль у горлі .

Подібні симптоми можуть означати, що на зміну вірусної інфекції прийшла бактеріальна, або ж вона з’явилася як самостійна заболеваніе.

Но навіть в цьому випадку деякі лікарі не поспішають призначати антибіотики, так як їх побічні ефекти можуть виявитися для дітей шкідливіше, ніж сама інфекція. Виняток становлять діти віком до трьох років – в цьому випадку антибактеріальні ліки виписуються негайно, Так як висока температура згубно позначається на ще не зміцнілому організме.Детям постарше доктора призначать жарознижувальні препарати, але, якщо температура не спадатиме, то без допомоги антибіотиків вже не обійтися. [Su_box title = ‘Зверніть увагу’ style = ‘glass’ box_color = ‘# 4573D5’ radius = ‘5’] Найефективнішими дитячими антибактеріальними засобами вважаються «Амоксицилін», «Ампіцилін», «Кларитроміцин», «Азитроміцин», «Сумамед», «Цефтріаксон», «Цефазолін». [/ su_box] Якщо температура після прийому антибіотиків не спадає протягом 72 годин, то лікар призначає інший препарат. Слід знати, що нормалізація температури є найвірнішим показником ефективності ліки при бактеріальної інфекції.

Вплив антибіотиків на імунітет дитини

Отже, якщо після детального обстеження лікар все ж призначив вашій дитині прийом антибіотичних засобів, то вам слід знати, яке побічна дія можуть надати ці ліки на організм.Самое неприємний наслідок, яке викликають антибіотики – це дисбактеріоз кишечника .

Вся антибактеріальна терапія зводиться до знищення шкідливих мікроорганізмів, але, на жаль, разом з шкідливими гинуть і корисні бактерії. Зокрема, такі як кишкова паличка і різні лактобактерії.

А це обов’язково призводить до дисбактеріозу та зниження імунітету, так як дитячий організм перестає очищатися від токсинів належним чином .

 • Другий фактор зниження імунітету – це те, що ліки часто беруть на себе захисні функції, а організм, отримуючи лікарську підтримку, не виробляє імунні клітини в достатній кількості , що веде до падіння імунітету після закінчення терапії.
 • Дитина потрапляє в так званий «зачароване коло» – йому буває добре лише при прийомі антибіотиків, які і викликають ці нездужання.
 • Щоб не потрапляти в таку ситуацію, слід знати, як правильно зміцнювати дитячий імунітет після прийому антибіотичних ліків.

Що давати дитині після антибіотиків

Як відновити імунітет дитини після курсу антибіотиків?

Щоб швидко відновити захисні функції організму, потрібно приступати до зміцнення імунітету ще під час терапії, вдаючись до наступних профілактичних заходів.

 • Слід організувати швидке виведення токсинів з дитячого організму . Для цього потрібно давати дитині багато пити. Зрозуміло, це не повинні бути солодкі газовані напої типу Кока-Коли. Краще віддати перевагу сокам, компотів, чаїв з лікарських трав. Добре впливає на здоров’я питво звичайної чистої води (не з-під крана).
 • Відновлення мікрофлори кишечника . Щоб виключити прояви дисбактеріозу, відразу після прийому антибіотиків потрібно приступити до насичення кишкової флори корисними мікроорганізмами.
 • Для цього якнайкраще підійде вживання кисломолочних продуктів – кефіру, йогурту, тана, сиру і сметани.

Для швидкого ефекту краще приймати пробіотики і пребіотики, такі як «Лінекс», «Лінекс Форте» або «Хілак Форте». Процедури загартовування . Щоб підвищити імунітет швидко і надовго потрібно приступити до загартовування дитини, адже організм, привчений до холоду, більш стійкий до різного роду застуд та інфекцій. [Su_box title = ‘Важливо’ style = ‘glass’ box_color = ‘# F63E62’ radius = ‘5 ‘] Зрозуміло, не потрібно забувати і про обережність, адже недовго і застудити своє чадо знову. [/ su_box] Краще приступати до процедур в теплу пору року, починаючи з простих прогулянок і вправ на свіжому повітрі, поступово переходячи до зниження температури води при купанні .

 • Правильне харчування . Ніяких чіпсів, газованої води, тортиків і фаст-фудів, так улюблених більшістю дітей. Їжа повинна бути збалансованою і корисною. Потрібно віддавати перевагу багатим вітамінами і антиоксидантами фруктам і овочам.
 • Не слід забувати і про злаках і клітковині, необхідної для правильної роботи кишечника.
 • В меню дитини обов’язково повинні бути присутніми високоякісні білки у вигляді м’яса, риби, яєць і молочних продуктів – вони забезпечують зростаючий організм всіма необхідними «будівельними матеріалами».
 • Прийом імуномодуляторів і імуностимуляторів . Перед тим, як давати їх своєму малюкові, слід обов’язково проконсультуватися з лікарем . Найбільш безпечні препарати для підвищення імунітету рослинного походження.

 

[su_quote] Наступними за ступенем безпеки можна назвати ліки бактеріального походження, що мають в своєму складі ферменти збудників захворювань, які активізують вироблення антитіл. [/ su_quote] Крім імуностимуляторів після прийому антибіотиків дуже корисні і імунокоректори, відновлюють інформаційну пам’ять у імунних клітин. прийом вітамінів. Доктор може призначити малюкові курс вітамінів. Якщо цього не потрібно, то можна самому давати дитині підсолоджений відвар шипшини або журавлини, вони відмінно зміцнюють імунітет – в них багато вітаміну С.

Помімо перерахованих вище заходів слід дати батькам кілька важливих порад. Не потрібно гуляти з маленькою дитиною в багатолюдних місцях. Завжди одягайте малюка по погоді – не надто тепло і не дуже легко. У дитячій завжди повинні бути чистота і свіже повітря. Увага! Вживання будь-яких лікарських засобів та БАДів, а так само застосування будь-яких лікувальних методик, можливо тільки з дозволу лікаря.

Для кишечника дитині при прийомі антибіотиків

Якщо має бути серйозне лікування, то воно і так влетить в копієчку. А тут ще лікар прописує дорогі ліки при прийомі антибіотиків для підтримки мікрофлори кишечника. Чи так це необхідно? Як діють пробіотики? Який з них не дасть постраждати органам травлення і захистить від кандидозу? І як його приймати – з антибіотиками або після них?

Антибіотик + пробіотик = здоровий кишечник

Якщо пацієнтові доводиться проходити курс лікування антибіотиками, то неприємним наслідком подібної терапії може стати дісбактеріоз.Ето пояснюється тим, що такі потужні препарати, знищуючи патогенну мікрофлору, не щадять і корисних бактерій, тобто вбивають всіх – і поганих, і хороших. [Su_box title = ‘Рада’ style = ‘glass’ box_color = ‘# FFDB00’ radius = ‘5’] Якщо порушується нормальний баланс між цими мікроорганізмами, то в роботі кишечника відбувається збій. Він виражається такими симптомами, як здуття, запор або діарея, напади нудоти, біль. [/ Su_box] Щоб попередити дисбиоз, захистити оболонку кишечника, придушити зростання шкідливих бактерій, налагодити водно-сольовий обмін в травному тракті і підвищити імунітет, паралельно з прийомом антибіотика призначаються пробіотики. Причому починати пити їх бажано відразу ж, а не тоді,коли вже виявилися проблеми з кишечником.

«Про» і «пре»: чим вони займаються в організмі?

Якщо не вдаватися в медичні тонкощі, то пробіотики – корисні бактерії, які необхідні для нормального травлення і засвоєння їжі.

 • Вони виробляють вітаміни, знижують холестерин, попереджають дисбактеріоз, прискорюють перистальтику, зменшують шкідливий вплив антибіотиків на шлунок, знімають інтоксикацію і виконують безліч інших важливих справ.
 • Пребіотики є природні речовини, якими харчуються «потрібні» бактерії. Тобто без них пробіотики просто не зможуть існувати, зачахнуть, як будь-який організм, позбавлений харчування.
 • У сімействі прибутків є еубіотики, синбіотики і сімбіотікі. Еубіотики – досить численна група. По суті, під цим терміном сьогодні мають на увазі пробіотики.
 • Синбіотики – лікарські препарати, в складі яких присутні одночасно і пребіотики, і пробіотики (живі бактерії і живильне середовище для підтримки їх активності). Тому вони надають комплексну дію.

Сімбіотікі містять різні мікроби або штами бактерій з групи пробіотиків (наприклад, два різновиди біфідобактерій і лактобактерії).

Який препарат пити для кишечника, якщо призначений антибіотик?

Щоб захистити свій шлунково-кишкового тракту від агресивного впливу антибіотиків, його слід заселити корисними живими мікроорганізмами. Поставити їх в організм можуть такі препарати:

 • Лінекс. Полікомпонентні пробиотик. Найвідоміше ліки при прийомі антибіотиків, що підтримує мікрофлору кишечника. Його виробляють у вигляді капсул, в кожній з яких укладено по 300 мг лактобактерій, біфідобактерій і ентерококів. Засіб відрізняється високим ступенем безпеки. Воно підходить навіть дітям, а єдиним протипоказанням до його прийому є непереносимість лактози. Лінекс слід приймати перорально під час їжі, а антибіотики – через 1-2 години після неї. Це дозволить попередити дисбактеріоз;
 • Біфідумбактерин. Належить до комбінованих пробіотиків. Представлений двома лікарськими формами – порошком і капсулами. Препарат не рекомендується поєднувати з антибіотикотерапією: це не принесе ніякої користі, так як бактерії просто загинуть. А ось після закінчення прийому антибіотиків для відновлення мікрофлори слід пройти 12-14-денний курс біфідумбактерину. Стандартне дозування на цей період – по 5 доз тричі на день з прийомом їжі;

Увага! Чи відчуваєте самотність? Втрачаєте надію знайти любов? Бажаєте налагодити своє особисте життя? Ви знайдете свою любов, якщо будете використовувати одну річ яка допомагає Мерилін Керро, фіналістці трьох сезонів Битви екстрасенсів. Не хвилюйтеся, це абсолютно безкоштовно.

 • Біфіформ. Робить позитивний вплив на флору тонкого кишечника. Має в складі ентерококи і біфідобактерії. Виробляється у вигляді порошку і капсул, оболонка яких не розчиняється в шлунковому соку, тому вони в збереженому вигляді потрапляють в кишечник. Порошок має приємний полуничний смак, що важливо, якщо він використовується для лікування дітей. Даний препарат доцільно пити після закінчення курсу антибіотиків. Це допоможе усунути кишкові розлади, нормалізує співвідношення корисних і непотрібних бактерій, підвищить стійкість організму до інфекцій. Приймати його слід 3 р. в день 3 тижні;
 • Аципол. Використовуючи цей препарат під час терапії антибіотиками, можна не переживати за мікрофлору кишечника. А жінки можуть не турбуватися про те, що у них почнеться молочниця. Одна капсула містить 0,4 мг кефіру грибка і живі лактобактерії. Приймати його можна одночасно з антибіотиками (але з інтервалом в 2 години) або після закінчення їх прийому. Доросла доза становить 1 капсулу 3-4 р. у день. Аципол підходить для малюків з 3-місячного віку;
 • Пробифор. Порошок і капсули, в яких міститься один вид бактерій – біфідумбактерин бифидум. Регулює рівновагу кишечника, володіє протидіарейні дією. Показаний для відновлення мікрофлори після прийому антибіотиків. Призначається дорослим і дітям з 5 років. Схема прийому – по 2-3 капсули (або по 2-3 пакетика) двічі на добу;
 • Ентерол. Є унікальним пробиотиком після лікування антибіотиками. Його особливість полягає в тому, що в ньому поряд з корисними бактеріями містяться ліофілізовані дріжджоподібні гриби. Таке поєднання призводить до того, що зростання патогенних мікроорганізмів зупиняється набагато швидше. Препарат можна знайти в аптеці у вигляді капсул і порошку. Він не підходить для діток молодше року.
 • Якщо Ви приймаєте антибіотик, то щоб посилити дію пробіотиків, введіть в свій раціон кислу капусту, йогурт (на натуральних заквасках), ацидофільний кефір. Пробіотик завжди приймайте не раніше ніж через годину після того, як проковтнули пігулку антибактеріального засобу.
 • Якщо Вам прописали антибіотик, і Ви не хочете після закінчення лікування мучитися від проблем з кишечником, то не забудьте про пробіотики.
 • Який препарат вибрати? Багато рекомендують Лінекс, так як він містить корисні мікроорганізми різних видів. Але це не універсальні ліки. Для кого-то більше підійде інший препарат.

Чи не краще піти іншим шляхом – НЕ вгадувати і не користуватися порадами подруг, а запитати про це лікаря?

Що краще для кишечника при прийомі антибіотиків?

ось саме так я і думаю, що у нас проблема в кишечнику, так як за останні 3 роки я вже 2 раз колю собі антибіотики вимушено (як крайній захід) + дитина (на моц погляд), на жаль, занадто рано також дізнався, що це таке (у віці 3 років перший раз йому в. м.прішлось колоти антибіотики). він до 2 років, а також я до пологів хворіли вкрай рідко – він 1 раз за 2 роки, я на грип раз в п’ять – сім років, ГРВІ, ГРЗ не частіше 1 разу на рік. а тут. імунологію ми вже піднімали. перевіряли. нуль реакцій.Вполне може бути, потрібно обов’язково обстежитися, дуже часто таке буває, а терапевти пізно в’їжджають в ситуацію і виходить, що тривале лікування доводиться проводити. Удачі [su_box title = ‘Зверніть увагу’ style = ‘glass’ box_color = ‘# 4573D5’ radius = ‘5’] Педіатри чому – то забувають, що з антибіотиками обов’язково треба і про кишечнику подумати.У моєї подруги синку часто хворів (останнім часом вже трохи рідше) ГРВІ або ангіною. Антибіотики приписували їм різні, вона через недосвідченість їх майже все давала. Просто температура доходила до 40. А крім них призначали тільки через хворобу або сироп від кашлю, або для горла спреї. [/ Su_box] Природно, після такого лікування починалися проноси, болі в животі, нудота, відсутність апетиту, зелений колір обличчя, млявість, сонливість, хоча дитина сам по собі дуже рухливий і любить поїсти. Хтось їй порадив нормобакт, який містить і пробіотик і пребіотик, тоесть і самі корисні бактерії, і середовище, необхідне для їх розмноження і роста.Давать його треба разом з прийомом антибіотика і 3-4 дні після нього, всього одне саше в день . Приймати можна дорослим і дітям від шести місяців. До речі, зараз малюк підріс і в 4 роки важить близько 20 кг.апетит відмінний і імунітет вже трохи краще. Дають йому кожен день мед, фрукти, горіхи. А влітку возять на море, щоб оздоровити і на антибіотиках більше не сидіти.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *